Results 1 to 10 of 10

Thread: Грешка турбо и светва лампата ?

  1. #1
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default Грешка турбо и светва лампата ?

    Незнам дали има такава тема досега, но аз не намерих и затова пускам тази.
    Проблема:
    Когато ускоря малко по-агресивно, на 2-ра (м/у 3000 и 4000об./м.) ми излиза грешка в двигателя или турбото (немога да я разчета на монитора, защото е доста избледнял).Днес забелязах, че ми светва и лампичката при километража (оградената с червено, на снимката).
    Може ли някой да ми каже от какво може да е това?
    бел.:термостата ми е развален и държи ниска температура (незнам дали има значение това).
    Забелязвам, че това го прави винаги на 2-ра предавка, без значение колко време преди това е карана колата.
    Също така ми се струва, че понякога е като спъната (потегля рязко, след което малко се замисля м/у 2000-2500об./м. и после пак си ускорява добре).
    Тръгнах от едно, а изброих доста проблеми
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00277.JPG  

  2. #2
    Запален алфист pioneer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    54
    Posts
    139

    Default

    При мен лампичката светваше и колата се замисляше при около 3000 оборота на 3-та и се оправи със смяна на елекромагнитния клапан, но първо видяхме каква е грешката.
    Ex 156 SW 2,4 JTD .
    Renault Megane Grandtour 2010
    Ex Dedra 2.0 ieLS

  3. #3
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Най-вероятно се ебава геометрията на турбото.
    Колкото до термостатът - може да свети от него,но това става след каране известно време и за да изгасне,трябва да изгасиш,докато се охлади двигателя.Сега е топло времето и едва ли свети от термостата.Той ще си каже думата късно на есен.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  4. #4
    започва да се пристрастява mitenceto89's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Ямбол/София-Студентски град
    Age
    34
    Posts
    54

    Default

    Доста неща се натрупаха вече за диагностика и май е крайно време да направя такава (но няма да е близката седмица)
    Исках да знам дали няма да е нещо малко, но май няма да стане без апаратура

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by mitenceto89 View Post
    Доста неща се натрупаха вече за диагностика и май е крайно време да направя такава (но няма да е близката седмица)
    Исках да знам дали няма да е нещо малко, но май няма да стане без апаратура
    Колега реши проблема навреме че така както обясняваш, не е на добре работата Първо за да се замисля и да забива, просто геометрията нещо е прецакана...2-термостата ти е останал постоянно отворен, просто трябва да го смениш, най-малкото на студен незагрял двигател, който не е влязъл в работната си температура, ти го "изрязваш" на 3000-4000 оборота, което въобще не е хубаво...
    Като в заключение, точно заради 2 проблем - термостата, може да се е появил и първия - турбината...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Колега, закачи я на диагностика и виж да не ти прендува турбината ( заяла геометрия ) или грешка при егр-ра ( свалете го за поистване ). Едно от двете ще излезе според мен. Успех

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  7. #7
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Колеги и аз го имам този проблем но само зимата.Като ускорявам рязко за една секунда ми изписва на дисплея мотор контрол систем файлър и после угасва пак.
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  8. #8
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Колеги и аз го имам този проблем но само зимата.Като ускорявам рязко за една секунда ми изписва на дисплея мотор контрол систем файлър и после угасва пак.
    Най-вероятно при теб е датчика забит в смукателния колектор (като застанеш пред колата точно посредата,зад колектора и предния джам се намира и се държи на едно болтче) развиваш почистваш с вд40 слагаш и си 6.
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  9. #9
    Запален алфист ziko's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Разград
    Age
    37
    Posts
    140

    Default

    Quote Originally Posted by vovata View Post
    Най-вероятно при теб е датчика забит в смукателния колектор (като застанеш пред колата точно посредата,зад колектора и предния джам се намира и се държи на едно болтче) развиваш почистваш с вд40 слагаш и си 6.
    Благодаря ти за отговора колега.Ще го почистя този датчик и ще чакам зимата да видя дали има резултат
    Alfa Romeo 159 TI, 2.4 JtdM Q4
    ex Alfa Romeo 156 1.9 jtd 16v m-jet. 2005 FL

    YAMAHA YZF R1 150 hp. 2003

  10. #10
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    А дали проблемите на са други,трябва си диагностика за целта.Проблемите може да са много
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •