Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113

Thread: Газов инжекцион на Алфа Ромео 156 2.0 155 коня

  1. #31
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Благодаря колега,
    ще помисля сериозно над въпроса.
    Идеата беше да не прецакам нещо двигателя !!!
    Мерси.

    ---------- Post added at 12:31 ---------- Previous post was at 12:26 ----------

    Благодаря за инфото.
    То на 5 000 - 5 500 оборота, вече говорим за сритване !!!
    Аз си я сритвам, така че ако сложа газ - караме нормално на газ !!!!
    А за сритване - ала самолет ще бъде на бенз !!!
    Така ще стане ли варианта ??????

    ---------- Post added at 12:33 ---------- Previous post was at 12:31 ----------

    Quote Originally Posted by code View Post
    За газта с двете ръце. За една смяна на масло (10 000 км) бензина те набутва с над 1000лв. спрямо газта. Ако всички карахме Ферари Калифорния това нямаше да е проблем . .
    Мерси много колега.

  2. #32
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    На бенз само за гонки ако искаш. Иначе няма проблем да си караш и да си изпреварваш на газ Абе вземи покарай някоя 156-ца на газ да видиш дали ще ти хареса най-добре
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  3. #33
    Запален алфист
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Чирпан
    Posts
    112

    Default

    Quote Originally Posted by zombiran View Post
    Слагай смело и това е. Тая кола няма да е вечна. А на дали газта ще я скапе за няколко години. Трябва само тези които ти я слагат да ти я настроят много добре. Аз имах малки проблеми с настройката но след 2-рия път всичко направо заспа. Бензин, газ, почти не се усещя разлика.
    Мерси колега,
    за 15 - 20 000 км на година,
    мисля че ще се наложи да сложа газ.

    ---------- Post added at 12:40 ---------- Previous post was at 12:36 ----------

    Quote Originally Posted by oem View Post
    На бенз само за гонки ако искаш. Иначе няма проблем да си караш и да си изпреварваш на газ Абе вземи покарай някоя 156-ца на газ да видиш дали ще ти хареса най-добре
    Пробвах на двама мои приатели,
    ами какво да кажа - хареса ми - супер - върви - разхода е нормален.

    Тогава бяха мого скъпи газовите инжекциони.
    Сега като гледам има - приемливи варианти.
    Мисля да пробвам, само моя самолет да издържи.
    Ако не, ще вземем нова БЕГАЧКА - 156 2.0 - задължително, пък може и по-големия мотор.

    ---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:40 ----------

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Гледам, че си от Чирпан, т.е. твоето градско шофиране си е като извънградско и според мен няма смисъл.


    Екс ладата на баща ти е била с карбуратор, а там наистина няма такова значение какво е горивото, плюс това сигурно отдавна е претопена за скрап и сте я карали "колкото издържи". Не вярвам колегата да мисли така по отношение на сегашната си кола
    Здравей колега, работя в Пловдив и всеки ден пътувам по 120 км най-малко.
    Та за това иде реч.
    До сега бяха много пари - газ. уредбите, та сега вече не издържам и съм решил.
    Нямам още собственна бензиностанция.

    ---------- Post added at 12:45 ---------- Previous post was at 12:45 ----------

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Гледам, че си от Чирпан, т.е. твоето градско шофиране си е като извънградско и според мен няма смисъл.


    Екс ладата на баща ти е била с карбуратор, а там наистина няма такова значение какво е горивото, плюс това сигурно отдавна е претопена за скрап и сте я карали "колкото издържи". Не вярвам колегата да мисли така по отношение на сегашната си кола
    Здравей колега, работя в Пловдив и всеки ден пътувам по 120 км най-малко.
    Та за това иде реч.
    До сега бяха много пари - газ. уредбите, та сега вече не издържам и съм решил.
    Нямам още собственна бензиностанция.

  4. #34

    Default

    Колега... твоя отговор е ясен веднага щом хванеш един калкулатор....
    Даже се чудя какво се чудиш....

  5. #35
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    И аз съм на газ от около 2 седмици,също и при мен си задавам въпроса защо несъм го направил това още с покупката!Последно като заредих 110 лв бензин до София и обратно и то с бабешко каране тогава се реших!за вървенето може би съвсем малка разлика във високите но щом си удря прекъсвача 7300 на 4-та предавка няма кво да и мисля!Супер си е а и цената ценатааа 1.10 не е като 2.40 а разхода не е повече от литър отгоре но тва всичко си зависи от десния крак!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  6. #36

    Default

    120км X 20 дни = 2400км/месец
    2400км Х 10л/100км = 240л Х 2.20лв/л бензин = 528лв
    2400км Х 12л/100км = 288л Х 1.12лв/л газ = 322лв

    Тея 200лв все ще им намериш майстора....

  7. #37
    уникален лигльо assassin's's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    там някъде
    Age
    41
    Posts
    696

    Default

    Една сносна газова е около 1100лв,с тези километри които навива на месец може спокойно да почне да работи за него след 4-ри месеца!Аз също навивам по около 2000км на месец а на бензин когато бях 95 несъм слагал никога а 2.50 за бензин си е друга бира,пък и няма разлика в поведението на колата!!!
    alfa romeo 156 1.8ts-спортно окачване!! R.I.P!Now Alfa Romeo 159sw

  8. #38
    обикновен газаджия robygas's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    sofia
    Age
    58
    Posts
    3,478

    Default

    Quote Originally Posted by ek6an_men View Post
    То на 5 000 - 5 500 оборота, вече говорим за сритване !!!
    Аз си я сритвам, така че ако сложа газ - караме нормално на газ !!!!
    А за сритване - ала самолет ще бъде на бенз !!!
    Така ще стане ли варианта ??????
    Колега, съвременните софтуери и уредби имат такива опции, че не можеш да разбереш разлика м/у горивата та ако ще и две турбини да сложиш и да се ръчкаш колкото искаш. Всичко е въпрос на възможности.

    П.П. Не можах да се здържа...
    0887 26 38 78 - "Robygas"- Роби
    Автогаз сервиз-
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?t=71727

  9. #39

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ами Доко догодина ще разберем колко харчи 3.0 дизел
    Защото от тогава почва вграждането в 159 на 3.0 JTDm V6 Bi-Turbo 350ps
    http://clubalfaromeo.com/forum/showt...t=37142&page=7
    Много ще се радвам да сложат такъв мотор на наследника на 166, даже си мисля, че един бензинов 8-мак повече ще му подхожда, но явно в друга категория клиенти се целят А ако си мислите, че ще е икономичен... Аз в едно съм се убедил, сравнението с икономични и бързи коли е малко като това за хубави и ефтини - има ги, но по-отделно

    ---------- Post added at 20:17 ---------- Previous post was at 20:15 ----------

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Спор няма, ама дали поддръжката на тва Ауди е колкото на ЖТД-то
    Колегата наистина трябва спешно да се газифицира, че е мазохизъм да въртиш толкова километри само на бензин.
    Е сега пък и поддръжката намесваш, то е ясно, че смяната на ремъци е колкото Алфа от Горубляне...
    Last edited by Доко; 13-07-2010 at 00:26.

  10. #40
    Старши алфист AlfaMan's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    София
    Posts
    851

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    При това положение да, но просто е трябвало да си купиш JTD вместо бензинова и сега нямаше да питаш колко струват уредбите, заслужава ли си т.н.
    5,5 литра нафта x 2,23 (на толкова зареждах днес) лв. = 12,27 лв. отиване и връщане.
    А според теб при същото каране какъв ще е разхода с газ?! Може да го сметнеш, пък да не забравиш и да пресметнеш и колко пари ще му струва същото това разстояние и после да не те очуди факта, че примерно е дал 10лв, а ти 12,27лв.
    Колега, разбери, че при тези цени на горивата, няма по-евтино от газта. Каквото и да правиш, не може да го докараш разхода до толкова ниска цена за км.
    Alfa Romeo 159 SW, 1.9 JTDm
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD
    Ex: Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, Subaru Legacy 2.5i,
    Alfa Romeo 156, 2.0TS

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by Доко View Post
    Много ще се радвам да сложат такъв мотор на наследника на 166, даже си мисля, че един бензинов 8-мак повече ще му подхожда, но явно в друга категория клиенти се целят А ако си мислите, че ще е икономичен... Аз в едно съм се убедил, сравнението с икономични и бързи коли е малко като това за хубави и ефтини - има ги, но по-отделно
    Засега ще го гледаме на 159 Q4 и определено ще е истински звяр А за V8-ка и той ще дойде, нали за това сме с Американците

    Относно по темата, бензинова кола, която се използва за работа, просто е задължително да е на газчица
    Виж ако я изкарваш от време на време за кеф, просто си я караш за кеф на бензин, това е! Няма какво да се мисли, при твоя случай е грехота да караш на бензин
    156 2.4JTD 136+ PS

  12. #42

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post

    Относно по темата, бензинова кола, която се използва за работа, просто е задължително да е на газчица
    Виж ако я изкарваш от време на време за кеф, просто си я караш за кеф на бензин, това е! Няма какво да се мисли, при твоя случай е грехота да караш на бензин
    А не може ли за кеф да си ходя на работа с бензинова на газ ???
    Last edited by Доко; 13-07-2010 at 01:19.

  13. #43

    Default

    Ами, ако има кой да ми настрой фобоса може би и над 5000 ще върви, но аз го карам ~2000 оборота 90%, 3000 при изпреварвания, и много рядко го сритвам нагоре, трябва да е екстремна ситуацията, но знам, че ако дам до долу газта на газ и се затродни или замисли може автоматично да мине на бензин. Това го направи веднъж само при една С класа...

    На мен и моето каране в София ми върши работа, има предостатъчно мощност, при климатик пак върви нормално. Дилемата за другата ми кола ще е огромна бензин/газ или направо дизел, но колата трябва да е до 5г. иначе скоро не бих я сменил.

    Не влизам в спорове кой с какво кара и на какво има по-далавера, аз избрах това и реалноста сега е, че на газ е по-евтино, както и да го смятам при извънградско и то аз само до морето ходя при магистрално каране само 130-140, и другаде ~90, ми даде 10, дизела и 5 да ми даде пак на газ е по-евтино. Мислех да взема 166 дизел, но се отказах няма смисъл отново набиване на пари на този етап.

    И отново за колегата, най-важно е КЪДЕ и КОЙ ти я монтира, всичко друго е общи приказки.

    Успех!

    ex Аlfa Romeo 156 2.0 16V TWIN SPARK mod '99 замина...
    0889 636 093

  14. #44
    Бензинджия на газ Novachev's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Бургас
    Posts
    2,867

    Default

    Quote Originally Posted by raiders View Post
    Ами, ако има кой да ми настрой фобоса може би и над 5000 ще върви, но аз го карам ~2000 оборота 90%, 3000 при изпреварвания, и много рядко го сритвам нагоре, трябва да е екстремна ситуацията, но знам, че ако дам до долу газта на газ и се затродни или замисли може автоматично да мине на бензин. Това го направи веднъж само при една С класа...

    На мен и моето каране в София ми върши работа, има предостатъчно мощност, при климатик пак върви нормално. Дилемата за другата ми кола ще е огромна бензин/газ или направо дизел, но колата трябва да е до 5г. иначе скоро не бих я сменил.

    Не влизам в спорове кой с какво кара и на какво има по-далавера, аз избрах това и реалноста сега е, че на газ е по-евтино, както и да го смятам при извънградско и то аз само до морето ходя при магистрално каране само 130-140, и другаде ~90, ми даде 10, дизела и 5 да ми даде пак на газ е по-евтино. Мислех да взема 166 дизел, но се отказах няма смисъл отново набиване на пари на този етап.

    И отново за колегата, най-важно е КЪДЕ и КОЙ ти я монтира, всичко друго е общи приказки.

    Успех!
    Малко офтопик
    Повярвай някой наистина трябва д ати настрои газовата и аз съм с фобус но имам странното чувство че във високите обороти въври по-добре на газ знам че съм с някакви дюзи бързи и нови 2,6мм пък може и 2,4 да бяха
    156 1,8 ТS 99
    Nissan Murano 2005

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by Novachev View Post
    Малко офтопик
    Повярвай някой наистина трябва д ати настрои газовата и аз съм с фобус но имам странното чувство че във високите обороти въври по-добре на газ знам че съм с някакви дюзи бързи и нови 2,6мм пък може и 2,4 да бяха
    Абсолютно, на газ върви по-добре във високите обороти. Просто е безмислено да се кара на бензин в каквито и да е режими, ако щете и рейсърски...

    п.с. В момента и аз съм със същите дюзи, а само ще ти кажа , че по време на пролетния събор миналата година бях с 3.3 милиметрови, нали се сещаш ....
    Last edited by Доко; 13-07-2010 at 09:48.

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •