Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Вдигнаха ми колата в 00:30 h.

  1. #1
    Младши алфист Dobsata's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Люлин
    Posts
    16

    Default Вдигнаха ми колата в 00:30 h.

    Колеги, нормално ли е да ми вдигнат колата толкова късно при положение, че имаше знак с допълнителна табела от 07:30h. до 21:30h.
    Случаят беше следния:
    Отивам на 02.07.(петък) на дискотека. Спирам на "Мария Луза" към 23.45h. не точно пред дискотеката, но близо... Към 04.30h. излизам от дискотеката.. и какво да видя.. Колата ми я няма а на моето място спряна друга.. След минутка размисъл звъннах на 166 за да съобщя за случая.. те ми казаха, че колата била вдигната и била на наказателен паркинг.. Отидох на паркинга вдигнах адския скандал а вътре момчетата се оправдаха с това, че нямат нищо общо.. Попитах ги защо при положение, че на допълнителната табела пише до 21.30ч. те са ми вдигнали колата в 00.30ч. Техният отговор беше, че знака важи 24 часа а допълнителната табела важи само до 21.30ч. Нормално ли е това и допълнителната табела не показва ли от кога до кога важи знака..?
    Attached Images Attached Images

  2. #2
    JTD ФЕН S_G_M's Avatar
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Бургас
    Age
    39
    Posts
    450

    Default

    Добре дошъл в Абсурдистан
    Alfa Romeo 145 JTD 105+ HP BY
    Alfa Romeo GT 1.9JTD 150+ HP BY DAGI

  3. #3
    Запален алфист DSlavev's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    367

    Default

    По същият начин наблюдавах как в 23,00 часа дигат колите на хората от Студентски град. Не сам много сигурен за знака с времетраенето, но и аз сам паркирал на такива места след обявеното време.

  4. #4
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Този знак важи в случая само във времето описано в табелата T10 ако разбира се това е знак Т10 (обикновено този знак е само с начален и краен час). И тия нямат никакво основание да ти вдигат колата. Дори да не го отменя знака ако той не се води Т10 то пак нямат право защото са извън времевата зона. Можеш да ги съдиш.

    http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/C0ACA...0/PPZDP_BG.pdf
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  5. #5
    Младши алфист Dobsata's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Люлин
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by oem View Post
    Този знак важи в случая само във времето описано в табелата T10 ако разбира се това е знак Т10 (обикновено този знак е само с начален и краен час). И тия нямат никакво основание да ти вдигат колата. Дори да не го отменя знака ако той не се води Т10 то пак нямат право защото са извън времевата зона. Можеш да ги съдиш.

    http://www.mvr.bg/NR/rdonlyres/C0ACA...0/PPZDP_BG.pdf
    И аз така мисля.. и за това написах възражение на акта.. и не знам каквото стане.

  6. #6
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    И варианта служебен абонамент да си спрялили пред гараж,безистен
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  7. #7
    психарче... Lqnkata's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    39
    Posts
    550

    Default

    В Студентски град също съм бил свидетел как вдигат кола след 22:00ч. Стрестнат от това, че и аз си паркирам колата като се прибирам, за да спя (там живея) попитах "защо?", а отговора беше, че са дошли по сигнал. Т.е. пречи ти някаква кола, обаждаш се и хоп !??!??!? Явно всеки си прави каквото поиска!
    Alfa Romeo 156 2.4JTD '02, Fiat Punto 1.2 16V '00, Alfa Romeo 155 2.0 16V - ex, Сузуки Бандит 400 VC '94 - ex, Дукати S4 '02


  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Quote Originally Posted by Dobsata View Post
    И аз така мисля.. и за това написах възражение на акта.. и не знам каквото стане.
    Консултирай се с адвокат. Мисля, че ще изкяриш от цялата работа

    - причиняване на неудобство
    - риск от поражение по колата (пък ако немриш и такива които да ги опишеш, че са от това още по-добре)
    - причиняване на финансови загуби

    С такива мотиви може да излезе един добър адвокат, че може и да си на голяма далавера от цялата работа.

    Между другото, лично съм виждал на морето как вдигнаха една нова тойота и малко преди да я качат на палтформата я изтърваха на земята. Откачиха я и се изнизаха на бързо. Тойотката се разколачи цялата от долу. Поне от метър и половина падна на земята.
    Last edited by oem; 06-07-2010 at 14:11.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  9. #9
    Младши алфист Dobsata's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Люлин
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by stefoo View Post
    И варианта служебен абонамент да си спрялили пред гараж,безистен
    Пред гараж не съм спрял.. отдолу съм ви показал знака, бях спрял на 1 кола след него.. Абсолютно нищо няма там.. дори и кофи за боклук..

  10. #10
    Генерал на мравуняк ! Ichkin's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Posts
    58

    Default

    Quote Originally Posted by Dobsata View Post
    Пред гараж не съм спрял.. отдолу съм ви показал знака, бях спрял на 1 кола след него.. Абсолютно нищо няма там.. дори и кофи за боклук..
    Веднага ти казвам ... там просто има редовни клиенти на въпросната дискотека, а ... знаеш на кой е тя
    Оттук нататък, естествено - пред съда
    „За мен най-лошото в България, е чудесното наслаждение, което имат тук хората да се преследват един друг и да развалят един другиму работата.“ (13.12.1881) - Константин Йосфи Иречек

  11. #11
    Младши алфист Dobsata's Avatar
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    София/Люлин
    Posts
    16

    Default

    Quote Originally Posted by Ichkin View Post
    Веднага ти казвам ... там просто има редовни клиенти на въпросната дискотека, а ... знаеш на кой е тя
    Оттук нататък, естествено - пред съда
    Не бях чак толкова близо, че да съм спрял на някой редовен на мястото.. пък и след това на моето място беше спряло някакво Рено Меган..

  12. #12
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Dobsata View Post
    ..пък и след това на моето място беше спряло някакво Рено Меган..
    Погледна ли във форума на Рено за подобна тема...?
    Хич не е смешно де. Тия келеши на паркинга що не разтълкуват табелите под знаците в сините зони - да дигнат цели квартали по тая логика. И аз мисля, че е пуснат сигнал от някой отворко в дискотеката или околна бабичка.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #13
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    За такова нещо бих ги съдил. В ебати държавата живеем. Всеки, който прави каквото иска - правилата са само за обикновените хора, а КАТ си ги тълкуват както им е угодно.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  14. #14
    Рибарче stefoo's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    bulgaria /sofia Фондови жилища
    Age
    42
    Posts
    436

    Default

    мога да ти кажа още една причина понеже имам въведен режим на паркиране по центъра прочутите винетки за паркиране в синя зона и като си спрял и някои които живее на тази ул няма къде да паркира те вдига паячето ,има места които се обслужват денонощно от паяк,
    Alfa Romeo 156 1.8ts-2000г
    Alfa Romeo 156 2.0ts-1998г


  15. #15
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Така, като го гледам, ми се струва, че не би трябвало да ти я дигат, обжалвай го на всички инстанции възможни, от мен съвен, нищо не губиш.Сега не съм сигурен, дали обаче няма една минимална сума, под която не може да се обжалва, което също е неправилно де.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •