Page 3 of 3 FirstFirst 123
Results 31 to 45 of 45

Thread: Запалване-трудно или от 2-ри опит

  1. #31
    започва да се пристрастява dani_ku4eto's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Eлин Пелин
    Posts
    52

    Default

    всичко е от дюзите момчета.една 155-ца ме побърка с това палене всичко и смених само без радиото и не иска.всички датчици хол мол дебитомер сонди всичко кво се сетите и не.накрая смених ижекторите и колата заспа.

  2. #32
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by dani_ku4eto View Post
    всичко е от дюзите момчета.една 155-ца ме побърка с това палене всичко и смених само без радиото и не иска.всички датчици хол мол дебитомер сонди всичко кво се сетите и не.накрая смених ижекторите и колата заспа.
    Така е !!! При мен ефекта се получи след почистване на дюзите на стенд! След това колата работи ок, но паленето е за сметка на повечко обороти за стартера!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  3. #33

    Default

    Ми аз си паля понякога от раз, друг път просто въртя повечко, но пак е от раз паленето, дали да чистя инжекторите се чудя, че иначе си върви прилично колата ? (
    Arena Coast Customs

  4. #34
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    проблем и при мен.като е студена сутрин и като я паля пали от раз но веднага падат оборотите мъча се да я форсирам ама много трудно и гасне това от 2 дни паля 2-ри път няма проблеми но прекъсва една такава сонда,свещи са нови мисля че е дебитомера щото като набия педала докато е студена на място и първо падат оборотите и след това се изфорсирва но мнго трудно тресе се цялата и като стигне 30 градуса да прехвърли на газ край всичко влиза в норми но на бензин ако я карам чак до 50 градуса е така и имам премеждия по сфетоварите с повече газ че иначе ако е с по малко и гасне.преди месец на диагностика всичко беше ок,дебитомера беше наред но като го настройвахме пича каза че графита много е изтъркан и на ниските дава малко по богата смес възможно ли е да е сдал багажа тотално вече ма на газ мърка

  5. #35
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Моторчето на празен ход как ти , от там може да мени оборотите. Някой от вакумите също може да ти дава проблем.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #36

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    проблем и при мен.като е студена сутрин и като я паля пали от раз но веднага падат оборотите мъча се да я форсирам ама много трудно и гасне това от 2 дни паля 2-ри път няма проблеми но прекъсва една такава сонда,свещи са нови мисля че е дебитомера щото като набия педала докато е студена на място и първо падат оборотите и след това се изфорсирва но мнго трудно тресе се цялата и като стигне 30 градуса да прехвърли на газ край всичко влиза в норми но на бензин ако я карам чак до 50 градуса е така и имам премеждия по сфетоварите с повече газ че иначе ако е с по малко и гасне.преди месец на диагностика всичко беше ок,дебитомера беше наред но като го настройвахме пича каза че графита много е изтъркан и на ниските дава малко по богата смес възможно ли е да е сдал багажа тотално вече ма на газ мърка
    А дюзи гледал ли си? Вземи и пробвай за малко с дебитомер на колега(някой работещ) и ще разбереш дали е от него.
    Arena Coast Customs

  7. #37
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by MUROMAN View Post
    Моторчето на празен ход как ти , от там може да мени оборотите. Някой от вакумите също може да ти дава проблем.
    моторчето е добре зора е докато стигне до 50 градуса от там нататък е друго нещо вакумите също мисля че са наред,а дюзите ако бяха трябваше като загрее пак да е същия проблем пък аз си я паля на бензин винаги щото газовото е инжекция и редовно като свърши на никъде газта я карам на бензин до газстанцията.Трябва да издиря някой колега от пловдив да пробвам с дебитомерите но трябва моята кола да е студена да видим кво ще стане
    Last edited by kavalista; 05-10-2010 at 10:56.

  8. #38
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Точно това продължително въртене на стартер се получава от това, че горивото по някакъв начин се връща в резервоара през помпата когато колата по-дълго време не е палена. По този начин не остава бензин в рейката и до като помпата подкачи гориво до дюзите стартера върти.
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  9. #39
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Точно това продължително въртене на стартер се получава от това, че горивото по някакъв начин се връща в резервоара през помпата когато колата по-дълго време не е палена. По този начин не остава бензин в рейката и до като помпата подкачи гориво до дюзите стартера върти.
    ?!?!
    малко не ти е ясно май как бензина стига до инжекторите? Връщане става по обратния бензинопровод. И докато въртиш на стартер помпата работи в резервоара, точно с цел да има бензин до инжекторите. Отделно при подаване на контакт се чува за има няма секунда подкачването което прави помпата на налягането в рейката.
    Last edited by Furious 155; 07-10-2010 at 15:55.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  10. #40
    Запален алфист Petronii's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    125

    Default

    Май ти не си наясно. Имах предвид, че ако някой от клапаните на бензинопровода не задържа горивото в рейката, то на помпата и трябва време за да качи горивото и това е проблема за дългото въртене на стартер. Не свещи или дюзи
    Alfa Romeo 166 2.0 TS 2001

  11. #41
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Petronii View Post
    Май ти не си наясно. Имах предвид, че ако някой от клапаните на бензинопровода не задържа горивото в рейката, то на помпата и трябва време за да качи горивото и това е проблема за дългото въртене на стартер. Не свещи или дюзи
    По принцип има логика да е това,колегата е прав,просто клапана на помпата е заминал.Тя дори и да работи на контакт,дебита не е достатъчен.Но това е само един от вариантите,има и други,като прекалено богата смес/която може да е от няколко неща-дебитомер,регулатор налягане,датчик антифриз,датчик входящ въздух/.Ламбда сондата няма нищо общо,няма как,просто тя заработва чак няколко минути след като колата е запалила.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by kavalista View Post
    моторчето е добре зора е докато стигне до 50 градуса от там нататък е друго нещо вакумите също мисля че са наред,а дюзите ако бяха трябваше като загрее пак да е същия проблем пък аз си я паля на бензин винаги щото газовото е инжекция и редовно като свърши на никъде газта я карам на бензин до газстанцията.Трябва да издиря някой колега от пловдив да пробвам с дебитомерите но трябва моята кола да е студена да видим кво ще стане
    Колега аз имам два дебитомера,така че ако искаш ти давам единия да го пробваш.
    155 1.9 TD,Lancia Lybra 1.9 jtd
    Ex...
    Alfa Romeo 155 2.0 8V TS,Alfa Romeo 1.8 8V TS,Fiat tempra

  13. #43
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    293

    Default

    Quote Originally Posted by 155_8000rpm View Post
    Колега аз имам два дебитомера,така че ако искаш ти давам единия да го пробваш.
    имаш ЛС

  14. #44
    Twin spark team nikola 155's Avatar
    Join Date
    Oct 2010
    Location
    пловдив
    Posts
    105

    Default

    А замервал ли си налягането на бензиновата помпа?и при мен го имаше същия проблем,помпата работеше,но не правеше достатачно налягане

  15. #45
    Инженер vaklinator's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София-Силистра
    Age
    51
    Posts
    1,196

    Default

    Моята винаги си пали директно на газ. Колата е без бензинова помпа 2-ра година вече.
    Alfa 155 2.0TS 8V '93

    VW LADAVAGEN '81
    CHRYSLER 3.3L V6 - БИВШ

Page 3 of 3 FirstFirst 123

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •