Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast
Results 76 to 90 of 92

Thread: Семеринг на маслена помпа - аут за трети път.....

  1. #76

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Гарнитурки имаше до скоро в ТиН, познай дали излиза с гарнитурката пак Мисля, че темата ще е с продължение другарко.
    Евала нашия, сега съм сигурен вече че картер сваляш за по малко от 20минути барабар с помпата Аз бих си взел друга помпа все пак, палим една две свещички, слагам я на пълнолуние да и бае 91 годишна баба, посипваш я с крилце от прилеп и качваш, белким ти мине прокобата на 16v. мотора.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  2. #77
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Понеже не мога да цитирам постове ,не знам нещо браузера било,та ви отговарям един по един,Да колега смених шаибите точно затова питам понеже съм със перфектен стоков вал и с две нови шаиби заспа.А Ради ти знаеш че съм странен и искам да разбера,даже и друга помпа си поръчах да си имам,ма щеше мноо ме дразни ако не бех се задълбочил,и да знам,а при мене и с нова помпа пак немаше да се реши,щото пак щях да я прасна със силикон,и пак щеше да опре вала,верно е малко повечко ,ми доиде свалянето,ма и ти на времето,си свалял,по 100 пъти картер докато се светнеш,на гяволиите дето сега знаеш
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #78
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Вероятно освен в по-голям аксиален луфт на кв, проблемът се дължи и на по-големи аксиални хлабини в самата помпа или надрани чела.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #79
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Помпата е перфекта,няма грам луфт,не е надрана,ма аз когато събрах мотора го събрах с вал биели,бутала,глава,и помпа от 156 и нямаше проблеми,после се строши помпата,при катастрофата ,и сложих тази от 155 и започна филма ,тези помпи не са чак толкова прецизни,и явно имат дребна разлика,тази от 156,вала я беше докосвал едва едва,а тази от 155 е опирала яко,вала я е издълбал,около 0,30 мм което говори че са малко различни,а и двете за начало бяха монтирани без гарнитура.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  5. #80
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Мислил ли си да освободиш този участък на капачката, който е опирал в лагерната шийка? Ако се стругова с 0,5 няма да се наруши здравината на капачката, но ще се отвори място откъдето да избива маслото. Могат да се направят и радиални прорези.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  6. #81
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Мислих ако вала ми беше свален ,щях да сваля 2 мм от шииката,мислих и за помпата ма си мисля да не отслабне капачката,макар че е доста дебела,и за канали може да се направят,ма ще видя сега новата помпа която поръчах от 156 на какво растояние ляга,и тогава ще го обмисля,понеже ако и тя е близо ,тогава ще трее или гарнитура от 1.5 мм или 2 мм ,дори мисля че 2мм е по добре,понеже искам да презапася помпата,та при бъдещо износване на дистанционните шаиби,да не се появи пак този проблем
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #82
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е добре да пилиш вала. По добре капачката.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #83
    Старши алфист svetlastf's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Karlovo,Sofia
    Posts
    666

    Default

    Моята протече като лейка...
    3 пъти сменяха семер, лепиха.... Вала бил износен под семера .... За основен ремонт била...

    След сумати разправии по мое настояване смениха помпата и се размина основният ремонт...
    Alfa Romeo 1.8 TS `98

  9. #84
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Ето колеги днес пак съм без картер,в името на науката,дано Чистача не прочете,че ще ме бъзика до свършека на света.Значи първата основна пета на вала и вала са точно на нулата с блока,излизат на равно,помпата и неината капачка също са на равно,една равнина.Както беше писал колегата Коде,растоянието между помпата,и вала е точно толкова ,колкото е дебела гарнитурата.При монтаж без гарнитура,помпата ляга точно до вала,и вала дълбае капачката ,точно с толкова колкото е аксиалния му луфт.Значи поставянето на гарнитура е задължително.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  10. #85
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Ето колеги днес пак съм без картер,в името на науката,дано Чистача не прочете,че ще ме бъзика до свършека на света.Значи първата основна пета на вала и вала са точно на нулата с блока,излизат на равно,помпата и неината капачка също са на равно,една равнина.Както беше писал колегата Коде,растоянието между помпата,и вала е точно толкова ,колкото е дебела гарнитурата.При монтаж без гарнитура,помпата ляга точно до вала,и вала дълбае капачката ,точно с толкова колкото е аксиалния му луфт.Значи поставянето на гарнитура е задължително.
    А оригинално в този мотор какво има там, на мястото между вала и капачката?


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  11. #86
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А оригинално в този мотор какво има там, на мястото между вала и капачката?
    Нищо. Гарнитурата е между помпата и блока.Т.е. "изнася" помпата навън с 1мм. И оригинално там има - гарнитура.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #87
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Обикновено основното предназначение на една гарниура е това да уплътнява.
    Очевидно само италианец може да и измисли и друго предназначение


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  13. #88

    Default

    Принципно аз от над 120 хиляди км с тоя двигател и от последния теч съм без гарнитура между помпата и блока.....
    Не коментирам дали е правилно или не, а че може......а може и изключение да съм.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #89
    чиста проба спреляк Furious 155's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София, Младост
    Posts
    5,287

    Default

    А може ли от износени аксиални пластини на коляновия вал, това да предизвиква "шаването" на вала и изблика на масло???


    Даването на газ, води до пристрастяване!
    Alfa Romeo 155 1.8TS by RuBig
    Volvo V50 2.0D by RuBig

  15. #90

    Default

    Quote Originally Posted by Furious 155 View Post
    А може ли от износени аксиални пластини на коляновия вал, това да предизвиква "шаването" на вала и изблика на масло???
    Не.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

Page 6 of 7 FirstFirst ... 4567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •