Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: алфа 156 2.4 JTD - амортисиори или пружини

  1. #1

    Default алфа 156 2.4 JTD - амортисиори или пружини

    Здравейте, съвсем отскоро имам алфа 156 2.4 JTD, а вече правих картер. Струва ми се че колата е много ниска отпред и карам на тръни дори и по централните улици.
    Давайте съвети как да вдигна колата отпред - нови амортисиори ли да взимам, или заедно с пружини, или нещо друго ???
    Може ли да ми кажете цени на амортисиори и пружини?
    Пружините с които е в момента са червени на цвят, мисля 4е са спортни...
    Благодаря.

    ===========
    алфа 156 2.4 JTD 1998

  2. #2
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default Re: алфа 156 2.4 JTD - амортисиори или пружини

    Quote Originally Posted by ragnerok
    Здравейте, съвсем отскоро имам алфа 156 2.4 JTD, а вече правих картер. Струва ми се че колата е много ниска отпред и карам на тръни дори и по централните улици.
    Давайте съвети как да вдигна колата отпред - нови амортисиори ли да взимам, или заедно с пружини, или нещо друго ???
    Може ли да ми кажете цени на амортисиори и пружини?
    Пружините с които е в момента са червени на цвят, мисля 4е са спортни...
    Благодаря.

    ===========
    алфа 156 2.4 JTD 1998
    Мисля че предните бяха около 140 лв. парчето.А задните по 200 -220.Бах маааму ноо скъпо бе.......

  3. #3

    Default

    140 лв за амортисиор или за пружина?

    с кое първо да пробвам - с пружини или с амортисиори?

  4. #4
    хмммммммммм slav40's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    883

    Default

    Quote Originally Posted by ragnerok
    140 лв за амортисиор или за пружина?

    с кое първо да пробвам - с пружини или с амортисиори?
    Амортесьорите са толкоз.Идея си нямам.Но мисля,че с пружина.Цени не знам за пружини.

  5. #5
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Колега, само пружини ти трябват, просто твойта е свалена около 3см. предполагам. Червените са поставяни допълнително, теЗи от Завода са черни с едни точки...
    Амортесьорите нямат нищо общо с просвета на колата.........

  6. #6

    Default

    каква марка са, откъде мога да ги купя?

    4етох нещо и за щит за картера....има ли смисъл...прави ли ги някоЙ?

  7. #7
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default d

    някой има ли си на представа дали пружините от 156 стават на 146 (според мен е малко вероятно)

    Колега ако решиш да си продаваш пружините ще ти ги купя,хем така ще ти излезе по-евтино
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  8. #8

    Default

    няма проблеми само да ги сменя, ще се спазарим.

    ама дотогава тоя картер ми е все в главата, все едно карам кристални 4аши...така 4е давайте съвети - марки и цени и къде ги продават.

    колко мога да я вдигна? м/у гумата и калника има един пръст (15 ки + зимни гуми)

    мерси

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Bundesrepublik Deutschland
    Posts
    363

    Default

    Лошата новина е, че оргиналните Алфа пружини май само от АутоИталия можеш да си ги купиш.........или на старо , я от ударена , я от някой който иска да си я свали ниско и си е купил спортни...

    П.П. Зависи с колко я е свалил предния собственник, но обикновенно това са 3 или 4 сантиметра, което е доста вярвай ми
    А, ако искаш после можеш и малко по високи гуми да и поставиш.След тая операция вече можеш и по коларски пътища да си джиткаш

  10. #10
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default ff

    Колега,в понеделник ще провера по нашите морги,знам че имаше такива оригинални пружини за 156,така че ако твоите стават за моята кола ще ти купя оригинални и ще ги сменим.
    Така става ли?
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  11. #11

    Default

    не ги купувай още, искам първо да разбера с нови как стои въпроса...надявам се 4е в понеделник вторник ще съм по наясно

  12. #12

    Default

    Quote Originally Posted by 156 m-jet
    Колега, само пружини ти трябват, просто твойта е свалена около 3см. предполагам. Червените са поставяни допълнително, теЗи от Завода са черни с едни точки...
    Амортесьорите нямат нищо общо с просвета на колата.........
    Само че когато се слагат спортни пружини (ако се правят нещата като хората) се слагат и амортисьори с по-къс ход, тъй като и пружината е по къса!
    XTruck

  13. #13
    Запален алфист IXIBIT's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Сливен
    Posts
    250

    Default д

    да,ако се правят като хората..................но става и само с газови амортесори,но по-твърди.Ако се прави с обикновен маслен амортесор(неспортен) нищо не става(колата става дори по-нестабилна)
    Alfa Romeo 146 TI 97 FACELIFT

  14. #14

    Default

    Колеги, днес ме изненадаха неприятно с цените на новите пружини - 150 лв едната.
    Има ли смисъл да се гмуркам, или да търся нещо втора ръка...къде мога да намеря?

  15. #15
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by ragnerok
    Колеги, днес ме изненадаха неприятно с цените на новите пружини - 150 лв едната.
    Има ли смисъл да се гмуркам, или да търся нещо втора ръка...къде мога да намеря?
    погледни в Гърция
    http://www.tpauto.gr/store/comersus_vie ... oduct=3948
    Аlfa 164 Super 2.5TD

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •