Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19

Thread: Газов инжекцион или обикновенно?

  1. #1

    Default Газов инжекцион или обикновенно?

    Колеги пак се обръщам към вас, но този път с въпрос на който почти си отговарям сам. Искам да ви попитам кое е по добре за алфито Газов инжекцион или обикновенно слагане на газ ? Аз предполагам, че с газов инжекцион е най-добре, но с бащами спорим тука,че почти нямало разлика от обикновнно и инжекциона (щот му предлагали за около 250лв. да ми сложат газ на колата, но инжекцията) като не разбирам реших да попитам вас за малко повече информация.
    Alfa Romeo 146 1.6 T.Spark 16V 120hp 98г. R.I.P.
    Alfa Romeo 145 2.0 QV - New

  2. #2
    започва да се пристрастява alfaromeofen's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    49

    Default

    Има разлика между газов инжекцион и газова уредба за автомобил пълен инжекцион.С газовия инжекцион разхода на колата почти не се променя,както се запазва и динамиката на движение на газ и на бензин.А за 250 лв. най-вероятно предлагат най-обикновена газова.
    "la passione a la macchina" ..Alfa Romeo не е просто автомобил.. тя е чувство

  3. #3
    iS-killer Abar7h's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    София
    Age
    33
    Posts
    756

    Default

    Естествено е, че газовия инжекцион е по-добрия вариант, или по-точно по-малко вредния. Но за 250лв няма да ти дадат и да се снимаш с него...поне 800лв струва и си заслужава само ако караш повечко!
    Alfa Romeo 146 1.6TS '97 - ex
    Fiat Grande Punto 1.4 Dynamic - ex
    BMW 328i

  4. #4

    Default

    Газов инжекцион е коренно различна система, включваща ЕКУ за управление впръскването на газта. Цена на читав такъв няма да намериш под 1100 лева, а за 250 лева ще ти сложат едно мини Хирошима или мини Нагазаки - избери си кое.Дори обикновените газови уредби са 2 до 3 пъти по-скъпи от обявената цена. Винаги ще има разлика във вървежа на колата при газ и бензин, но при скъпата система разликите са сведени до минимум. С обикновената "газова" със сигурност ще си имаш ядове, все пак си 16 клапанова Алфа.
    Arena Coast Customs

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    May 2007
    Location
    Smolian
    Posts
    281

    Default

    Kesh, аз съм на обикновено газово от три години и нямам никакви проблеми.... а за вървене, само ще спомена, че съм от Смолян и ги късам по баирите..........
    Със същия двигател съм....като се качи да се вози някакъв голфаджия само се шашка....
    Last edited by toto99; 30-06-2010 at 12:00.

  6. #6

    Default

    То е ясно, че за 250лв. дори обикновенна газова да е ще е някоя бомба с закъснител, но просто мисълта ми е ще има ли проблеми ако е на обикновенна газова или с газов инжекцион. Защото искам да си сложа газ на колата, но също така искам и да няма проблеми. Да не стане така да сложа газовата и да се прецака нещо Енджина
    Alfa Romeo 146 1.6 T.Spark 16V 120hp 98г. R.I.P.
    Alfa Romeo 145 2.0 QV - New

  7. #7
    Болен алфист BillyBoy`'s Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    село Крумово
    Age
    46
    Posts
    1,599

    Default

    Което и от двете за сложиш няма да сбъркаш,въпроса е тоя който ти слага АГУ-то да разбира какво прави а за пловдивския регион не съм чувал за някои който да ги усеща тия неща.Аз съм със обикновенна газ и няма ядове.
    АлфаРомео 146 1.4 16V 103hp skype name billyboy2203/ ICQ: bili`- 166537162

  8. #8
    Щракач splendor's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Някъде там
    Age
    41
    Posts
    26

    Default

    При обикновената газова има вариант при гърмене да ти отнесе дебитомера. Аз като ходих да слагам моята мислех да слагам обикновена, но след като на няколко места газаджиите ми казаха, че няма проблем да ми сложат обикновена, но на моя отговорност. При наличието, че колата върви много по-добре с ГИ. По-малък разход на гориво, спрямо обикновената и не голямата разлика в цените си сложих български ГИ. При ГИ поне малко се поддържа и бензиновата система, докато при обикновената има опасност след време да е занемариш като караш само на газ. Наскоро се натъкнах на случай как един голфаджия си беше свалил бензиновата помпа.
    Все пак избора е твой
    Alfa Romeo 146 1.4Junior; Alpine 113BT; Hertz

  9. #9
    започва да се пристрастява alfaromeofen's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Pernik
    Posts
    49

    Default

    То на пежото даже и резервоара бях свалил ,че с годините каране на газ и то без никакви ядове(пали си зиме и лете на газ без ядове никакви) взе че изгни и почти само си падна..За мен лично е най-важен монтажа..тогава газовата си беше цифра ,а на пежака с 2-ра ръка газово и не съм имал проблем.. ..блаженни години газта беше 50 стинки.......
    пп.Даже и винтила за бенза бях откачил да го няма там.
    "la passione a la macchina" ..Alfa Romeo не е просто автомобил.. тя е чувство

  10. #10
    ... nhg's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Габрово
    Age
    49
    Posts
    488

    Default

    Колега, има цял раздел Алфи на газ - писано е доста по темата, поразрови и си решавай!
    Аз съм с 'обикновена' АГУ - никакви проблеми, но съм с боксер
    Thesis 2.4 Emblema
    x166 2.0 TS / xDedra 1.6 / x145 1.6 boxer

  11. #11
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by splendor View Post
    ...при обикновената има опасност след време да е занемариш като караш само на газ...
    Това не е съвсем вярно.

    Колега Кеш, "обикновените" газови уредби пак са два вида, единият от които е съвсем обикновен. Този вид съм го слагал навремето на кола с карбуратор и вероятно него ти предлагат за 250 лв (навремето беше 380 лв). Другият вид е такъв, който се слага на коли с инжекцион - такъв имам от 5 години на Дедрата от подписа и е "желязо". Той обаче преди 5 г. струваше към 600 лв. Основната разлика е, че първият е с ЦК ключе за газ/бензин, което ти си цъкаш и ако решиш или забравиш, можеш да палиш директно на газ, което не е добре за мотора; вторият има температурен датчик и датчик за оборотите и при него палиш винаги на бензин, а след достигане на определене температура (което се индикира с ламБичка) И след вдигане на определени обороти (настройват се, обикновено 2-2500), автоматично преминава на газ. Този вариант ще работи, нямаш никакви проблеми и е добър, ако искаш да спестиш пари. Проблемът е, че разликата в мощността е чувствителна, както казаха колегите по-горе. Ако искаш да караш на газ и да е бегачка, ще ти трябва газов инжекцион, който е едни други пари.

    Независимо какво избереш да слагаш, много е важно да избереш читава марка! Дали е "бомба със закъснител" не зависи от обикновена или необикновена, а зависи от добра и качествена марка. Двете уредби, които съм ползвал и споменавам по-горе са чисто нови Ловато и знам, че са перфектни. Не знам нищо за българските газови инжекциони, които споменава колегата, но като питаш двама-трима газаджии ще си съставиш мнение и ще решиш. Важното е да е читава марка, препоръчана от няколко различни газаджии.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  12. #12
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by Коки View Post

    Независимо какво избереш да слагаш, много е важно да избереш читава марка! Дали е "бомба със закъснител" не зависи от обикновена или необикновена, а зависи от добра и качествена марка. Двете уредби, които съм ползвал и споменавам по-горе са чисто нови Ловато и знам, че са перфектни. Не знам нищо за българските газови инжекциони, които споменава колегата, но като питаш двама-трима газаджии ще си съставиш мнение и ще решиш. Важното е да е читава марка, препоръчана от няколко различни газаджии.
    Няма едрова цена 280лв. за нормална уредба.
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  13. #13

    Default

    За сега реших, че ще слагам инжекцион по-добрър вариант ми се струва. Поне като ще се прави да е както трябва
    Alfa Romeo 146 1.6 T.Spark 16V 120hp 98г. R.I.P.
    Alfa Romeo 145 2.0 QV - New

  14. #14
    Старши алфист gogo79's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Монтана
    Age
    44
    Posts
    620

    Default

    Quote Originally Posted by Kesh View Post
    За сега реших, че ще слагам инжекцион по-добрър вариант ми се струва. Поне като ще се прави да е както трябва
    Аз съм с обикновена АГУ и за сега нямам никакви проблеми! Според мен няма смисъл на кола за 1500-2000лв.да слагаш ГИ за 1000 и + лв! Ти си решаваш все пак. Поздрави!!
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 16v 150 07г.
    Alfa Romeo 147 1.6TS 16v 120 01г.

    Alfa Romeo 145 1.4TS JUNIOR 16v 103 98г.-ex.
    Aifa Romeo 156 1.8TS 16v 144 99г. ех.


  15. #15
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Ако не си с метален колектор, инжекциона е просто задължителен, освен ако не си носиш резервен, както и съответния инструмент.
    Ако ти хващат малко ръцете и имаш един мотор с по-примитивна електроника, както и да не е много претенциозен, можеш в рамките на 100-150 лева да си зглобиш доста прилична газова, но при тебе не е така.
    Има няколко ентусиасти с обикновена газова на ТС, но последния едвам се прибра.
    С газта шега не бива!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •