Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 45

Thread: Запалване-трудно или от 2-ри опит

  1. #1

    Default Запалване-трудно или от 2-ри опит

    Колеги от поне 2-3 месеца паля трудно на бензин (имам и АГУ разбира се).Зимата беше ОК - палеше винаги от раз но сега вече като не е работила повече от 2-3 часа след като дам на контакт чувам помпата след което завъртам припалва и до там,втория опит е 4-5 секуди въртене и хоп пали.Проверих дюзите - правят мъгла както си е по книга т.е. не пикаят.Проверих ТПС - няма прескачане на писти.Дебитомера мисля си работи понеже като му издърпам кабела рабтата на мотора се променя и светва чек.Моторчето за празен ход ако не работи , е сигурно че няма да работи и на газ.Свещите са сменени преди месец (Бош FR5DC) мога да твърдя че са истински , купих ги от Авел Трейд.Проблема с паленето си го имаше може би месец преди това.Бензин стига до рейката че да те удави.

    Знам че има регулатор на горивото точно под всмукателния колектор, може ли да е от него?

    Интересен факт е че като запали един път на бензин , последващото палене е безпроблемно т.е. 100 пъти да врътна пали като нова.

    Дайте идеи щото проблема не е сериозен а е нещо дребно.Може да ми кажете и къде в Пловдив да мина една диагностика да видя кво ми е състоянието.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  2. #2
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Колеги от поне 2-3 месеца паля трудно на бензин (имам и АГУ разбира се).Зимата беше ОК - палеше винаги от раз но сега вече като не е работила повече от 2-3 часа след като дам на контакт чувам помпата след което завъртам припалва и до там,втория опит е 4-5 секуди въртене и хоп пали.Проверих дюзите - правят мъгла както си е по книга т.е. не пикаят.Проверих ТПС - няма прескачане на писти.Дебитомера мисля си работи понеже като му издърпам кабела рабтата на мотора се променя и светва чек.Моторчето за празен ход ако не работи , е сигурно че няма да работи и на газ.Свещите са сменени преди месец (Бош FR5DC) мога да твърдя че са истински , купих ги от Авел Трейд.Проблема с паленето си го имаше може би месец преди това.Бензин стига до рейката че да те удави.

    Знам че има регулатор на горивото точно под всмукателния колектор, може ли да е от него?

    Интересен факт е че като запали един път на бензин , последващото палене е безпроблемно т.е. 100 пъти да врътна пали като нова.

    Дайте идеи щото проблема не е сериозен а е нещо дребно.Може да ми кажете и къде в Пловдив да мина една диагностика да видя кво ми е състоянието.
    И аз имам такъв проблем 1:1 след като ми "поправиха" Виалето в София. Но вече му свикнах стана почти година така
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  3. #3

    Default

    а кабелите за свещите демек проводниците за високо напрежение сменявани ли са въобще скоро защото и те са консуматив на 70-80х.к
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  4. #4

    Default

    При мен 4 от 8 са нови.Не е проблем да ги сменя понеже не са кой знае колко пари.Чувал съм за цени от 240 лв. и нагоре и казвам че същите кабели 1:1 ги има и за по до 10 лв. на брой в АвелТрейд.Казвам до 10 понеже всеки кабел е с различна дължина и ако не се лъжа са по 5 килоома.Не се правя на тарикат да НЕ дам 240+ лв. за кабели както от една тема видяхме че за супер просто реле се искат 22 кинта при положение че го има за 2-3.

    В допълнение:Ако кабелите са си заминали няма ли да има гърмежи?Все пак карам на евтиното гориво.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  5. #5
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Смени си горивния филтър.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  6. #6
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Смени си горивния филтър.
    ако е наскоро сменен?
    при мен е подобно - филтъра ми е на 2-3к км да е макс. Стария беше зле и беше на година и половина. При мен труднот палене започна след като инжекторите бяха на чистене на стенд! След като ги вкараха в нормите, оттогава колата пали трудно първия път или ако е оставена повече от 5-10 мин, после пак е с доста въртене!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  7. #7

    Default

    Бош FR5DC

    това не е ли много студена свещ за този мотор

  8. #8
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    ако е наскоро сменен?
    при мен е подобно - филтъра ми е на 2-3к км да е макс. Стария беше зле и беше на година и половина. При мен труднот палене започна след като инжекторите бяха на чистене на стенд! След като ги вкараха в нормите, оттогава колата пали трудно първия път или ако е оставена повече от 5-10 мин, после пак е с доста въртене!
    Уф..добре. Спирам да се обаждам.

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Бош FR5DC

    това не е ли много студена свещ за този мотор
    Какво е БОШ ? Щото Денсо, Ен Же Ка, Беру, в миналото и Голдън Лодж знам какво е, ама Бош...
    Last edited by robygas; 10-07-2010 at 17:06.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #9
    Alfa 155 Fanclub-Bulgaria Alfa User's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив, BG
    Posts
    4,585

    Default

    На Милена колата е с такива свещи и работи просто чудесно ... Преди беше с Beru и си имахме разправии с тях ... Отварях капака на свещите на всеки 3 дена за да ги притягам - без майтап - разхлабваха се Beru-то след няколкочасова натоварена работа (демек прегряване) ... Така и не си обясних защо ?!?
    155 MY.95 Sport - 2.0 TS 8v (ressurected by Теодор & Токича)
    Fan Club Alfa Romeo 155 - Bulgaria

  10. #10
    Болен алфист TRENDi's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Sf, BG
    Age
    74
    Posts
    1,132

    Default

    Quote Originally Posted by Alfa User View Post
    На Милена колата е с такива свещи и работи просто чудесно ... Преди беше с Beru и си имахме разправии с тях ... Отварях капака на свещите на всеки 3 дена за да ги притягам - без майтап - разхлабваха се Beru-то след няколкочасова натоварена работа (демек прегряване) ... Така и не си обясних защо ?!?
    Моята я взех с Беру и бяха като заварени, даже строших една менте тресчотка в опит за развиване. Настоящите са същите и такива драми не съм имал. Странно и необяснимо наистина.

    П.С. По същият начин\не пали от раз\ ми е правила номера с резисторното Денсо. Като го направи втория път и заминаха подарък за един голф.
    Last edited by TRENDi; 10-07-2010 at 19:24. Reason: Добавка
    75 2.5 QV 08.86 г. - Ех...
    155 1.7 07.93 г. - Сиромашки тунинг + JR filter + ниска - замина за скрап...
    FIAT Tipo 1.6 12.93 г. 835С1.000 - вече 2.0 TS 8V Turbo с екстрите от горната...
    Мненията са като задниците - всеки си има!

  11. #11
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    [QUOTE=robygas;735161]Уф..добре. Спирам да се обаждам.
    не, нямах това предвид - имах предвид написаното от мен като питане, защото не съм открил причината за това поведение при палене...
    А и имам уважение към хората с опит!
    Last edited by Furious 155; 11-07-2010 at 00:24.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Точно от опит го споделих. Всичко изброено до тук може да е вярно. Обикновено по пътя на логиката това е проблем с хранителната система /поне според мен/, като почнеш помпа, филтър, дюзи ненормална работа на клапана за обратно гориво. Лошото е, че се диагностицира трудно, продължително и е почти невъзможно да посочиш точната причина.
    Преди година си купих една 155-ца просто защото ми писна да я гледам на улицата от 6 мес. Келеша от когото я взех се беше постарал да я доведе до външен и вътрешен вид само за Надин. Не говоря за състояние на двигател, скорости или окачване- там си беше супер, а за това, че без видима причина или някакъв удар кората си приличаше на канче. Само няколко примера макар и да съм може би досаден:

    Почти нямаше елемент от ламарините без забележки- драскотини, леко вдлъбнато...
    Без огледала- на мястото им бяха "Имплантирани" някакви универкални, моделирани с ножовка и хванати с дърводелски рапидки външно.
    Три счупени външни дръжки и две не работещи брави.
    Неработещо централно, ел.стъкла, чистачки, климатроник.
    Продънено серво и одрязани тръби на климатика.
    Липсващи мигачи и едната лайсна под фара.
    Предна броня на парчета и задна само половината.
    Най гот обаче беше задния капак на който се мъдреше нещо като спойлер. В последствие разбрах, че човека е вложил много старание да го издялка от трупче и да го залепи с дърводелско лепило "Момент". Всичко това заедно с единия калник и половината врата беше пръскано със спрей черен мат предварително подготвено с дърводелска шкурка- явно останала от спойлера.
    Имаше още доста неща включително и изгорялата бензинова помпа заради която колата седеше на 100м. от сервиза.

    Не знам защо толкова се отплеснах. Това всичкото и още много други дреболий отдавна е оправено. Сменен е и целия салон, но след всичките играчки-Дюзи, помпа, бобини, кабели, нови свещи и каквото се сетите, тая кола се оправи с паленето от втори път само със смяна на горивен филтър. Като я взех го свалях и ми се видя читав... но проблема си остана докато не се смени.
    Та така драги ми читателю.

    А сега изглежда така:
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00042.jpg   DSC00043.jpg  
    Last edited by robygas; 11-07-2010 at 18:11.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13

    Default

    Колеги свещите са точно FR5DC на БОШ по каталог както си трябва.За въздушния филтър сега забелязах че е на 12000 км.Ще го сменя но не вярвам от това да е.Проверих дюзите , свалих рейката надух я и една по една дюзите + , - 12V - идентично всички си правят мъгла.Бензин в рейката имаше и то под налягане а колата не беше палена почти 24 часа (за мен тва 24 часа е дълго време без да я запаля).От това ме навежда на мисълта да видя какво е положението с този рагулатор на горивото но като го гледам къде е наврян направо не ми се започва.Идва ми и една друга идея на акъла а именно: да оставя бензиновата помпа да работи постоянно.Благодаря на колегата Робигаз за мненията.Откакто съм с тази кола на майстор в сервиз не съм я карал и смятам и да не я карам.
    Lancia Lybra 1.9 JTD 105

  14. #14

    Default

    Quote Originally Posted by Наско View Post
    Колеги свещите са точно FR5DC на БОШ по каталог както си трябва.За въздушния филтър сега забелязах че е на 12000 км.Ще го сменя но не вярвам от това да е.Проверих дюзите , свалих рейката надух я и една по една дюзите + , - 12V - идентично всички си правят мъгла.Бензин в рейката имаше и то под налягане а колата не беше палена почти 24 часа (за мен тва 24 часа е дълго време без да я запаля).От това ме навежда на мисълта да видя какво е положението с този рагулатор на горивото но като го гледам къде е наврян направо не ми се започва.Идва ми и една друга идея на акъла а именно: да оставя бензиновата помпа да работи постоянно.Благодаря на колегата Робигаз за мненията.Откакто съм с тази кола на майстор в сервиз не съм я карал и смятам и да не я карам.
    Незнам аз стигам доизвода че ако си погледнал тези неща а именно филтри - бензинов въздушен итн както и бенз помпа свещи итн. няма да е лошо да почистиш дросела а и също така да направиш един реглаж на клапаните.
    Victor Ivanov A+ - 2009 Karting Champion of Bulgaria.
    Aprilia Sportcity 200 & Alfa 156 2.0 Twin Spark Distinctive

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by robygas View Post
    Уф..добре. Спирам да се обаждам.



    Какво е БОШ ? Щото Денсо, Ен Же Ка, Беру, в миналото и Голдън Лодж знам какво е, ама Бош...
    Бош е инжектиплякторче с инплансираща се манолейка,още известно като хипотигрово парабурдабурче!Айде стига се правете на професори.Имах по-рано 155 2,0 верижна,точно с тия свещи си работеше супер.Айде сега обясни ми свещ за газ какво е?Щото по тая логика има свещи за извънградско,свещи за планинско и т.н.
    -Относно проблема на колегата,мисля,че се корени в недобре работеща сонда Ламбда.Диагностика му е майката,имах същите симптоми на 155-цата навремето.А ако проблема го прави на газ,да хвърли ловатото и да си купи изпарител.

    ---------- Post added at 11:29 ---------- Previous post was at 11:27 ----------

    Quote Originally Posted by viktorivanov View Post
    Незнам аз стигам доизвода че ако си погледнал тези неща а именно филтри - бензинов въздушен итн както и бенз помпа свещи итн. няма да е лошо да почистиш дросела а и също така да направиш един реглаж на клапаните.
    Няма да е зле да смени и ризи,бутала и сегменти.А също така да провери основните лагери,водните съединения и семерингите.Страшно е тука...

    ---------- Post added at 11:32 ---------- Previous post was at 11:29 ----------

    Ако проблема го прави само на газ,колега,хвърли ловатото и си купи изпарител(Виале,Ланди Хартог,Стефанели или Ренцо Ланди)!
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •