Results 1 to 11 of 11

Thread: Лампичка на ръчната ?

  1. #1
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default Лампичка на ръчната ?

    Момчета, от ден два започна на завой да пресветва лампата на ръчната,т.с. накладките си отиват или спирачната течност я хваща липсата,правилно ли съм се ориентирал

    А, имам желание да сменя спирачната течност с накладките заедно,има ли нещо по различно или да сменям като на всяка кола

    Благодаря
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  2. #2
    Запален алфист sudo's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Варна
    Posts
    228

    Default

    Доливаш масълце и си готов. А и поне при мен (сигурно и при теб) има отделна светлинна индикация на таблото за накладките.
    Alfa Romeo GT 2.0 JTS - ex
    Alfa Romeo 146 1.6 TS - ex
    Fiat Brava TD100 - ex

  3. #3
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by sudo
    Доливаш масълце и си готов. А и поне при мен (сигурно и при теб) има отделна светлинна индикация на таблото за накладките.
    Дам накладките са на друга лампа с прекъснат пунктир на скобичките. Явно спирачната ти течност е заминала обаче провери да не е заял бутона на ръчната че ако е спирачна течност обикновенно първо започва само да присветка. А лошото е че почне ли да липсва сп. течност явно от някъде изчезва и в повечето случай това е помпа на съединителя

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Спирачната течност може да намалее и при износени накладки - а това може да се провери лесно с окомера
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by sudo
    Доливаш масълце и си готов. А и поне при мен (сигурно и при теб) има отделна светлинна индикация на таблото за накладките.
    Дам накладките са на друга лампа с прекъснат пунктир на скобичките. Явно спирачната ти течност е заминала обаче провери да не е заял бутона на ръчната че ако е спирачна течност обикновенно първо започва само да присветка. А лошото е че почне ли да липсва сп. течност явно от някъде изчезва и в повечето случай това е помпа на съединителя
    А какво казваш трябва да се направи ако ми тече помпата на съединителя? щото моята явно тече.. по много малко, но все пак тече и то когато не съм карал колата 2-3 дни.. иначе издържа по месец на макс нивото на течността за спирачките.
    Lexus IS200

  6. #6
    Алфист gigi's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    88
    Posts
    2,229

    Default

    Quote Originally Posted by Mind_Control
    Quote Originally Posted by gigi
    Quote Originally Posted by sudo
    Доливаш масълце и си готов. А и поне при мен (сигурно и при теб) има отделна светлинна индикация на таблото за накладките.
    Дам накладките са на друга лампа с прекъснат пунктир на скобичките. Явно спирачната ти течност е заминала обаче провери да не е заял бутона на ръчната че ако е спирачна течност обикновенно първо започва само да присветка. А лошото е че почне ли да липсва сп. течност явно от някъде изчезва и в повечето случай това е помпа на съединителя
    А какво казваш трябва да се направи ако ми тече помпата на съединителя? щото моята явно тече.. по много малко, но все пак тече и то когато не съм карал колата 2-3 дни.. иначе издържа по месец на макс нивото на течността за спирачките.
    Ами варянти 3.
    1 купуваш нова помпа и нямаш ядове с това повече струва в евро 07 около 40лв май
    2 даваш я да ти я рециклират, но забравих къде след извесно време пак се скапва а даваш към 20лв
    3 купуваш си гумички за 8-10лв сменяш си ги сам и незнаеш до кога ще е добре мойта така я направих и вече година е добре, но до кога не се знае може и месец да изкара.
    ако не можеш сам да я смениш майстора зима около 10лв.

  7. #7

    Default

    а къде се намира този майстор?
    Lexus IS200

  8. #8
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    30

    Default

    колеги ниакои мойе ли да ми кайе каде се намира помпата на саединителиа, застото и на мен ми се губи спирачна течност и ми потава отвреме на време педала.
    Alfa 145 1.4 Boxer

  9. #9
    Вечно недоволен Lucky's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    46
    Posts
    1,161

    Default

    Quote Originally Posted by dimash
    колеги ниакои мойе ли да ми кайе каде се намира помпата на саединителиа, застото и на мен ми се губи спирачна течност и ми потава отвреме на време педала.
    ами мисля че е под казанчето на спирачната течност но нека който е по запознат да го опише по точно
    1995 Alfa Romeo 145 1.6 Boxer - ex
    2000 Alfa Romeo 166 2.4 JTD 136cv - ex
    1995 Alfa Romeo 164 Q4 3.0 V6 24V 232cv

  10. #10

    Default

    Quote Originally Posted by dimash
    колеги ниакои мойе ли да ми кайе каде се намира помпата на саединителиа, застото и на мен ми се губи спирачна течност и ми потава отвреме на време педала.
    Накарай някой да натиска съединителя и гледай къде се мърда, ей там е помпата и ще видиш как леко сълзи от там..
    Lexus IS200

  11. #11
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Едната е на скоростите а другата на самия педал
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •