Results 1 to 15 of 15

Thread: Катализатор

  1. #1
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default Катализатор

    Здравейте колеги,има ли някой който да е премахнал катализатора(знам,че след 100 000км. трябва да се сменя,моята е на 130 000).Слагало се резонаторно гърне,но при някой автомобили има датчик на катализатора и когато се премахне,колата спира да върви...има ли някой с премахнат и какво е сложил,променила ли се е колата(разход,движение)и изобщо добре ли е да се прави,когато е заминал?Мерси
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  2. #2
    Болен алфист CrazyElement's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Хасково, Пловдив
    Posts
    1,185

    Default

    Quote Originally Posted by oinotnA View Post
    Здравейте колеги,има ли някой който да е премахнал катализатора(знам,че след 100 000км. трябва да се сменя,моята е на 130 000).Слагало се резонаторно гърне,но при някой автомобили има датчик на катализатора и когато се премахне,колата спира да върви...има ли някой с премахнат и какво е сложил,променила ли се е колата(разход,движение)и изобщо добре ли е да се прави,когато е заминал?Мерси
    Колега , да нямаш предвид ламбда сонда , ако говориш за нея , тя е преди катализатора , незнам точно наще коли 98-99 год. да имат датчик за катализатор , аз също тези дни ще го режа моя колата е на 191 000 км, и няма начин тоз катализатор да е вред.
    Alfa Romeo 156 2.0 TS `99 V3 | BN RICH/DISTINTIVE | Remapped by O.E.Motorsport., Eibach Black Springs, 17'' Rims, V6 Intake mod, Denso Iridium spark plugs, Lighten pulley crank

  3. #3
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Аз имам лампичка на таблото за висока температутра в катализатора и даже един път ми се стори ,че светна за части от секундата. Незнам обаче дали тая лампичка си има специален датчик или взема някакви данни от ламбдата ?
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  4. #4
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аз имам лампичка на таблото за висока температутра в катализатора и даже един път ми се стори ,че светна за части от секундата. Незнам обаче дали тая лампичка си има специален датчик или взема някакви данни от ламбдата ?
    Само да питам това на какъв автомобил е - защото незнам да има такъв с такава ламба произведен на ботуша
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  5. #5
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Само да питам това на какъв автомобил е - защото незнам да има такъв с такава ламба произведен на ботуша
    На GTV-то е. Може и аз да не съм наред с очите ,но лампата изобразява нагрято гърне. Нямам снимки в момента ,но след няколко дена ще постна
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  6. #6
    Project Engineer kalvach's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    Кърджали
    Age
    44
    Posts
    177

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    Аз имам лампичка на таблото за висока температутра в катализатора и даже един път ми се стори ,че светна за части от секундата. Незнам обаче дали тая лампичка си има специален датчик или взема някакви данни от ламбдата ?
    И аз не съм чувал за такова чудо.

    А колкото до катализатора, аз моя съм го махнал отдавна и не съм усетил кой знае каква разлика, нито като разход, нито като вървеж.

    Alfa Romeo GTV 2.0 TS 16V 155 bhp, K&N Sport Filter, PowerFlexed, Eibach Pro Sport Kit.

  7. #7
    Test Driver
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    39
    Posts
    192

    Default

    Quote Originally Posted by kalvach View Post
    И аз не съм чувал за такова чудо.

    А колкото до катализатора, аз моя съм го махнал отдавна и не съм усетил кой знае каква разлика, нито като разход, нито като вървеж.
    Не съм казал,че нашите автомобили имат такъв датчик,а,че има автомобили,който съм чувал,че имат и незнаех за нашите дали са такива...значи след като няма ефект след премахването му няма смисъл да го свалям...бяха ми казвали,че ако е заминал при премахването му колата почвала да върви по-добре и да гори по-малко,но явно не е така...или?Незнам какво да правя,да го махам или не?
    Не е важно колко струва,важното е да е евтино.
    ALFA GTV 98'-155hp,2.0 T.Spark

  8. #8
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    За това между инжекциона и маслото говоря

    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

  9. #9
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Да махна катализатора е първото нещо кето правя като взема кола и разлика във вървенето има
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  10. #10
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2010
    Location
    st.zagora
    Posts
    92

    Default

    Само да не е на психическа основа ,че върви повече с махнат катализатор!
    личен опит,преди две години махнах на Бравата катализатора защото глъхнеше нещо(проблема беше на друго място) но реших да го махна.ефект нулев.

    бравата е с1.4 мотор и броих досто пари за нея като двегател е слънце но разлика след махането на катализатора никаква.даже сам си го свалих и изчовърках керамичните клетки вътре докато остана само празно гърне.освен че след 3000 оборота стана малко по шумна все едно че съм със спортно гърне и припуква като WRC колите като и пусна газта друга промяна нямяше.сега съм намислил да отделя пари и да си взема резонаторно гърне или да набия идна тръба през цялото гърне поне няма да върти газовете вътре и да ми шуми.
    така че въпрос на личен избор махането на катализатора.а и щом е с керамичен елемент вътре нищо му няма,виж ако е с метален елемент има вероятност да се стопи вътре и да пречи виждал съм снимки на стопен елемент.моя например даже не беше задръстен ,щото като надуш с уста и през клетките свободно си излизаше въздух.така че няма как да ти задръства колицата.друг е въпросът вече колко ефективно се справя с въглеродните емисий след 130 000 но тва е друг проблем.
    преди два месеца се сдобих и аз със алфета 156 1.8 мотор чесно не бих и махнал катализатора освен ако някой не ми плати за резонансно гърне.

  11. #11
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    Значи не ти е бил запушен катализатора , като се запуши колата е мн мудна имах волво в40 2.0 турбо като му махнах катализатора имах чувстовто че съм му сложил чип
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  12. #12
    безделник teetrinker's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Location
    София
    Age
    38
    Posts
    77

    Default

    Да се похваля и аз - днес разкарах катализатора на колата от подписа. Иначе я карам 30к км вече, пък колко км е колата едва ли някой знае... та майстора като ми показа на какво мяза лошо ми стана. Ефектите са два: пропуши черно /изчиства се явно/ и си дърпа до 4400-4500.. преди на 3800-3900 спираше да върви, само бучене. Иначе си дърпа по същия начин, просто по дълго, на 3та до към 120км/ч горе долу.. Мисля че си струваше операцията
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD '99

  13. #13
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    7,990

    Default

    Quote Originally Posted by mochko1 View Post
    На GTV-то е. Може и аз да не съм наред с очите ,но лампата изобразява нагрято гърне. Нямам снимки в момента ,но след няколко дена ще постна
    Чак сега намерих време отново - та по темата значи ламбите които при контакт не светят означава че са неактивни и по-принцип няма ГТВ с температурен датчик на катализатора който да му казва кога е прегрял Дори мойто което има 4 катализатора (имаше) няма такава ламба и като има проблем свети чека на мотора
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  14. #14

    Default

    не искам да споря с турбо човека, но в книгата на моята в описанието за иконките на таблото на въпросната лампичка пише следното: "Eccessiva temperatura catalizzatore"...
    са не знам как я мери тая температура и какво е според него "ексцесивна" ама е факт и ако искаш ще ти донеса книгата другия път като идвам да го видиш

  15. #15
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Quote Originally Posted by Bobo View Post
    Чак сега намерих време отново - та по темата значи ламбите които при контакт не светят означава че са неактивни и по-принцип няма ГТВ с температурен датчик на катализатора който да му казва кога е прегрял Дори мойто което има 4 катализатора (имаше) няма такава ламба и като има проблем свети чека на мотора
    Ясно ,но защо тогава са я сложили тая иконка там
    Явно са имали намерение да я направят като хората ,ама нещо не им е достигнално и сме си отсанали само с иконката
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •