Results 1 to 7 of 7

Thread: tips & tricks от Екстрийм сервиз

  1. #1

    Default tips & tricks от Екстрийм сервиз

    Дори и при ползване на специализиран инструмент се получават фалове.

    Върха на този болт е подбит, в последствие гайката не може да се завие, по някога се стига и до повреда на резбата, което пък налага подмяната на целият детайл.





    За да се избегне това просто завивате гайката 2-3 витки, така усилието се разпределя по добре.


  2. #2

    Default

    При Фиат Стило започва да се ползват задни спирачни апарати на BOSCH.
    Тънкоста е, че левият апарат се прибира, с въртене обратно на часовниковата стрелка. Докато десният се прибира с въртене по часовниковата стрелка. При системите на Лукас и Ате до сега, и левият и десният апарат се прибираха с въртене по часовниковата стрелка.




    с такава спирачна система са още
    Алфа Ромео МиТо и новата Джулиета
    Фиат Гранде Пунто, новото Браво, Multipla
    От Ланча новата Делта
    Last edited by голямата риба; 09-12-2010 at 03:32.

  3. #3
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Не знам дали въобще трябва да пиша в тая тема, но ... ако не трябва - знаеш какво да правиш , но ...
    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    ...При системите на Лукас и Ате до сега, и левият и десният апарат се прибираха с въртене по часовниковата стрелка...
    Оня ден сменявах гумички на задния спирачен апарат на 146-цата и се скъсах от въртене на буталцето. Навие се 1/2 или 1 оборот и започва да превърта. Повторах няколко пъти, докато накрая развих пробката за обезвъздушаване и стана. Не помня как съм го правил на 155-цити, но това ми скъса нервите.
    И оттук въпрос - при навиването на буталото, трябва лида се развие пробката?
    П.П. В първия пост нямаше ли някакви снимки, нещо не мога да се ориентирам.
    Едит - вече виждам снимките.
    Last edited by PEPI-2ALFA; 17-07-2010 at 12:41. Reason: Едит...
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  4. #4
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,785

    Default

    Quote Originally Posted by PEPI-2ALFA View Post
    Не знам дали въобще трябва да пиша в тая тема, но ... ако не трябва - знаеш какво да правиш , но ...

    Оня ден сменявах гумички на задния спирачен апарат на 146-цата и се скъсах от въртене на буталцето. Навие се 1/2 или 1 оборот и започва да превърта. Повторах няколко пъти, докато накрая развих пробката за обезвъздушаване и стана. Не помня как съм го правил на 155-цити, но това ми скъса нервите.
    И оттук въпрос - при навиването на буталото, трябва лида се развие пробката?
    П.П. В първия пост нямаше ли някакви снимки, нещо не мога да се ориентирам.
    Едит - вече виждам снимките.
    Най-вероятно ти е позапушен спирачния маркуч колега

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  5. #5

    Default

    Пепи от кога трябва да питаш може ли да питаш по техничски теми, в технически форум?

    Кои гумички си сменял. Ако е на работният цилиндър не ми се връзва защото тогава е трябвало изобщо да откачиш апарата. Ако е прашника то нещата се връзват.

    Принципно, при въртенето на буталото трябва и да се натиска навътре за да се прибере. За това много помага и инструмента който е показан на снимката.
    Ако разбира се нямаш такъв инструмент това което си направил ти е компромисен вариант.
    По принцип в началото трябва да се приложи усилие на натиск, след това идва един момент в който буталцето се прибира само с въртене.

    Навремето Петко(KGB) беше показал как се сменят задни накладки и беше показал друго нещо което е много хитро. При липса на такъв инструмент, то най-добрият заместител, поне за въртенето е ключ за флекс

    П.П. ако спирачният маркуч е запушен, доста често самият спирачен апарат започва да задържа.

  6. #6
    helter-skelter PEPI-2ALFA's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Сандански
    Age
    52
    Posts
    1,597

    Default

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    Пепи от кога трябва да питаш може ли да питаш по техничски теми, в технически форум?

    Кои гумички си сменял. Ако е на работният цилиндър не ми се връзва защото тогава е трябвало изобщо да откачиш апарата. Ако е прашника то нещата се връзват.
    Пре мен спирачния апарат се беше спекъл - работеше само вътрешната накладка (вижда се на снимката). Долният от водачите беше пълен с ръжда. На всичкото отгоре и са различни двата водача. Смених комплект гумички - на цилиндърчето, маншончето и на водачите. Инструмент (не специален - правен) за навиването взех от Kolioto . Апарата не го свалих, защото немската ръжда е по-здрава и не се поддава на моето WD -40. В крайна сметка при обезвъздушаването се спука тръбичка около кантарчето и ... вече про Кольо - резервоара долу, нови тръбички, нови маркучи, ново (на старо) кантарче, че и то беше позапушено.
    П.П. За това не бях сигурен дали да пиша - все пак темата си е за Екстрим сервиз, а сега чужди мнения, снимки ... Поздрави на екипа.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails SPM_A0476.jpg   SPM_A0477.jpg   SPM_A0478.jpg  
    166 JTD '02 ; 146 1.6TS Junior '98 - бракувана, продава се на части ; 155 1.8TS SILVERSTONE '94 -продадена

  7. #7

    Default

    понеже модераторите не харесват зелената салата, темата беше замряла за малко


    при ремонт на скоростна кутия, за да развиете/завиете гайките на първичният и вторичният вал, може да си "улесните живота" по сленият начин:


    Чрез механизма включвате на някаква скорост различна от 5-та(аз най-често ползвам задна)
    след което включвате на 5-та скорост, като преди това сте развили болта който свързва вилката на 5-та скорост с лоста.
    След което стягането/разтягането на законтрящите гайки е лесно.

    Last edited by голямата риба; 15-01-2011 at 02:52.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •