Results 1 to 6 of 6

Thread: Голям проблем. Глътна вода :(

  1. #1
    Младши алфист Deni146JTD's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София
    Posts
    25

    Default Голям проблем. Глътна вода :(

    Здравейте. Поради моето незнание, влезнах в една голяма локва и сега, както се изрази моя приятел ще сваря жито за колицата ми
    Преди два дни се забих в една локва, по-скорто в едно езеро и колата внезапно угасна. Това, което ми казаха едни приятели е, че е влязла вода през въздушния филтър и от там в двигателя. Вероятните щети са криви биели (каквото и да значи това), но това ще се потвърди на 100% като се отвори двигателя. Моля ви, кажете ми какво трябва да направя сега, къде да отида за да кажат крайната диагноза ? Това за тея криви биели възможно ли е ? има ли начин просто като изсъхне да се ... оправят нещата ?
    alfa romeo 146 jtd

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ако водата е влязла в цилиндрите- воден удар и щом е дизел - направо е умрял. има вероятност обаче и да не е стигнала до там и да си се отървал.
    точка

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Разкачи въздуховодите след турбината и ги подсуши. Особено онзи утайник пластмасовия - той най-вероятно е пълен с вода. Филтърът ти е прогизнал 100%. махни го и него.
    Включи на 4-та и бутнете колата5-10 метра, за да 'изплюе' водата в цилиндрите. После може да се опиташ да я запалиш, но това най-добре да го реши специалист, щото може и по-зле да стане Много зависи какво точно се е случило - когато влезе в локвата на високи обороти ли беше двигателят, на скорост или не,чаткане някакво чу ли се, когато угасна? Мъчи ли се да я палиш след това? (това е най-голямата грешка)

    Много кофти ситуация, но оптимистичната новина е, че двигателите втора ръка са вече на доста достъпни цени Има реални шансове да си се отървал без нищо
    Last edited by trustworthy; 17-06-2010 at 13:51.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Младши алфист Deni146JTD's Avatar
    Join Date
    May 2010
    Location
    София
    Posts
    25

    Default

    Не ми се иска да правя подобни процедури първо защото не мога сама и второ защото не искам да прецакам още повече нещата.
    Къде ще ми препоръчате да отида. Аз живея в София, Сухата река, до ст. Г. Аспарухов. Има ли някъде на близо добър сервиз ?
    Last edited by Deni146JTD; 17-06-2010 at 14:00.
    alfa romeo 146 jtd

  5. #5
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    [/COLOR]
    Quote Originally Posted by Deni146JTD View Post
    Не ми се иска да правя подобни процедури първо защото не мога сама и второ защото не искам да прецакам още повече нещата.
    Къде ще ми препоръчате да отида. Аз живея в София, Сухата река, до ст. Г. Аспарухов. Има ли някъде на близо добър сервиз ?
    Има около теб много хубаво сервизче и работят много добре , аз когато съм отишъл винаги е работено кадърно по колата . Значи сервиза се казва D&N ili D&S не помня точно как беше . Намира се , като тръгнеш по пътя на Автобус (79 , 90 ) посока Ботевградско шосе, преди автомивката има една пряка в дясно (точно кадето се прави обратен завой). Влизаш в нея и след 15 метра в ляво завиваш(пътя е малко отвреатителен) след около 200 метра си пред сервиза (бяла сграда ) като минеш оттам ще видиш едно червено GT i една червена 75 . Влез там и търси Любо . Ще погледнат колата и ще кажат какво и е . Дано да и няма нищо . Малко с обясненията съм зле , но дано ти свършат работа .

  6. #6
    Матричар morfius's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    3,327

    Default

    Quote Originally Posted by Deni146JTD View Post
    Не ми се иска да правя подобни процедури първо защото не мога сама и второ защото не искам да прецакам още повече нещата.
    Къде ще ми препоръчате да отида. Аз живея в София, Сухата река, до ст. Г. Аспарухов. Има ли някъде на близо добър сервиз ?
    Колега, в секцията горе има адресите на добрите сервизи, на теб май най-близо ти е Бобо - няма 5 км. до там
    Welcome to the real world

    Алфа Ромео 156 2.4 JTD (01г.); Алфа Ромео 146 1.9 TD (98г.); Лада 21051 - Бивша.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •