Results 1 to 14 of 14

Thread: поленов филтър

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default поленов филтър

    Вчера ме осени идеята да си сменя поленовия филтър за купето, защото предполагам, че не е сменян от поне една петилетка... Обаче проблем - не знам къде се намира?! Реших, че е под пластмасовата решетка пред предното стъкло, но като видях, че за да излезе въпросната решетка, ще трябва да се демонтират раменете на чистачките и се усъмних във верността на предположенията си...
    Кажете ми - в правилната посока ли съм тръгнал или напротив???
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Запален алфист yovi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    с. Подуяне
    Age
    65
    Posts
    159

    Default

    Точно там е. На прав път си. Демонтираш раменете на чистачките, сваляш пластмасата и фълтърът е пред теб.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS '94

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by yovi
    Точно там е. На прав път си. Демонтираш раменете на чистачките, сваляш пластмасата и фълтърът е пред теб.
    Пфу... да му се невиди... Точно от това се опасявах . Сега въпроса е да намеря такава крива отвертка (щото обикновената звезда не върши работа) и да внимавам да зацепя чистачките на същите шлици, че да няма после "интерференция"
    10х за бързия отговор!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by yovi
    Точно там е. На прав път си. Демонтираш раменете на чистачките, сваляш пластмасата и фълтърът е пред теб.
    Пфу... да му се невиди... Точно от това се опасявах . Сега въпроса е да намеря такава крива отвертка (щото обикновената звезда не върши работа) и да внимавам да зацепя чистачките на същите шлици, че да няма после "интерференция"
    10х за бързия отговор!!!
    Можеш да опиташ и без да сваляш чистачките само повдигаш пластмасата и отдолу ти остава малко място да оперираш.Аз моя така си го смених на 145 става на 155 незнам Успех
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #5
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Колега не се притеснявай от странните винтове- развиват се спокойно и със нормална плоска отверка. Иначе мисля че не може да се смени филтъра без да се махнат рамената на чистачките.
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    plovdiv
    Posts
    109

    Default

    сменя се и без да се махат чистачките просто трябва внимателно да се повдигне пластмасата поне аз така го смених
    155 1.7 94 g.

  7. #7
    алкохолист pr_00f's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    София
    Age
    48
    Posts
    5,104

    Default

    Ами с тази остаряла пластмаса, аз лично не бих рискувал да я огъвам. Ама да си прецени колегата, още повече че има една пластмасова кора отгоре която пази филтъра от вода - тя доста гадничко се намества дори и при свалени чистачки. Но най -добре да се пробва. Ако не стане без махане на чистачките , махаи ги и това е .
    Alfa 147 Q2 1.9 JTDm 16v @150++ 2007 червената злобичка ;;; Zafira 1.9 JTD@120++ - белият кенеф
    ex. Alfa 155 1.7 '93;;; ex. Alfa 147 1.9 JTDm 16v @140+ R.I.P. ;;; ex. Lancia Lybra 2.4 JTD@140HP+ 2001

  8. #8
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ъхъ... явно в пробата му е майката ... Дано наистина после няма нова тема във форума със заглавие - "пластмасовата решетка пред предното стъкло - ново.. къде?" )))))))

    А, да използвам момента да попитам - ще има ли ефект, ако отида на пароструйка да ми пръснат отпред радиаторите, но без да ги свалям??? ...направо през решетката...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  9. #9
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Махай споко чистачките/ рамената/ . Няма да се плашиш. Роботи се по-спокойно без тях. Наместването не е сложно , на шлици са , нно трябва да предвидиш колко е луфта за да не блъскат долу.Монтираш само едната без да стягаш много/ за да я извадиш по-лесно/ . Като я натъкмиш започваш борбата с второто рамо.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  10. #10
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    205

    Default

    А сигурен ли си, че имаш такъв филтър, в смисъл, ти сменял ли си го до сега, понеже аз такова животно нямам..
    ‘96 155 2.0 16v ts 150 bhp sport - чукнато, продъъ се на части

  11. #11
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    171

    Default

    точно за това става въпрос... АЗ НЯМАМ ТАКЪВ ФИЛТЪР А В МАГАЗИНА МИ ПРОДАДОХА ЗА ТОЗИ МОДЕЛ/ 155/1.8/93г. е все пак първо провери
    Alfa Romeo 155/1.8TS

  12. #12
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Ако нямаш слагаш 1 филтър от абсорбатор - става за 3 смени и е 1,5 лв

    ПС Един познат с Голф 3 ГТИ нямаше такъв филтър и сложи от абсорбатор и определено има ефект. Няма го запрашаването на таблото като духне вятър.

    Когато го сменях на самолета това чудо бе засипано догоре с прах / по скоро кал защото беше влажно времето. Наравно с горният ръб на ребрата на филтъра всичко бе засипано. познайте кога ще влезе свеж въздух.
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  13. #13
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...ами... определено не съм сигурен дали имам такъв филтър, защото досега никога не съм отварял този отсек... но си мисля, че всяка кола с климатик/климатроник има такъв филтър (или поне трябва да има) А иначе и аз вече съм си го купил с/у "скромната" сума от 18лв (странно защо е по-скъп от въздушния филтър за двигателя?! )
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  14. #14
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Днес мога да отчета резултатите от "борбата" с поленовия филтър ...
    Следвайки вашите инструкции, развих винтчетата на решетката пред предното стъкло и махнах само едното рамо на чистачката - откъм страната на филтъра. Прецених, че няма нужда да свалям и др чистачка... и правилно бях преценил .
    Добре, че се бях решил на тази стъпка - смяна на поленовия филтър, защото това, което излезе от вътре първо - беше с по-малък размер от необходимото и беше доуплътняван с дунапренови ленти, за уплътнение на прозорци и врати... и второ - филтъра повече приличаше на изтривалката пред входната ми врата отколкото на филтър... така яко се беше затлачил!!! Естествено, след смяната на филтъра, проверих какъв е ефекта - духа като ураган ... Много съм доволен от себе си
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •