Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: мирис на изгорели газове в купето

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default мирис на изгорели газове в купето

    От няколко дена насам, когато "запаля" двигателя на колата, в купето почва да мирише първо на бензин, а после на изгорели газове...
    Може ли някой да ми каже, къде да търся причината? Съмнявам се да не би да е заради едното гърне (средното е спукано), но пък то си е спукано поне от 3-4 месеца и досега не е миришело така...
    Много е гадно в купето да мирише на изгорели газове и бензин
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Deadliest Catch Dexer's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    978

    Default

    Ами сигурно дупката на гърнето е станала доста голяма, щом мирише вече в купето, просто го смени...

    === 75 1.8 T '86 ===
    === 156 SW 2.4 JTD '01 ===

    If Rust Is Lighter Than Carbon Fibre, My 75 Is A Superleggera!

  3. #3

    Default

    Колеги ще вдигна малко стара тема ама...
    На жената в автомобила/боксерчето/от два дена не се седи.Мирише невероятно на чист бензин.Няма скъсан маркуч,поне на пръв поглед.Гърнетата са наред,стрелката на резервоара си върви нормално.Като цяло автомобила си върви нормално.Някакви идеи?
    Благодаря

    П.С.Май бензина ме е замотал..не видях че пиша в темата на 155.Ще ме извините колеги
    Last edited by Linkestis; 02-01-2009 at 21:41.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  4. #4
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Колеги ще вдигна малко стара тема ама...
    На жената в автомобила/боксерчето/от два дена не се седи.Мирише невероятно на чист бензин.Няма скъсан маркуч,поне на пръв поглед.Гърнетата са наред,стрелката на резервоара си върви нормално.Като цяло автомобила си върви нормално.Някакви идеи?
    Благодаря

    П.С.Май бензина ме е замотал..не видях че пиша в темата на 155.Ще ме извините колеги
    хубаво огледайте бензиновите магистрали - и правата и обратната посока на бензина, че миналата 2008-ма не малко коли (155 специално) се запалиха в двигателния отсек, точно поради бензиновите пътища! Също и бенз. регулатор!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    .....миналата 2008-ма не малко коли (155 специално) се запалиха в двигателния отсек, точно поради бензиновите пътища!
    Благодаря,направо настръхнах,тя горката незнае къде и е пожарогасителя
    Last edited by Linkestis; 02-01-2009 at 22:38.
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  6. #6
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    На мен миналата година ми течеше от един маркуч под горивната рейка - погледни внимателно там.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  7. #7
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    1. Ако си оставил клапата отворена за въздуха дето влиза отвън е нормално като запалиш да ти мирише вътре!
    2. Преди 2 дена щях да се запаля.... Накратко от 1 месец колата ми невървеше както трябва,мирише на бензин много силно в купето и харчеше като ламя! Една сутрин решавам да вдигна капака при запален двигател и какво да гледам аз маркуча през който преминава бензина към инжекторите НЕ Е скъсан НЕ Е напукан,а просто се е разхлабила скобата и БУКВАЛНО тече върху някаква намотка (необърнах внимание къде и какво точно беше щото ми настръхнаха косите) След 30 минути нерви и опити да затегна проклетия маркуч имаше положителен резултат! Така съм я карал цял 1 месец...... Сега нито мирише,върви прилично,а също така и харчи нормално! Добре прегледай всичко защото от най-малкото нещо става голяма белА ! Успех


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    Благодаря,направо настръхнах,тя горката незнае къде и е пожарогасителя
    е сега от страх да не спрете да я карате - просто обстоен преглед, защото не е нормално да мирише на пресен бензин вътре!


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9

    Default

    Проблема е решен..след толкова взиране по маркучи,не съм забелязал че я няма капачката за маслото.Сложих я и сега не мирише.Остава проблем:защо мирише на бензин от гърлото на маслото??
    Оспамих ви темата/155/ ама като гледам сте стабиляги и няма да ме псувате много
    Все пак благодаря на всички за съветите!!
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  10. #10
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Колега ти изби рибата с тая капачка Все пак е добре че си отстранил проблема


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by Linkestis View Post
    ...Остава проблем:защо мирише на бензин от гърлото на маслото??.....
    ми явно ги смесва..
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Колега в двигателя на маргаритки ли трябва да мирише?


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  13. #13

    Default

    Мисълта ми беше че все едно съм сипал цяла туба с бензин..много е остра миризмата.
    Иначе знам че станах за смях..тези които гледаха какво правя после се хванаха за главата
    nicola 59 каза:....трее да помислиш по въпроса за засилването,понеже в момента можеш да спреш,и хеопсовата пирамида,ма не си в състояние да засилиш и кучешка колиба.

  14. #14
    Старши алфист lulin racing's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    SOFIA/LULIN
    Age
    35
    Posts
    959

    Default

    Случва се колега на всеки! Аз пък съм карал 1 месец със разхлабен маркуч и бензина си тече ли течеее а аз се чудя що харчи толкова


    155 2.5 V6
    Passat 2.5 TDI 180hp highline

  15. #15
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by lulin racing View Post
    Случва се колега на всеки! Аз пък съм карал 1 месец със разхлабен маркуч и бензина си тече ли течеее а аз се чудя що харчи толкова
    Мдаа, 13,5/100 извънградско. Не е зле, а?
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •