Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 61 to 75 of 92

Thread: Семеринг на маслена помпа - аут за трети път.....

  1. #61
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Независимо от неприятната ситуация на която си попаднал, директно влезе в златната книга на форума с тази информация.



    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  2. #62
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи извода е след монтажа на помпата,и преди монтажа на картера ,трее се подсигури нормалното растояние между помпата и шииката на вала ,лошото е че незнаем точно колко е на един не пипан мотор.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  3. #63
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не е зле да се премери и аксиалния луфт на вала, защото ако е прекалено голям може да се стигне до подобен ефект дори и с гарнитура.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  4. #64

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Значи извода е след монтажа на помпата,и преди монтажа на картера ,трее се подсигури нормалното растояние между помпата и шииката на вала ,лошото е че незнаем точно колко е на един не пипан мотор.
    Гарнитурки имаше до скоро в ТиН, познай дали излиза с гарнитурката пак Мисля, че темата ще е с продължение другарко.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  5. #65
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Аз лично никога не съм търсил такава гарнитура - изрязвам си я от клингерит. Малко е занимавка, но като се клепа само със силикон после се появява теч.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  6. #66
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Тука е и отговора на другите колеги кадето казват до вчера и нямаше нищо и отведнаж стана ,да понеже вала се е приближил критично до помпата,и ако има човек до обърне внимание семеринга ще искача като натиснеш амбряжа,ако е нормален,а не обратен да дърпа,и колите с обратен амбряж ако има такива с този мотор трее да не страдат от този проблем,понеже износват повече противоположната шаиба и вала бяга от помпата
    155 2.0 16v МY95 Sport

  7. #67
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Аксиалният луфт на вала трябва да е в границите 0,059 - 0,221


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  8. #68

    Default

    Quote Originally Posted by code View Post
    Аз лично никога не съм търсил такава гарнитура - изрязвам си я от клингерит. Малко е занимавка, но като се клепа само със силикон после се появява теч.
    Не Ицо, проблема при некои кинефи е че, как и каквото и да правиш при някои кинефи, плюят семеринги за страх, Ужаса е голям, виждал съм го поне три пъти. Единственото ми известно решение е помпа секънд хенд със здрав семеринг, неиния си. Слагаш и се молиш да не метне чуковете семеринга
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  9. #69
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Не Ицо, проблема при некои кинефи е че, как и каквото и да правиш при някои кинефи, плюят семеринги за страх, Ужаса е голям, виждал съм го поне три пъти. Единственото ми известно решение е помпа секънд хенд със здрав семеринг, неиния си. Слагаш и се молиш да не метне чуковете семеринга
    Проблемът явно се получава след ремонт, на мен ми се струва най-вероятна причината посочена от nicola 59, понеже точно там няма много варианти и този ми изглежда най-логичен. А и аз никога не съм имал такъв проблем и режа гарнитурки.

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    Значи извода е след монтажа на помпата,и преди монтажа на картера ,трее се подсигури нормалното растояние между помпата и шииката на вала ,лошото е че незнаем точно колко е на един не пипан мотор.
    По памет ти казвам, че оригиналната гарнитурка е 1мм, мерил съм я много отдавна. Аз слагам 0,5 намазана със силикон от двете страни - идва точно.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  10. #70
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Значи да ви дам цялото инфо .Септември месец чупя мотора на червената алфа от подписа,отварям го и го правя от до ,лагери глава вариатор колянов вал,всичко подменено,маслената помпа я монтирам без гарнитурка,мотора пали и пее.След 10 дни правя яка катастрофа,и всичко свършва.Миналия месец купувам друга алфа за донор треее ми купе,но новата кола също чупи мотора,преди 10 тина дни,аз си имам мотор от старата кола слагам него,но при катастрофата се е счупила помпата маслената,супорта кадето се завива масления филтър,свалям счупената помпа и тогава виждам,че вала е допирал много леко капачката на помпата,аз си свиркам с мисълта нема и нищо и да е допирала се е изяла малко и нема грижи,до тогава нямам и идея за тоя сериал със семерингите,свалям помпата от другия мотор и я слагам,пак без гарнитура,и си викам дори и тази да закача малко нема проблем,ще се изпили и готово,и двете помпи са перфектни с орегинални мисля семеринги,и никога не са имали проблем,да ама не трети ден е живо чудо.тази помпа сега кадето бута семерингите ,си е била на неиния си мотор от 96 година,и не е давала проблеми,ма там си имаше гарнитура,аз сега на моя мотор е монтирах без,и след 5 дни започна сериала,сега трее си намеря една друга помпа за всеки случаи,и ще разглобя колата тогава ще има повече яснота.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  11. #71
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,084
    Blog Entries
    1

    Default

    Основен проблем на всяка маслена помпа е да не върви налягане към вала. Постига се по два начина:
    Или с уплътнение или със създаване на противоналягане или засмукване в областта на семерингата или оринг пръстена. При всяко едно положение има точни размери, които трябва да се спазват. Ето защо за тях в ремонтния комплект влизат освен зъбни, лопатки или каквото там е помпеният елемент и гарнитурите, бакелитовите пръстени, семерингите и други дреболии.
    В нашият случай от значение са гарнитурите и семеринга. Много е вероятно вътре да има още някакво уплътнение и точно от него да пропуска налягането към семерингата. Ето защо Чистача ви каза за помпата втора употреба.
    От заиграването ми с хидравлични рейки и техните помпи със сигурност мога да твърдя, че щом семерингата е на механизъм под налягане и температура, то и семерингата е термо-устойчива и издържа на определено налягане, въпреки, че по външният и вид това да не личи.
    За това е много важно да се измерят и да се знаят дебелината на гарнитурите и разстоянията.
    И още нещо! Изобщо не подценявайте картерните газове. На мене два пъти ми избиват семерингата първо на дясната, а после и на лявата глава и двата пъти все при температури около -20. Около щеката и тапата за маслото се образува конденз, който е особено обилен при автомобили на газ. Той така хубаво замръзва, че картерните газове ще избият каквото друго им падне.
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  12. #72
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Ето колеги да дигнем малко темата,значи проблема 100 процента произхожда от растоянието между помпата и шииката на вала,сега помпата беше опряла до шииката и вала дори я е износил малко ,след поставянето на гарнитурка 1 мм и нов семеринг,всичко заспа колата работи около един час на всички режими включително и доста време на 6500 оборота нямаше и капка масло.Тази проба беше направена на подемника без външния ремък и без капаци за да мога да гледам какво става.Представете си колко бях изумен когато сглобих всичко и веднага протече,без ремък не тече с ремък тече,видях се верно в приключение,започнах да мисля защо ,ма бях полудял и мисленето не ми се отдаваше за момента,те тогава помогна Чистача Thecleaner,питам го аз по тела ,викам тази кошара има ли другаде отпреде кадето да тече освен от семеринга,а оня вика ти като я пробва на подемника натиска ли и съеденителя ,тогава ми светна,като сложиш пистовия ремък,он и влачи вала на вънка и почва да тече.Свалих и ремъка и спря да тече,ма като и натиснеш съединителя почва,та извода е че трее малко по дебела гарнитурка,сигурно е ,че проблема е там.При мене понеже мотора е сабиран от 3 различни мотори ,и вала ми е от 156,а блока и помпата от 155 и сигурно се е появила нищожна разлика,която ще ме затрие,та утре пак сваляне на помпа,не е завидна процедура ма предстои да се направи.
    155 2.0 16v МY95 Sport

  13. #73
    Алфист идеалист ecotronic's Avatar
    Join Date
    Aug 2011
    Location
    София
    Posts
    15,785

    Default

    Не случайно ти писах за аксиалния луфт на вала по-горе. Премери го.
    Ако се окаже по-голям от допустимото (което предполагам), лесното решение е по-дебела гарнитура на помпата. Правилното решение е нормализирането на въпросния луфт.


    159 1.8 MPI
    166 2.0 TS (ex)

  14. #74
    TWIN SPARK TEAM nicola 59's Avatar
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Udine,Италия
    Posts
    1,481

    Default

    Да колега точно така както казваш е положението,ма мотора е на около 250 километра и няма луфт или поне е в нормата ,ма имам 2 други въпроса ,а именно,двете дистанционни шаиби еднакви ли са ,дали едната не е по дебела,и аз да съм ги разменил,и валовете на ЦФ1 И ЦФ2 еднаква дължина ли са
    155 2.0 16v МY95 Sport

  15. #75
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by nicola 59 View Post
    ..а именно,двете дистанционни шаиби еднакви ли са ,дали едната не е по дебела,и аз да съм ги разменил,..
    Еднакви са. Ти смени ли ги с нови?
    Last edited by code; 23-02-2015 at 22:08.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •