Results 1 to 9 of 9

Thread: Вибрации при десен завой!

  1. #1

    Default Вибрации при десен завой!

    Здравейте колеги,надявам се да изкажете някакво мнение по въпроса на който търся отговор.В търсачката не успях да намеря подобна тема и затова пускам тази.
    Значи проблема го намерих вчера след като и на 2-ри човек,който возя в колата го усеща.Искам само да кажа че този проблем не е от вчера,ами от доста време,но не съм предполагал че може да е нещо сериозно,а го приемах като вибраций от гумите на колата.
    Проблема ми е следния,при сравнително бързо каране (над 50 км/ч) в малко по остри и продължителни десни завой се получават странни вибраций,който леко поразклащат предницата на колата,но не се усещат по никакъв начин на волана,съединителя или спирачките.Проблема не ми е болка за умиране,но се усеща преи скорост над 50 км/ч при натоварен двигател т.е,този проблем ми излиза само когато в завоя давам газ и натоварвам двигателя.На празен ход по инерция проблема го няма и всичко си е нормално (няма ги вибрацийте).Това нещо се появява само на десен завой при натоварване.Чудя се от какво може да е.Когато бях в сервиз за последно ми казаха че по ходовата част всичко е ОК.
    Имам предположение да не би да е тампон на скоростната кутия,тежестта на полуоската или пък да не е крива джанта.
    Моля помагайте,пък ще гледам скоро да я водя в Бокса.Предварително благодаря!

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  2. #2
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    колега аз имах същият проблем и се оказа вътрешно каре,почти съм сигурен че от там е и твоят проблем.

  3. #3
    Mean Green Machine TMAX's Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    гр.Троян
    Posts
    148

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    колега аз имах същият проблем и се оказа вътрешно каре,почти съм сигурен че от там е и твоят проблем.
    Аз също залагам на вътрешно каре!!!
    Audi A6 3.0 TDI
    Infiniti FX35

  4. #4

    Default

    Ами ще разбереме скоро.Надявам се тия дни да ми остане повече свободно време за да влезне в бокса.Иначе за това вътрешно каре дето казвате,горе долу като сума на каде ще ме ориентирате?

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  5. #5
    започва да се пристрастява pecigsxr's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Пловдив
    Posts
    50

    Default

    аз си купих цяла полуоска(втора употреба) с двете карета комплект за 80лв,и си реших проблема,виж някой колега от форума може да продава.

  6. #6
    Старши алфист
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Love4
    Age
    59
    Posts
    746

    Default

    Quote Originally Posted by pecigsxr View Post
    аз си купих цяла полуоска(втора употреба)...........
    " Риск печели , риск губи " ..................
    Alfa 156 1,9 JTD - 02,2000г
    Avensis 2011 -2.0 D-4D

  7. #7

    Default

    Вътрешно каре. Смени го по-скоро да не останеш някъде на пътя
    Alfa Romeo 156, 2.4 JTD '99

    Коленича само пред господ,но не го виждам тука..

  8. #8

    Default

    Колата я карах на сервиз.Майстора я вдига на подемник.Цялата я прегледа и не намери нищо,т.е с една дума ми каза че всичко си е здраво.Демек въпроса с вибрацийте си остава една голяма мистерия.Незнам сега какво да правя,на друг майстор ли да я водя,каре-та и полуоски ли да купувам и аз незнам.
    Last edited by Turbon; 27-07-2010 at 14:05.

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  9. #9

    Default

    Колеги,проблема е открит и за моя голяма радост приключи с Happy End.След посещение в един сервиз се разбра,че хидравличната помпа е сдала багажа,при което ми причерня и видях звездички посред бял ден.След няколко обаждания в магазини за авточасти се разбра,че никаде не продават толкова скъпи части.Реших да се обадя в Милано моторс да питам при тях как стоят нещата и да разбера ще имат ли помпа или не.Оказа се че помпата при поръчка от моя страна могат да ми я докарат за 2 седмици и скромната сума от 1178 български лева . Реших да предприема последна мярка за сигурност и потърсих съдействие в Екстрийм сервиза.Закарах я при тях.За моя голяма радост се оказа,че помпата си е здрава,а болтовете които я държат са се били разхлабили и паднали.След слагането на няколко нови такива всичко си беше ток и жица.За сега проблема е отсранен .
    Дано съм бил полезен.

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •