Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23

Thread: Свещи или релето

  1. #1
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default Свещи или релето

    Здравейте колеги, доста търсих в темите но не успях да намеря това което ме интересува. Карам Alfa 166jtd, след запалване реотана за свещите продължава да мига. Мерих свещите и не открих изгоряла. Дали е грешка на компа или е реле. Или пък да не съм премерил правилно свещите. Ако някой има идея каква е причината ще се радвам да сподели. Предварително благодаря. Забравих да кажа че зимата не съм имал никакви проблеми с паленето.

  2. #2
    Запален алфист hamel1's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Стара Загора
    Age
    51
    Posts
    269

    Default

    И при мен е така но и с здраво реле от друга 166 е пак така. т.е остава да е комп но тъй като това не се отразява на зимното палене си карам така.Между другото се появява само при топло време или при топъл двигател през зимата не винаги.
    В крайна сметка карай и не му мисли.
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD ' 99
    LANCIA THESIS 2.4 JTD ' 03

  3. #3
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Съветвам те да си свалиш свещите една по една и тогава да ги замериш 100 процента ще си откриеш сам къде е проблема!
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  4. #4
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Когато имам време ще сваля свещите и ще пробвам

  5. #5
    започва да се пристрастява Alfa166's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Бургас
    Age
    37
    Posts
    58

    Default

    аз имах същия проблем миналата година проверих свещите бяха здрави незнам от какво беше, но се оправи сама Вече година не ми мигала
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 140hp 2001

  6. #6
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Откакто я купих моята рано сутрин при палене, когато е по- хладно ми мига лампата около 20 секунди. Та четох ,че значи изгоряла една или няколко свещи. Отивам да ми я погледнат и майстора ми вика "абе я купи 5 свещи че немога да разбера коя е и за капак го питам колко струва ,а той ми вика "50 кинта ,пичага". , щото били на "кофти" място. Та гледам, че има народ тука с нови релета и свещи и пак им свети лампата.... та незнам да ги набивам ли тия парички или да си я карам така..пали си отраз...само дето мига
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  7. #7
    Вече Алфанатик
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    202

    Default

    То спорът мене лампата на свещите свети като централата мери съпротивление които не и харесва. Това означава естествено или една/няколко свещи за смяна или прекалено малко съпротивление (късо съединение) или прекалено голямо (лош контакт или чак прекъсна жица).
    Като чета постовете, ако сте 100% сигурни че свещите са здрави (и за това наистина е по добре да се свалят и тогава да се мерят) отивам към третата опция -> на топло се увеличават всичките съпротивление. Ако има лош контакт някъде, много е възможно да надвиши прага на централата и тя дава грешка. Не вярвам на прекъсната жица които със чудо се оправи на студено.
    Поне аз бих се насочил към това.

    За андро88, вярно че не са на удобно място обаче един добър майстор няма проблем със това така че иди на друг майстор. Не е хубаво да го оставаш така. Имах същия проблем със 2 изгорели свещи и мои майстор за 2 мин каза коя къде изгори (без да ги свали), 2ро ме съветва да ги смени всичките защото ако една изгори сега значи и другите скоро ще почват (има логика в това). Имам пълно доверие в него така че ги смених всичките и от тогава никакъв яд.
    Не вземи боклуци но оригинални - ще те лъжа за цената но мисля бяха около 20 до 30 лв парчето (150лв макс?)
    Но после нямаш грижи за 10 години --> 150лв за 10год = почти 1лв на месец
    Alfa 166 2.4JTD 136hp + ксенон 4300к + добавен Cruise Control + нов държач за дясно задно стъкло + ново Турбо (оригиналното така че никъв ремап мимап) + интеркулер "тунинг" от Румен + ремонтирана ГНП + още много идей за подобрение

  8. #8
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Еее ми значи ще сменям и 5-те. Намерих Искра по 15 кинта парчето има и едни СТК по 20 лв., ще видим. Ама работата върви, сам да си ги сменям. Аз ги видях къде са. Дано е от свещите! Благодаря за съвета!
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  9. #9
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Aко имаш наистина изгоряла свещ е работа за 5 минути с мултицет да се измери.

    Но е възможно с мултицет или сигнална лампа всичко да изглежда наред, но да имаш кофти свещ и това може да се хване само под товар.

    Внимавайте с развиването на свещите, защото е диста неприятно ако някоя свещ завлачи резбата.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  10. #10
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    По-кофти е ако не остави колата да изстине и свеща се чупи вътре... и тогава идва сложното. Не знам как се вадят. Ще гледам да не завлачат резбите.
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Плевен
    Posts
    371

    Default

    100% е или свещи или релето. По рядко е проблем в релето. Залагам на изгоряли свещи. Има и един вариянт ако някой е вадил буксата от релето да не е включена качествено , тогава пак ще мига щото няма контакт. Свещите се проверяват една по една или с мултицет или се свалят и с ток за да се види нагряват ли.
    andro88 аз съм със искра слагай и нямаш проблем. Проверено - копие са на бош 1:1. За сега нямат ментета и са на народни цени.

    Живота е компот и всеки се бори за слива във него.
    АЛФА РОМЕО 156 1,9 JTD предишна
    АЛФА РОМЕО 166 2,4 JTD сегашна 150p.s. 2003г

  12. #12
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Да ,да другата седмица гаранция ще сменям свещи. Мисля да купя 5 и да ги сменям всичките. Ползвам момента да разкажа на какъв пишман-майстор попаднах. Изкара кабела с петте клеми от релето ,взе един кабел, върза го към плюса и почна една по една клемите дали щяла да хвърля искри...лелее викам марш от колата ...те летат едни искри ,викам тоя ще ми запали принцесата....и така идната седмица ще си ги сменя всичките. Ако някой се сеща за пиниз някакъв -да каже. инак мисля че с глухо ключе 8 или 10 ще свърша работа. 3 от свещите даже и от горе се свалят а другите са отдолу, близо до колекторните тръби..... ще пиша докъде съм я докарал...
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  13. #13

    Default

    ?!?!?!?!?!?! и 5-те свещи с в една равнина под входящия колектор камък 10
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Алфист, не алфаджия andro88's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Sofia, Brussels
    Age
    35
    Posts
    615

    Default

    Отпред? А тва е важно да го знам ,щото тоя шарлатанин ми каза че са отзад и въобще не съм го подложил на съмнение.От това ,което ми каза-" като свалиш капака,отзад между двигателя и купето"... и после не съм и гледал. Не са там така ли? ако можеш да обясниш ... ще съм благодарен
    Skoda Superb II 2.0TDI Laurin&Klement EX-Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99 Edizione Sportiva EX-Volvo S80 2.5D Summum

    EX-Alfa Romeo 33 1.3 Boxer

  15. #15
    Обикновен Алфа потребител didod's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София, много рядко Ст. Загора
    Age
    47
    Posts
    2,854

    Smile

    Малко встрани от темата - подгряващи свещи най-сигурно се проверяват свалени. Щото може да греят, но бавно или не на върха. И пак не вършат работа като хората реално.
    Alfa Romeo 164 SUPER T. Spark /Base '95/ - gone for parts;
    Lancia Kappa JTD '98 -

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •