Results 1 to 4 of 4

Thread: Въпрос за вакуми на Алфа...

  1. #1

    Question Въпрос за вакуми на Алфа...

    Здравейте колеги, събрал съм едно въздушно боксерче за едно ретро бусче VW с обем 1835, храня го с 2 IDF40, бисчето има серво на спирачките, взел съм вакум, чрез щуцери завити на мястото на кранчетата за реглажа, с възвратен клапан на всеки мъркуч, но не ми харесват спирачките. Чудя се дали не ми достига вакум, на грешно място съм го вързал или има нещо друго проблемно? Въпроса ми е как и къде е вързан вакума при Алфата с двойни карбове?

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    здравей колега, вакума е вързан с един по-дебеличък маркуч от едната страна само точно над главата.
    точка

  3. #3
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by bugman View Post
    Здравейте колеги, събрал съм едно въздушно боксерче за едно ретро бусче VW с обем 1835, храня го с 2 IDF40, бисчето има серво на спирачките, взел съм вакум, чрез щуцери завити на мястото на кранчетата за реглажа, с възвратен клапан на всеки мъркуч, но не ми харесват спирачките. Чудя се дали не ми достига вакум, на грешно място съм го вързал или има нещо друго проблемно? Въпроса ми е как и къде е вързан вакума при Алфата с двойни карбове?
    При Алфите с карбове (два двойни) вакуум се взима от 3-ти цилиндър от преходния фланец между главата и карбуратора.
    Вакуумът осигурен от само един цилиндър е напълно достатъчен.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #4

    Default

    Благодаря, наистина се оказа, че вакума от 1 цил. е достатъчен за сервото...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •