Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18

Thread: Свети ми ей това когато съм на газ..?

  1. #1
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default Свети ми ей това когато съм на газ..?

    Здравейте колеги , от много време насам все се каня да пиша за този загадъчен мой проблем.

    Колата е 155 1.8 8в 95г. , с газов инжекцион SimGaz от Rubi.

    Проблемите са няколко като се замисля...

    1.) Когато карам колата и остане запалена на свободен ход (примерно на светофар) , или я карам надолу по някое спускано (но на скорост) ми светва една лампичка на таблото. Изгася се веднага щом подам газ.

    Тази която е до светлината за ръчна спирачка
    п.с. още не мога да се справя и с този проблем - непрекъснатото светене на ръчната спирачка.




    2.)Другото което леко ме притеснява е при палене на автомобила(на бенезин) примерно 4 от 10 паления играят оборотите на бензин, случвало ми се е дори да не прехвърля на газ докато не им подам газ до 1200-1300 оборота (след като изчаквам 30 секунди). Прехвърли ли на газ всичко се нормализира. и оборотите си заспиват.

    3.)Скоро забелязвам , че и при газта има леко играене между 800 и 900 оборота и то не винаги ( това вече не го приемам като проблем ,но да го споделя )

    Какво бихте ме посъветвали да направя...?

    п.с. Иначе колата си върви перфектно , разхода им е идеален и съм адски доволен от цялата газова система.
    п.с.2 Но сами знаете ,че при наличието на някакви малки дразнители са като песачинка в окото.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  2. #2
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    ами ходи пак при него да ти направи една профилактика на газовата. от там са ти и проблемите на бензин и светещата лампа. колко километра си минал вече.
    за ръчната - първо виж бутончето което се натиска от нея. вероятно в него е проблема.
    точка

  3. #3
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    минал съм към 10 000 км вече с нея...

    а за ръчната , разглобявал съм и това копче при натискане не реагира по никакъв начин....
    155 1.8 8v SUPER MY95

  4. #4
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Quote Originally Posted by reloading View Post
    минал съм към 10 000 км вече с нея...

    а за ръчната , разглобявал съм и това копче при натискане не реагира по никакъв начин....
    Обикновено индикацията за ръчната светва, когато кабелът за нея се свърже към шаси през бутончето. Ако обаче има нарушена изолация и кабелът опира до корпус, преди бутона, индикацията ще свети пак. Трябва да откриеш въпросното място и да го оправиш.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  5. #5
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    откачи буксата на копчето. дай контакт. с кламер дай на късо двата пина на буксата.
    за газовата - върви да я погледне.

    ПП
    погледни си и нивото на спирачната течност.
    Last edited by kolev; 01-02-2013 at 16:10.
    точка

  6. #6
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    откачи буксата на копчето. дай контакт. с кламер дай на късо двата пина на буксата.
    за газовата - върви да я погледне.

    ПП
    погледни си и нивото на спирачната течност.
    Наливах течност.

    Аз си мислех че проблема ми е в Дебитомера, и обмислях да ходя на диагностика , но щом това е от газта като ми свърши сесията отивам при Роби

    Блгадаря Ви , ще пиша след като ги погледна..
    Last edited by reloading; 07-02-2013 at 20:55.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  7. #7
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    откачи буксата на копчето. дай контакт. с кламер дай на късо двата пина на буксата.
    за газовата - върви да я погледне.

    ПП
    погледни си и нивото на спирачната течност.


    може ли да ми покажеш коя точно е буксата на копчето , и кой са тези 2 пина?
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMAG0329.jpg   IMAG0327.jpg   IMAG0328.jpg   IMAG0326.jpg  
    Last edited by reloading; 07-02-2013 at 21:01.
    155 1.8 8v SUPER MY95

  8. #8
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    не са тези букси. ето тук виж на 4-та страница отдясно на схемата Н1 е за ключето. кабела е само един с една букса.

    http://www.tvc.se/AR/Workshop_Manual...nt%20Panel.pdf

    той се закача директно към ключето, а то си взима масата от корпуса. за да стигнеш до него ще трябва да махнеш пластмасата. ключето се намира под лоста на ръчната. ще го видиш. като извадиш кабелчето, лампата трябва да спре да свети. като дадеш кабелчето към маса /някъде по корпуса на някой винт/ лампата трябва да светне. ако се получи така, значи проблема е в ключето.

    ---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

    ПП
    между другото тоя бутон е "обратен" -когато е натиснат /пусната ръчна/ няма контакт. когато е пуснат /средната му част е излязла нагоре/ тогава прави контакт и лампата светва. мисля че корпуса му е на винт и ако по някаква причина е слязъл по-надолу ще прави контакт и лампата ще свети. тоест може да има нужда да го регулираш само - да го повдигнеш нагоре.
    точка

  9. #9
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by kolev View Post
    не са тези букси. ето тук виж на 4-та страница отдясно на схемата Н1 е за ключето. кабела е само един с една букса.

    http://www.tvc.se/AR/Workshop_Manual...nt%20Panel.pdf

    той се закача директно към ключето, а то си взима масата от корпуса. за да стигнеш до него ще трябва да махнеш пластмасата. ключето се намира под лоста на ръчната. ще го видиш. като извадиш кабелчето, лампата трябва да спре да свети. като дадеш кабелчето към маса /някъде по корпуса на някой винт/ лампата трябва да светне. ако се получи така, значи проблема е в ключето.

    ---------- Post added at 10:52 ---------- Previous post was at 10:41 ----------

    ПП
    между другото тоя бутон е "обратен" -когато е натиснат /пусната ръчна/ няма контакт. когато е пуснат /средната му част е излязла нагоре/ тогава прави контакт и лампата светва. мисля че корпуса му е на винт и ако по някаква причина е слязъл по-надолу ще прави контакт и лампата ще свети. тоест може да има нужда да го регулираш само - да го повдигнеш нагоре.

    Ами ето снимките , извадих я тази букса зад копчето но не реагира.. по никакъв начин



    155 1.8 8v SUPER MY95

  10. #10
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    тогава откачи и буксата от капачката на казанчето за спирачна течност.
    лампата е само за тези 2 неща.
    точка

  11. #11
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Допри този кабел до корпус (шаси) и виж дали ще изгасне лампата. Ако не изгасне, трябва да проследиш въпросния кабел в посока към таблото. Някъде е прекъснат или има нарушена изолация и е допрял до корпус.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  12. #12
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Quote Originally Posted by ecotronic View Post
    Допри този кабел до корпус (шаси) и виж дали ще изгасне лампата. Ако не изгасне, трябва да проследиш въпросния кабел в посока към таблото. Някъде е прекъснат или има нарушена изолация и е допрял до корпус.
    с тази до копчето нищо не се случва дори и да го допра някъде а отпред никъде не видях такова около спирачната течност..
    155 1.8 8v SUPER MY95

  13. #13
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    на самата капачка на казанчето за спирачна течност странично влиза една букса. с 2 пина е.
    точка

  14. #14
    Born to be а Legend reloading's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    ТроянЪт/СофияСити
    Age
    33
    Posts
    782

    Default

    Единственото нещо което видях че влиза е отдолу 2те тръбички... но не са те.. утре ще погледна пак
    155 1.8 8v SUPER MY95

  15. #15
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065
    точка

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •