Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 27

Thread: Какво значи тази жълта лампа (Алфа Ромео 147)

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default Какво значи тази жълта лампа (Алфа Ромео 147)

    Здравейте колеги.
    От скоро си имам една Алфа 147 tspark 120 коне, екстра е и много си ме радва.
    Свети нещо една жълта лампичка на таблото, претрърсих форума, претърсих нета за упътване, ма не се намира нещо. Ако някой има на идея какво е това ще е екстра .. по несемантична иконка трудно си представям :_

  2. #2

    Default

    А случайно на бордовия да ти изписва :
    Motor Control System Failure.

    По принцип първо изписва това съобщение и след като запалиш посочената от теб лампа остава да свети.
    На практика причините може да са много ,а може и да няма такива.

    Та като цяло без диагностика много неможе да се каже.
    Макар да има някой контролни случай,на някой им го изписва при палене и си остава,при други се проявява при определена скорст.....

    При мен лично веднъж се появи ,бях решил че трябва да зачистя МАП сензора и след тази интервенция ми отчете грешка(естествено не бях разкачил акумулатора),та трябваше да ходя да ми я чистят.


    Направи една диагностика и пиши после....
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  3. #3
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Е хубава работа, тия от Алфа как може така да го направят това Или може да се прецака брутално, или пък си свети за спорта ..
    Не съм загледал да изписва някакви съобщения на бордовия при палене, но утре ще погледна (за сега съм виждал само колко е температура, часа и че ми е отворена врата или багажник) .. Иначе си върви, пали, не 'дига темепература. И до колкото се сещам все си свети .. Карам я така до заплата, пък тогава ше я водя на диагностика и ще се похваля.
    Мерси за отговора

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by savage309 View Post
    Е хубава работа, тия от Алфа как може така да го направят това Или може да се прецака брутално, или пък си свети за спорта ..
    Не съм загледал да изписва някакви съобщения на бордовия при палене, но утре ще погледна (за сега съм виждал само колко е температура, часа и че ми е отворена врата или багажник) .. Иначе си върви, пали, не 'дига темепература. И до колкото се сещам все си свети .. Карам я така до заплата, пък тогава ше я водя на диагностика и ще се похваля.
    Мерси за отговора
    Ти така ли я купи?
    Тоест има ли разлика в динамиката след като се появи тази лампа?
    Или някакво забиване на муцуната при скорост над 100-120?

    Аз карах така над седмица,само защото знаех че е фалшива тревога,но бих те посъветвал по-скоро да потърсиш причините....
    Успех!
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  5. #5
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Амии ... като я купих си беше у ред мисля. Не съм сигурен дали се появи след като ми смениха масла, филтри и други дранкулки или след едно планинско пътуване из разни дупки Така де, това е жълта лампа, колко важна може да е след като е жълта .. като цяло професията и хобито ми е далеч от колите, така че грам не вдявам .. Но разлика в динамиката няма.
    С такава скорост съм карал веднъж мисля (имам колата от 4 дни) и този с който се возих, каза че муцуната се била забила (или вдигнала .. не помня). Не знам това дали е добре .. Също от време на време не работи километрежа, светва ръчната и АBS-a .. предполагам, че може и електрониката на таблото се е*ава ..

    Както и да е де, разбрах, ше се ходи на диагностика. С оглед на това, че скоро някакви хора пипаха по нея и сменяха неща (и взеха 400 лева) и че няма проблем при работа (обороти, набиране, звук) мисля да рискувам и да си ходя на работа с нея.
    Ако видите тъмно сива Алфа някъде из Драган Цанков или Ситняково спрете да помогнете

  6. #6
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Quote Originally Posted by savage309 View Post
    .. Също от време на време не работи километрежа, светва ръчната и АBS-a ..
    A аз предполагам, че трябва да долееш спирачна течност в казаня

  7. #7
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    A аз предполагам, че трябва да долееш спирачна течност в казаня
    ... или слаб акумулатор...

  8. #8
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by savage309 View Post
    Здравейте колеги.
    От скоро си имам една Алфа 147 tspark 120 коне, екстра е и много си ме радва.
    Свети нещо една жълта лампичка на таблото, претрърсих форума, претърсих нета за упътване, ма не се намира нещо. Ако някой има на идея какво е това ще е екстра .. по несемантична иконка трудно си представям :_
    Тази лампа индикира проблем в системата за управление на двигателя.Колкото до семантиката - ами на VW е същата от заман време.
    Дали е важно,че свети?Ами от никак до недай Боже.Най-добре е веднага да се изясни.
    За проблемите с километража,ABS-са и лампата на ръчната е хубаво да прегледаш и захранването на ABS-са,най-вероятно прекъсва веригата при предпазителя или на замърсена букса.
    Обслужи си колицата и много безаварийни след това!

    P.S. Все пак диагностиката е 30-тина лева,а ще ти спести много повече.
    Last edited by myato; 24-06-2010 at 09:36.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  9. #9
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by nikolaaaay View Post
    ... или слаб акумулатор...
    По скоро слаби контакти някъде по трасето
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  10. #10
    започва да се пристрастява atos85's Avatar
    Join Date
    Oct 2009
    Location
    Бургас
    Posts
    65

    Default

    Motor Control System Failure и при мен изписа това когато разкачих акумулатора неправилно (знам че има последователност:първо + после –(май така беше ако не съм прав моля поправете ме)1 месец карах така и ми казаха да изкл. акумулатора да из4акам 2-3 мин. и да въртя ключа без акумулатор (нещо се нулирало).Не знам какво стана, но се оправи!!!Чека изчезна!Друга причина която ми казаха е слаба връзка някъде!
    Американски форум: Питаш нещо и ти отговарят;
    Руски форум: Питаш нещо и теб те питат;
    Български форум: Питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

  11. #11
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Quote Originally Posted by atos85 View Post
    Motor Control System Failure и при мен изписа това когато разкачих акумулатора неправилно (знам че има последователност:първо + после –(май така беше ако не съм прав моля поправете ме)1 месец карах така и ми казаха да изкл. акумулатора да из4акам 2-3 мин. и да въртя ключа без акумулатор (нещо се нулирало).Не знам какво стана, но се оправи!!!Чека изчезна!Друга причина която ми казаха е слаба връзка някъде!
    Поправ...
    Точно обратното трябва да се прави.Първо разкачаш - ,а после + .
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  12. #12

    Default

    Ако колата има газово може проблема да е оттам също. На мен ми светеше доста време, но преди няколко дни ми настройха газовото както трябва и вече не се появява. Но може да е много други работи, вчера като минах през голяма локва и след 10-15 секунди светна и се оказа ламбда сонда (явно се беше намокрила и е поддала грешни стойности). Така че отивай да я гледат на диагности. Лампата е за управлението на двигателя (както каза и колегата по-горе) за това отивай без да се чудиш.

  13. #13
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    33

    Default

    При мен също свети постоянно и диагнозата от диагностиката е: Ниска производителност на катализатора! т.е. спекал катализатор, който вече махнах - но продължава да свети и няма да спре ако не си купя нов катализатор! Тъпото е, че ако се появи друг проблем по колата, свързан с тази лампа няма как да разбера!
    Romeo 147, TS 1,6 2001

  14. #14
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    Може да се "излъже" софтуерно колата, че всичко е в норма с катализаторите...Мисля, че Бобо я правеше тая магия
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    София
    Posts
    8

    Default

    Днес сутринта мистериозно нищо необичайно не светеше и километража заработи. Има характер тая кола, таблото чат-пат става като коледна елха
    Но все пак ми е премисли, ще мина през диагностика.
    Благодаря за коментарите

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •