Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 45

Thread: Каква Алфа 145 да си купя?

  1. #16
    Старши алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    811

    Default

    Ключовата дума е "ЧИТАВ"
    "BEAUTY IS NOT ENOUGH!"
    Alfa Romeo 145 1.4 T.S 97 - EX
    Opel Astra J GTC

  2. #17
    Запален алфист
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Bourgas
    Posts
    262

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    3500 3600 samo iskam da e v dobro sustoqnie.
    За толкова пари по-добре се ориентирай към ФИАТ Пунто. По-евтина, по-икономична и с по-лесна поддръжка. Алфата много дава, но и много взема.
    146 1.6 TS 01.97

  3. #18
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    Аз попринцип не сум превърженик на италианските коли освен на алфата ако не е алфа бих си зел 1 рено или пежо а може и 1 хонда сивик или 1 субару
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  4. #19
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    Има 95 96 но нз защото нали казват че пурвите са с доста дефекти и това ме притеснява.Скоросната кутия предните амортисиори и електрониката. работата е на кантар
    Нито едно от тея неща не са верни пич ако искаш ела да видиш кола на 11 години с оригинални амортисьори,ламбда сонда и без никакви проблеми по електрониката/ГМ Рочестър инжекцион/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  5. #20
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    А нз аз казвам какво какво са ми разправяли а какво е ще видя като се кача на такава кола.Преди два дни спрях 1 чужденец които караше 1 нова алфа той каза че карал само алфи и тои ми го каза.
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  6. #21
    започва да се пристрастява plamen petrov's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    gr.pleven
    Posts
    60

    Default

    Пичове, аз от боксера съм страшно доволен несравним звук,но си погорва повечко и е по тромав май,поправете ме ако съм сгрешил.
    145 1.6Boxer 8V-LPG

  7. #22
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petrov
    Пичове, аз от боксера съм страшно доволен несравним звук,но си погорва повечко и е по тромав май,поправете ме ако съм сгрешил.
    Точно щото е малко тромав погорва повечко
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  8. #23
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    3500 3600 samo iskam da e v dobro sustoqnie.
    Мисля че всички пропускате една "италянка" дето не е за подценяване а и цената и не е лоша, а именно Ланча Делта 2...
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  9. #24
    Старши алфист zaryto's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Пловдив
    Posts
    560

    Default

    ланчата ми се вижда много дурвена нещо
    Brera 2.4 JTD 20v, 147 1.6 16v Ex, GT 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 16v Multijet Ex, 147 1.9 8v JTD Ex, 145 1.6 Boxer Ex
    За ортодоксалните “Алфисти” друг мотор освен боксера не съществува!!!

  10. #25
    Войник на съдбата Crusader's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    Сливен
    Age
    47
    Posts
    1,737

    Default

    Quote Originally Posted by zaryto
    ланчата ми се вижда много дурвена нещо
    Те тука си у голема грешка /тя не се различава много от другите подобни /...ама карай ->ти сам си решаваш
    Mitsubishi Outlander
    Mitsubishi Space Star
    Daihatsu Terios

  11. #26
    Политкомисар Yon's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    В. Търново
    Posts
    1,226

    Default

    За тия пари не ти препоръчвам сега да си купуваш кола, ако все пак нямаш търпение до 2007 гледай да има поне климатик като ланчата примерно
    97' Alfa Romeo 146 1.6 TS
    06' Smart Forfour 1.3

    .....и тогава Ботев слязъл от Балкана със "Шмайзер" в ръка....

  12. #27
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Стара Загора
    Posts
    107

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petrov
    Пичове, аз от боксера съм страшно доволен несравним звук,но си погорва повечко и е по тромав май,поправете ме ако съм сгрешил.
    A Т.S. с леко пукнато гърне какъв звук прави
    виж то ва - www.alffa.hit.bg , цената е по - солена ,ама....около 5300-5500 лв.
    Alfa Romeo 145 1.4i T.S. 16V 97god.

  13. #28
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    8

    Default

    Нов съм във форума ... с търсачката неможах да намеря никъде във форума сведение каква е разликата в боксеровият и Т.С. двигател .. защото съм си намерил 2 145-ци едната е Т.С. а другата е Боксер нямат голяма разлика в цената ... под капака не съм гледал защото на Т.С. собственника не ми даде а за тях съм чувал че са по скъпи от към части и че са с повече свещи ... но все пак въпроса е кой от двата двигателя е по добрият и ако може някакви характеристики говорим за 1.6

  14. #29

    Default

    Quote Originally Posted by Coach Panov View Post
    Нов съм във форума ... с търсачката неможах да намеря никъде във форума сведение каква е разликата в боксеровият и Т.С. двигател .. защото съм си намерил 2 145-ци едната е Т.С. а другата е Боксер нямат голяма разлика в цената ... под капака не съм гледал защото на Т.С. собственника не ми даде а за тях съм чувал че са по скъпи от към части и че са с повече свещи ... но все пак въпроса е кой от двата двигателя е по добрият и ако може някакви характеристики говорим за 1.6
    1.6 боксер 103 коня, срещу 1.6 ТС 120 коня.
    Боксерът е по-евтин за обслужване и то доста, но не знам колко читави екземпляри са останали.
    ТС-а ако е поддържан добре и не му е взета душата също може да изкара достатъчно много.
    Само не ми харесва това, че не са ти дали да погледнеш мотора, какво има да крие този продавач?

  15. #30
    Младши алфист
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    Ловеч
    Posts
    8

    Default

    И аз го попитах защо неможе но в отговор получих че като си я купя тогава можело да гледам под капака ... докато при Боксера двигателят го огледах издаваше уникално приятен звук но ме притесняваше това че след обиколката която направих имаше една много неприятна миризма на изгоряло масло ... управданието беше че когато са сменяли маслото са уляли мотора ... и другото което му е на боксера гарнетата звучат все едно са разкачени незнам дали е нормално собственникът ми каза че така звучали боксерите

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •