Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: Ъпгрейд от нормалното аудио към Bose 156 FaceLift

  1. #16
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    написаното от digitalundgrd потвърждава това което си мислех

    head unit-а е еднакъв за всички
    но от него при Босе-то сигнала отива в багажника и от там до тонколоните

    иначе ако си мераклия мога да те снабдя с един суб и усливател за комби
    Явно само суб-а и усилвателя не са достатъчни...трябва си и жица....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #17
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  3. #18
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  4. #19
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by Anarki View Post
    Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....
    Аз засега съм спрял тотално по тая графа, защото търсих дали имам окабеляване за буфера в багажника и такова поне засега не съм намерил....тоест да се прекарват кабели наново трябва и става доста тегава работа...а с тоя фабричен буфер съвсем ще е кошмар свързването..да не говорим, че си имам и други разходи по колата
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #20
    AO member Dodo 155's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    2,381

    Default

    Quote Originally Posted by Anarki View Post
    Колега, какво стана с буфера. Снощи ми пристигна и моя на Босе за 147. Има си усилвател към него и доста голям слот за кабел и освен това си има и отделен изход към говорителя. Хварли малко светлина върху монтажа, че довечера ще ходя да го закачат ако мога да улесня момчето, че май хич няма да е лесна.....
    Нямаш ли кабела с въпросната букса?
    Ще му бъде много трудно на момчето да го направи без него.

  6. #21
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Аз пробвах миналата седмица,понеже ми се търкаля едно Босе от 147,да сложа колконите в 159-ката.С малко напсване става,ама като ги пуснеш,нема такъв ташак-свирят мноооо по-гадно от мойте оригиналните/които свирят супер-ма си мислех че с Босе-то ще е по гот/.Впоследствие разбрах къде е ключа от палатката-просто колоните са само среди и високи,а мойте оригиналните са басови и отделно имам още колони със среди и високи.Някой ако му се занимава,аз имам Босе от 147-пълен комплект,даже ако сте мераклиии ще се заровя да извадя и кабела
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  7. #22
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Вчера ходих при едно момче което ми слага аудиото. Кабел за усилвателя нямам, което маи ще се окаже най-големия проблем. Принципно в страницата на босе пишеше че в оригиналния вариант, от усилвателя се захранват колоните в купето (4х25) и 5 канал за буфера 100в. Та въпросния майстор ми каза че може да ми върже само буфера и да запои жичките директно за крачетата на буксата. В момнта цд-то ми е алпин и си захранва много по добре колоните в купето, от колкото ще може усилвателя. Проблема е следния, трябва ми схема на крачетата на усилвателя и ще стане. Другия вариант е да се търси кабела, но идея си нямам откаде......

    Ако някой има схема на усилвателя да праща. Аз още не съм търсил, че имам работа, но и това ще стане.
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  8. #23
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    http://www.scribd.com/doc/8991753/Bo...s-for-Alfa-147

    Тук има инфо,дано помогне
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  9. #24
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Сагата продължава, след половин ден ровене по всевъзможни сайтове успях да открия разпределението на пинчетата от някав форум на ауди. Оставих ги на майстора да ги предгледа и да каже какво може да се направи. Оказва се, че босе е като държана тайна, много ограничено инфо. Писах на БГ дистрибутора, от там казаха че немогат да ми помогнат. Писах през международния сайт, от там получавам през ден, потвърждение че ми е получено писмото ама отговор няма.....

    пс: Ако имаш акоунт в тоя сайт, драпни пдфа и го качи тука, че пари искат...
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  10. #25
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Айде да доварша, буфера е вече в багажника, залепна си на мястото, свири доста добре . Не беше кой знае колко сложна манипулация. В общи линии в момента се използва само 5тия канал на усулвателя, като кабелите са директно запоени за съответните пинове. Трябваха два кабела да се пуснат през купето, един до акумолатора, и 2рия до ЦДто. Самия буфер си взима сигнал от задна лява колона което е минуса. Немога да го контролирам от ЦДто, когато си настроивам задните говорители, едновременно с това си настройвам и буфера. Звученето е добро, оказа се че колоните в колата са сменяни и са JBL , просто при монтажа кабелите са били опряни в магнита и затова пръщяха при по-силна музика , сега вече са наред!
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  11. #26

    Default

    да ме извиняваш обаче, не си направил нищо
    качи се в една кола в която свири истинско Босе за да знаеш какво трябва да постигнеш

  12. #27
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Ти ще ме извиняваш, качвал сам се, музиката си много добре. Не си се качвал в мойта кола, така че няма как да знаеш
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  13. #28
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Сигнал за усилвател се взима от линеен изход (предусилвател) и никога от друго стъпало! Да не изгориш входа на усилвателя!

    Вкарваш му прекалено голямо напрежение на входа, заедно с него и всички шумове от цд-то. Сигнала трябва да е от изхода на ЦД-то. Ако и самото ЦД е хубаво и има кросоувър или нискочестотен филтър те тогава ще усетиш истинската сила и качество на баса.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  14. #29
    започва да се пристрастява Anarki's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    74

    Default

    Предполагам, че си прав, обаче аз като неразбирам от жички немога да ти кажа точно как вързано. Имам доверие на майстора и музичката свири добре
    Alfa Romeo 146 1,4 T-Spark - бившата
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD

  15. #30
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Колегата Владо(Dodo155) преди няколко дни завърши успешно BOSE трансплантацията, така че той е вашия човек
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •