Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 44

Thread: Хидравликата

  1. #1
    Младши алфист
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Posts
    20

    Default Хидравликата

    Паля колата работи 10-15 мин хидравликата е ок....и след още 5 мин започва стъргането...когато отворих капака да видя дали имам хидравлична течност дали не е от там видях че има поне 3-4 пръста останалата беше изплискало наоколо пъпката на капачката за хидравликата се беше вдигнала и явно от там е пръскало ( на богато ) та когато колата е запалена върти маслото но има мехурчета .... идея от какво е това .... рейка?помпа?друго?!?

    Alfa Romeo 155 1.8 8V Twin Spark

  2. #2
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2006
    Location
    Шумен
    Posts
    76

    Default

    така става когато: колата е седяла дълго време, течността се утаява и казанчето на маслото се е изпразнило, като си запалил колата се засмуква въздух и стават мехурчета и стъргане. Имаш теч на течност от хидравликата който не винаги се вигда като локва под колата а просто е умаслена рейката. ако има теч, рейката е умаслена задължително. просто преди да запалиш колата доливай малко течност, за да не засмуква въздух. като си отворил капачката е имало 2-3 пръста защото помпата прави налягане и изкарава течнст която е устанала в системата, но това само пяна и е вредно за механиката. ако доливаш често разбирай всяка седмица, ще правиш голям ремот, ако е по рядко може да се оправи с по гъсто масло или добавка за хидравлика, но спасяваш положението за 6 месеца...

  3. #3
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    Какво разбираш под "стържене"?
    Интересувам се защото онзи ден ми чистиха хидравликата защото пък при мен една хубава сутрин воланът ми остана твърд като камък. Колата е на 84 х.километра. Почистваха нещо във ванто и са наляли ново масло. Въпреки това обаче, онзи ден при остър десен завой и следващо изкачване рязко нагоре около 5-6% наклон започнах да чувам отчетливо помпата а воланът почна да ми вибрира в ръцете все едно, че пак ще се втвърди ама се размина. Това ли е въпросното стържене?
    Между другото след намесата в сервиза получих теч някъде откъм задницата на помпата и рейката е омаслена вече.

    Henry, твоята с какъв пробег е?
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    Абе хора я ми кажете колко литра течност ми трябва и каква марка да търся? От време на време и при мен се получава виене, онзи ден като видях течността в какво състояние е и май е от него. ААА и от къде мога да я източа?

  5. #5
    La meccanica d'emozioni Член на клуба Hristo_156's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София - Гео Милев
    Age
    55
    Posts
    330

    Default

    По книжка събира 1,3 литра. Предписаната от завода течност за теб е /не виждам в подписа каква е колата/, но ако е 156-ца - Tutela G1A dextron II.
    За смяна на маслото мога да дам съвет как става само за 156-ца. Така, че пиши каква ти е колата.
    '98 Alfa Romeo 156 1,8 16V Twin Spark


  6. #6
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    В подписа я има, както и да е! Колата е Алфа 155 1.8 8V 94г. Ако е Tutela незнам наистина от къде ще го намеря? В моя град /Търговище/ малко трудно е да се открият такива екзотични марки А някакъв аналог на Tutela няма ли което мога да го използвам? Примерно на Mobil или Valvoline.

  7. #7
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    711

    Default

    Слагаш Valvoline ATF и си ОК

  8. #8
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Слагаш Valvoline ATF и си ОК
    Или ми пишеш ЛС и намираме Agip АTF и забравяш за проблемите :P
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Търговище
    Age
    44
    Posts
    132

    Default

    А от къде мога да го източа маслото и обезвъздушава ли се само? И не разбрах в крайна сметка колко масло побира да си направя сметката?

  10. #10
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI
    Quote Originally Posted by EvgeniiM
    Слагаш Valvoline ATF и си ОК
    Или ми пишеш ЛС и намираме Agip АTF и забравяш за проблемите :P

    Не съм сигурен, но за твоята кола мисля, че е 1,2 или 1,4 литра.

    ЗА източването не мога да ти кажа, но мога да ти кажа как е за сипване...Ако имаш нужда драскай на ЛС
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  11. #11

    Default

    Аз си мисля,че нама да е лошо колегите които са минали вече през въпросната процедура,да обяснят как става точно(източването на старото масло и налага ли се след това обезвъздушаване и т.н).Сигурен съм,че информацията ще бъде от полза на доста хора на които тепърва им предстои до сменят.
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  12. #12
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    не съм сигурен, но май на рейката трябва да има една пробка, от която се източва. то ти е достатъчно да откачиш маркучите, които ти влизат в рейката и от там ще изтече почти цялото количество.
    за обезвъздушаване - пълниш казанчето без да го ззаваряш, на запалена кола, на място въртиш пълен ляв, пълен десен. в един момент волана олеква и хидравликата става по - безшумна.
    поздрави,
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

  13. #13

    Default

    Благодаря за информацията,колега lan.Аз засега не съм имал проблеми с хидравликата,но течноста ми се струва,че е за смяна,така че сигурно ще ми бъде от полза,а и вероятно не само на мен
    155 1.8 8v TS & FZR 600

  14. #14
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    София
    Posts
    56

    Default

    Ако не сте сменяли течността и няма проблем по-добре изобщо не я закачайте. На дедрата ми беше черна (явно никога не беше сменяна) и всичко си беше наред докато не изби маркуча между помпата и казанчето, та се наложи да я сменям. Смяната става най лесно с откачване на маркуч към рейката и от там да се източи, може и по-лесен вариант да има, но и от там става. Маслото е АТФ, но трябва да покрива стандарт Декстрон 2. Карах с такова на Шел и си беше ОК само дето пак проблем с маркуча. Всички разправят да се избягва само Пристата, ама и с нея колите не съм видял да имат проблем, ако помпата е ОК. Еньо твърди, че при хидравличните масла най-важен като показател е пенливоста на маслото, а пък нея никой не я дава като спесификация по бутилките. Това последното е дискутирано в ланча форума.
    Lancia Dedra 1.6 i.e.
    Alfa Romeo 155 2.0 TS 8V

    Ние можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните и сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо.

  15. #15
    Запален алфист
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    София
    Posts
    387

    Default

    аз съм със Шел и нямам ядове. Много ми похвалиха ОМВ, но когато аз го сменях в бензиностанцията до нас нямаше.
    Alfa Romeo 155, 2.5, V6/ GTV 2.0 TB V6 / 146 TS, 2.0 Junior/ 145 TS, 2.0 16V/ Giulietta 1.8, 166 2.0 V6 TB

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •