Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Съединителя потъва

  1. #1
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default Съединителя потъва

    Колеги от 2-3 дни имам много странен проблем, както си карам и изрежа колата някъде със 120-140 ми потъва педала на съединителя - сам, без да го натискам (пада някъде до средата) вдигам го с крак и после си се оправя, пробвам да форсирам на място, но не става само като вдигна по-висока скорост.Някой може ли да ми каже каква връзка има скоростта със съединителя...?
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Ми провери дали имаш спирачна течност , и ако няма долей . Защото помпата на съединителя е вързана за сервото на спирачките ( ако не се лъжа ) и като я изрежеш колата, помпата по-силно битрябвало да върти течността и ако не е достатъчно може да ти губи налягане и да пропада педала. Но това са мои разсъйдения не разбирам много. Но не пречи да провериш . Успех

  3. #3
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Единственото общо между помпата на съединителя и сервото на спирачките е спирачната течност

    Според мен има проблем с уплътненията на помпата на съединителя.
    Last edited by tonov; 30-06-2010 at 22:39. Reason: писал съм глупости
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  4. #4
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Ми провери дали имаш спирачна течност , и ако няма долей . Защото помпата на съединителя е вързана за сервото на спирачките ( ако не се лъжа ) и като я изрежеш колата, помпата по-силно битрябвало да върти течността и ако не е достатъчно може да ти губи налягане и да пропада педала. Но това са мои разсъйдения не разбирам много. Но не пречи да провериш . Успех
    Това беше първото което проверих - течността е на max!
    Quote Originally Posted by tonov View Post
    Единственото общо между помпата на съединителя и сервото на спирачките е спирачната течност

    Според мен има проблем с уплътненията на спирачната помпа.
    Има ли начин да го проверя?
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  5. #5
    **\/** tonov's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Мездра
    Age
    49
    Posts
    4,221

    Default

    Quote Originally Posted by 455115 View Post
    Има ли начин да го проверя?
    Офф голема глупост съм написал

    Имам предвид уплътненията на помпата на съединителя
    166 2,4JTD 20V Sportronic Edizione collezionisti
    ex 156 2,4JTD; ex 146ti; ex 145 1,6 boxer

  6. #6
    започва да се пристрастява gaboo's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    88

    Default

    Здравей колега , имах същия проблем , само че при мен потъваше при всякаква скорост. Смених попата на съединителя (мисля че струваше около 50лв. в ЕМ-Комплект + около 30/40лв. за смяната) и всичко се оправи.
    Alfa Romeo 145 1.3 Boxer 95'EX
    Alfa Romeo 156 1.8 TS 98'
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 04'

  7. #7
    Болен алфист flipz's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Burgas
    Age
    39
    Posts
    1,467

    Default

    Последният сняг в Бургас ми се случи същото .. тръгвам и започна да потъва .. и омеква педала след няколко км. отбих и се запътих за спирачна течност .. да долея колкото да стигна до сервиза на моят познат. сменихме помпата и вс. се оправи след последващо обезвъздушаване

    60 лв
    Alfa 159 1.9 16V JTDm Lusso (150)08'; EX Alfa 145 1.6 TS

  8. #8
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Благодаря за съветите, ще пробвам със смяна на помпата - явно съм попаднал на менте, че преди 3 месеца ми протече цилиндъра и смених и помпата, че тампона и беше скъсан...
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  9. #9
    Запален алфист 455115's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Перник
    Posts
    341

    Default

    Смених помпата и проблема се оправи!
    _____________________
    Alfa Romeo 146 1.9 JTD - EX

  10. #10

    Default

    Здравейте колеги имам алфа 156 - 2.0 twin spark. Та проблема ми със съединителя е единтичен по горе споменатите, но след като потъна за пръв път смених помпата на педала струваше 100 лв. С труда на майстора, след два дена от смяната нещата се повториха закарах колата на друг "специалист" при което човекът ми смени целия съединител комплектовано всичко 500 лв.гаранция франция на 5 -я ден абсолютно същото та вече незнам къде да я карам и какво да я правя колата я имам от месец и единственото което ме кара да я запазя е че върви супер и е голям кеф да. Пътуваш на дълъг път. Много питах и съм чул поне 5 различни мнения за това от какво може да е. ... да кажа че течове няма и спирачна течност не се губи, боклуци в течността няма се пак е сменяна 2 пъти за 2 седмици. Моля някой компетентен да ми каже мнение и то се вижда че пак ще сменям горната помпа на педала поне да знам каква марка да търся нещо което няма да се окаже менте и т.н.забравих да допълня че при напомпване на педала всичко си влиза в режим и си отделя добре до след няколко минути каране и така пак наново...
    Last edited by Dreamless; 21-03-2015 at 20:11.

  11. #11

    Unhappy аз също

    И при мен се появи същия проблем...пропада педала на съединителя ( течност на max, без течове, сменен съединитл и лагер-помпа преди 30к км)...започнах процедурата с смяна на помпата на педала..оправи се за няколко дни...сега ще пробвам с обезвъдушаване на системата има коментари във форума...след това проверка на маслото в скоростната кутия (жилата и предавките от скоростният лост към скоростната кутия са O'k) ... и тогава отивам отново на смяна на долна помпа и съединител...

  12. #12
    Младши алфист
    Join Date
    Mar 2013
    Location
    Бургас
    Posts
    15

    Default

    И аз изкарах тази дилема. смених помпата на педала на съединителя но след 2 дни пак пропадна. След като смених долната помпа обаче всичко се нормализира. Майстора ми каза че следващата стъпка е смяна на съединителя защото педала е по твърд. явно след като е подложена на атмосферните условия долната помпа е по податлива на проблеми от горната която си е вътре в купето. не знам дали съм прав но това ми се върти в главата и ви го споделям

  13. #13
    ОуигофлеН TishO's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,686

    Default

    колеги един въпрос относно съединител.
    мога ли да ложа съединител от фиат 1.9 jtd алфа 1.9jtd или няма как да стане по снимки виждам разлики но дали е така
    Аlfa33 1.7 107hp- 132hp.RIPAlfa33 1.7 16v. 1??hp.-Бившата!Alfa145 1.7 16v.-EX!AlfaRomeo33 1.7IE-Rip!AlfaRomeo33 1.3DLRO40 90hp.-1.7 16v-totalAlfa33 1.7 16vQV-EX. Alfa33 1.7 16v 4x4

  14. #14
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    Quote Originally Posted by Dreamless View Post
    Здравейте колеги имам алфа 156 - 2.0 twin spark. Та проблема ми със съединителя е единтичен по горе споменатите, но след като потъна за пръв път смених помпата на педала струваше 100 лв. С труда на майстора, след два дена от смяната нещата се повториха закарах колата на друг "специалист" при което човекът ми смени целия съединител комплектовано всичко 500 лв.гаранция франция на 5 -я ден абсолютно същото та вече незнам къде да я карам и какво да я правя колата я имам от месец и единственото което ме кара да я запазя е че върви супер и е голям кеф да. Пътуваш на дълъг път. Много питах и съм чул поне 5 различни мнения за това от какво може да е. ... да кажа че течове няма и спирачна течност не се губи, боклуци в течността няма се пак е сменяна 2 пъти за 2 седмици. Моля някой компетентен да ми каже мнение и то се вижда че пак ще сменям горната помпа на педала поне да знам каква марка да търся нещо което няма да се окаже менте и т.н.забравих да допълня че при напомпване на педала всичко си влиза в режим и си отделя добре до след няколко минути каране и така пак наново...

    Колега що все горната помпа, а долната сменена ли е? Реши ли проблема?
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  15. #15
    започва да се пристрастява someone's Avatar
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Плевен
    Posts
    49

    Default

    След като смених долната помпа обаче всичко се нормализира.

    Само че,при мен бе в обратен ред. Първо долнота в двигателя и година по-късно долната в купето.
    Alfa 145 1.4 TS 1998 г. с ГИ - 250хил

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •