Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 31

Thread: Проблем със 166 2.4 ЖТД

  1. #1
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default Проблем със 166 2.4 ЖТД

    Здравейте колеги искам да се допитам до вас като по опитни и по компетентни за следния проблем който ми възникна...Мотора е 2.4 ЖТД 136 коня. Преди около два месеца забелязах че колата постепенно на периоди започна да пуши гъст черен пушек отзад като най-много изпушва когато съм на висока предавка с малка скорост на ниски обороти и като и подам газ да наеме тогава най-много пушеци вади направо димна завеса нищо не се вижда от пушеци и вече като дигне оборотите като се изреже пушенето намалява но не изчезва напълно и като се има напредвид че никога до сега не е пушела повече от нормалното пропушване характерно за дизела.Тогава си помислих че може да е от нафтата ако е била гадна и смених бензиностанцията пробвах на различни безнсиностанций но проблема си остана.После забелязах че разхода ми на гориво се е покачи доста направо стана непоносим и също така се усети голям спад на тягата определено не вървеше както преди наи-много се осеща във ниските обороти като и дам рязко газ тогава започва да пуши най-много и се едно няма сила да се наеме.Сетих се че въздушния ми филтър е за смяна купих си нов оригинален на "БОШ" сложих го и пак същата работа никакво подобрение нямаше.Закарах я на диагностика казаха ми че от дебитомера идва целия проблем и до тука всичко добре поръчах си нов дебитомер пак оригинален на "БОШ" същия с който я дават по каталог сложих го и се осети много малка разлика във вървежа найстина стана малко по пъргава но пак не върви както преди а огромния разход и димната завеса си останаха.Качих се да я пробвам и забелязах че са започнали да мигат градусите за климатроника на дисплея и незнам какво значи това виждам го за пръв път получи
    се веднага след като сложихме новия дебитомер и тогава пуснах климатроника да пробвам дали ще се оправи но си останаха така иаче климатроника работи перфектно без никакви проблеми.Ако може някой да даде съвет да ме опъти къде да търся проблема ще съм много
    благодарен.Утре сутринта ще я водя на сервиз да погледнат някаде по турбо пътищата може да има закъсан маркуч или някоя изтървала скоба и да взима въздух от някаде но пак не съм сигурен от каде може да идва проблема и затова исках първо да се консултирам с вас като по опитни.
    Last edited by bate.vi.dido; 04-07-2010 at 04:15.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  2. #2
    Запален алфист Dob4i's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Varna
    Posts
    248

    Default

    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    .... подам газ да наеме тогава най-много пушеци вади направо димна завеса нищо не се вижда от пушеци и вече като дигне оборотите като се изреже пушенето намалява но не изчезва напълно и като се има напредвид че никога до сега не е пушела повече от нормалното пропушване характерно за дизела.....
    Колега, незнам какво имаш предвид с характерното пропушване, но моята абсолютно никакъв пушек не вади повече от бензинова кола да кажем.
    Проблема ти може да е в някоя издухана гарнитура, или неправилно изгаряне на нафтата....
    За по сигурно посети сервиза на Алфа ромео във Варна, там хората си разбират от работата а и виждам, че не си много надалеч....
    Alfa Romeo 166 2.4jtd

  3. #3
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Quote Originally Posted by Dob4i View Post
    Колега, незнам какво имаш предвид с характерното пропушване, но моята абсолютно никакъв пушек не вади повече от бензинова кола да кажем.
    Проблема ти може да е в някоя издухана гарнитура, или неправилно изгаряне на нафтата....
    За по сигурно посети сервиза на Алфа ромео във Варна, там хората си разбират от работата а и виждам, че не си много надалеч....
    Характерно пропушване имах предвид като я настъпя до долу е нормално да пропуши съвсем малко но дори не се забелязваше.А сега от както се появи проблема като я настъпя до долу и ме забелязват от километри всичко става черно
    Last edited by bate.vi.dido; 04-07-2010 at 04:22.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  4. #4
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Утре ще я закарам при моя човек той точно се занимава с Common Rail двигатели надявам се да открие проблема само той ми я правил за сега и съм много доволен става въпрос за Гошо Карбуратора така му викат.Ако го знаеш състезаваше се на Божурище печелил е многогратно първото място много разбира и се е доказал вече утре и ще я закарам да видим какво ще стане и хем ще я закача на КТС-а да видим какво ще покаже..От време на време се появяваше една грешка показваше проблем нещо с разпределителния вал то там има някакъв датчик и предполагам от него дава грешката.Излизала ми е два пъти за една година и ако датчика е отказал възможно ли е от там да ми идва целия проблем ?
    Last edited by bate.vi.dido; 04-07-2010 at 04:51.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    Утре ще я закарам при моя човек той точно се занимава с Common Rail двигатели надявам се да открие проблема само той ми я правил за сега и съм много доволен става въпрос за Гошо Карбуратора така му викат.Ако го знаеш състезаваше се на Божурище печелил е многогратно първото място много разбира и се е доказал вече утре и ще я закарам да видим какво ще стане и хем ще я закача на КТС-а да видим какво ще покаже..От време на време се появяваше една грешка показваше проблем нещо с разпределителния вал то там има някакъв датчик и предполагам от него дава грешката.Излизала ми е два пъти за една година и ако датчика е отказал възможно ли е от там да ми идва целия проблем ?
    То ако говориш за датчик на коляновия вал, то колата направо щеше да гасне, затова че едва ли ще е той...
    Първото нещо което ми идва на ум, на колко км е колата...и все още с катализатор ли е? Просто по явен проблем от това да пуши и да не върви не виждам...другото нещо някой от маркучите на турбото, може да има малка цепнатина и заради това да не върви...Много неща може да са, наистина, но все пак трябва диагностика...
    156 2.4JTD 136+ PS

  6. #6

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    То ако говориш за датчик на коляновия вал, то колата направо щеше да гасне, затова че едва ли ще е той...
    .
    ....даже няма и да пали .


    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    ........и забелязах че са започнали да мигат градусите за климатроника на дисплея и незнам какво значи това виждам го за пръв път получи.....
    Ако мигат градусите, най-вероятно климатроника ти е бил настроен на ЕСОН режим, а външната температура е по-висока от тази, която си задал да духа, та за това мигат май-май.


    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    ...... и затова исках първо да се консултирам с вас като по опитни.
    По-добре е да си ходиш в сервиза, па после да кажеш какъв е бил проблема.
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  7. #7
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Направиха и диагностика и всичко било наред.Гледаха за пропуски по турбопътищата и там всичко било наред.Извадиха датчика за налягането на Рейл и го слагаха на ултразвукова вана ама подобрение няма всичко си е същото направо в чудо се видях продължава да си пуши и май ще се наложи да ходя в сервиза на Алфа във Варна друг вариянт не виждам.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  8. #8

    Default

    Quote Originally Posted by bate.vi.dido View Post
    Направиха и диагностика и всичко било наред.Гледаха за пропуски по турбопътищата и там всичко било наред.Извадиха датчика за налягането на Рейл и го слагаха на ултразвукова вана ама подобрение няма всичко си е същото направо в чудо се видях продължава да си пуши и май ще се наложи да ходя в сервиза на Алфа във Варна друг вариянт не виждам.
    Колега, дали някой от майсторите провери работи ли ЕГРа?
    "Аз не съм гинеколог по принцип, но мога да погледна"

  9. #9
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Ами никой не е гледал работи ли или не работи май ще се наложи да ходя в Алфа Ромео Варна и ще си реша проблема.Забелязвам че като и дам газ в ниските пуши и прави облаци и като мине 2 хиляди оборота намаля пушека.Като и дам газ до долу на високите един път пуши постоянно друг път намаля и почти спира абе на моменти е колата но в ниските постоянно прави облаци направо ме е срам да я карам ужас.Не стига че веригата ми трака и се чува бетер от жигула ами за капак и облаци прави аман.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

  10. #10

    Default

    При засядащ ЕГР е точно така - яко пушилка. Турбо пътищата след турбината трябва да се проверят добре и най лошото в да има проблем с турбината.

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Верния отговор е ЕГР-направо трябва да се затапи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  12. #12
    започва да се пристрастява alex09's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    София
    Age
    51
    Posts
    46

    Default

    е моя като е затапен защо пуши пак

  13. #13
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by alex09 View Post
    е моя като е затапен защо пуши пак
    може да се е пробила тапата,имам няколко такива случаи
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  14. #14
    Старши алфист
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    София/Благоевград
    Age
    42
    Posts
    704

    Default

    Абе ЕГР-а аз го чистих, не че правеше проблем, ама е така превантивно. Честно казано освен да се задръсти със сажди не виждам какво може да му се случи. Та ако пипаш по малко можеш сам да си го свалиш и да го почистиш
    166, 2.4 JTD'00

  15. #15
    Бесен Алфист bate.vi.dido's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Добрич
    Age
    36
    Posts
    54

    Default

    Аз махах трабата онази голямата до ЕГР-то отгоре от дясната страна на двигателя и със пръст колкото можах да напипам почистих колкото можах и разбрах че трабичката желязната е пълна сас мазни сажди и трудно се напипват колкото можах изкарах ама после като дойде ред да си мия рацете разбрах че няма миене от тея сажди ужас.Колата иначе варви сякаш добре сега тази неделя която мина ходих и се пусках на 400 метра за майтапа с един авер тои е със БМВ 525 ТДС E39 направо очуващо как го дръпнах на летящ старт много съм доволен и хем се води че моята не варви добре от както имам проблема с пушека евала на това JTD и значи от това е проблема как да го затапя или да го почистя това ЕГР????
    Last edited by bate.vi.dido; 14-07-2010 at 02:25.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD Progression

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •