Results 1 to 10 of 10

Thread: Стойности за така наречения "negative camber"....

  1. #1

    Default Стойности за така наречения "negative camber"....

    ....на предните гуми на 156 в частност....съществуват ли някакви определени допуски, или за тази стойност не съществува определена стойност, тъй като уж се подразбира че той няма как да се регулира......интересувам се, защото мисля че например при каране на писта да речем, или по принцип някой ако реши да си го прави, какви да допустимите граници......знам че гумите ще се износват неравномерно.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Тука едно приятелче на бмв-то за дрифт си го гласи на -3 градуса на предницата.

    ЕДИТ: Но за БМВ-то е едно за алфата е друго. Знам, че няма определени допуски. Гласиш си го, и тестваш. Когато ти хареса така го оставяш. Камбъра се прави за да може в завой външната гума да легне верикално на платното по цялата площ на гумата, защото натоварването на нея е най-голямо и тя трябва да има най-голямо сцепление за да те води в завоя.

    И за всяко трасе може да е различно. Според характеристиката му. Според елевацията на завоите и т.н.
    Last edited by oem; 02-07-2010 at 14:41.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #3

    Default

    Е тва горе долу ме интересува - изместване с колко мм съответства на определени градуси......щото надали ще мога да се направи по голям толеранс от 3-5 мм......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ами то не се измерва в мм. Там обикновено за да може да се регулира горе на оботуша се слагат такива механизми за настройка (не ги знам как се казват). Те обикновено вървят със самите коиловъри. И там е разграфено по градуси. Не се прави в мм понеже при различните автомобили според настройката на коиловърва във високчина тези мм само могат да сбъркат работата. Поне до колкото съм чел и виждал... и тоя моя човек ми е обеснеявал.

    Най-добре отиваш на пистата и си я правиш както ти харесва.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Camber Plates се слагат горе на ботушите и после преди каране на конкретна писта, може да си го корегираш, като трябва да се има впредвид че корекцията горе на ботуша, като се прави, се променя и сходимостта на колата и е редно да се направи реглаж за сходимост!
    Last edited by Furious 155; 02-07-2010 at 15:20.


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  6. #6

    Default

    Няма да е горе на ботуша, долу на носача ще е играта.......явно с експерименти ще стане......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    Camber Plates се слагат горе на ботушите и после преди каране на конкретна писта, може да си го корегирааш, като трябва да се има впредвид че корекцията горе на ботуша, като се прави, се променя и сходимостта на колата и е редно да се направи реглаж за сходимост!
    Това за сходимоста зависи от характера на окачването. И може и да не му се наложи да я бута. Кастъра е малък и няма да промени кой знае колко според мен. Но все пак нито съм го виждал нито съм толко компетентен... просто така си мисля. Че при 156 няма да се наложи.

    ---------- Post added at 15:05 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Няма да е горе на ботуша, долу на носача ще е играта.......явно с експерименти ще стане......
    Как ще стане долу на носача?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  8. #8
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Как ще стане долу на носача?
    по-дълъг носач !


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  9. #9
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ясно ми е какво трябва да стане, но... нали трябва да може лесно да се настройва все пак.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #10

    Default

    Е няма как да се направи с винтче и скала в градуси, плюс това не мога да рискувам да удължавам или режа и заварям носача - играта ще е с тампоните.......ще се търси нещо като средно голям плац, и ще се експериментира първо с мм, после 3 и 5 може би.....и ще се кара на усет кога недозавиването е най - малко.......може би истината ще е някъде по средата или към 2 - 2.5 мм......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •