Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 92

Thread: Семеринг на маслена помпа - аут за трети път.....

  1. #1

    Default Семеринг на маслена помпа - аут за трети път.....

    Начи ситуацията е много факана, за трети път ми изтърва семеринга на маслената помпа, трети случай, на трета помпа.......мда, знам че звучи странно, но това е положението......
    Накратко - преди 6-7 месеца на Тракията ми замина за сефте, хванах го по абсолютна случайност, след ревизия на сите лагери(сменени биелни 2-3 месеца преди това) се оказва че сичко е ток, слагам друга маслена помпа и друг семеринг.......боря се с непрекъснати леки течове от тая област, 3 пъти свалях и качвах картер, на тракдея последва отново същото, имаше и пукнатина в корпуса на помпата, семеринга изплюл.......Фиоре ми даде друга, бранд ню семеринг, комбиниран със смяна на основни и акс лагери - оня ден качих двигателя, след 60 км, без да вдигам над 3000обм, отново видях познатото трептене на датчика за наляг на маслото, спирам веднага и гледам отново сичките ремъци в масло, след инспекция се оказва същото -

    Предполагам разбирате че е особенно голям късмет да тръгне да ви изтича така маслото, и трите пъти да се отърве човек без основен ремонт, и поради тая причина съм дяволски навит да чуя всякакви идеи, предположения и решения, независимо колко глупави или умни са те......
    Имам олекот маховик и керамич съединител, и никакво визуално биене във кол вал.....шайбата на пистовия биеше едва доловимо, щях да я фиксирам тия дни, ама ся се пак 50-60 км минах.....
    Някой знае ли подходящи практични решения за здраво захващане на семеринга къл леглото на помпата????? - Резбоуплътнител, лепило някакво, виктор рейнц, ала - бала, изобщо давайте идеи всякакви, щото съм особенно притеснен......
    ПиЕс - датчик за налягане на маслото е едно от най нужните неща за всяка кола.......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  2. #2

    Default

    Това не е ли семеринг кол.вал.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  3. #3
    S.T.A.L.K.E.R. Galeano's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    864

    Default

    Oт външна страна ли пуска или от към вътрешната? Там в легото трява с набиване да влезе , как ще изтърва от там баси !
    Alfasud/156 1.8ex
    156 2.4 JTD/156 2.5 Q-system/Uno 1.3Turbo i.e-again/Yamaha R6

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    Дали пък не я слагаш на обратно сьемерината (както му викат в Руси)
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    ... to6ko's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Пазарджик
    Age
    37
    Posts
    1,021

    Default

    Дали пък си няма посока тоз семеринг?
    0892 488 330-Теодор
    Alfa Romeo 145 3.0 24V
    Alfa Romeo 146 TI-Turbo

  6. #6

    Default

    Не е наобратно, влиза все докрай, гледах дори и колко навътре трябва да влезе, наби се точно дотам.....

    ---------- Post added at 22:20 ---------- Previous post was at 22:20 ----------

    Quote Originally Posted by napoli View Post
    Това не е ли семеринг кол.вал.
    Той е от другата страна на двг.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    да няма нещо механично като дрсакотина или нещо такова да го къса... ама викаш трета помпа... а напълно изключено ли е самия семеринг да е някакъв боклучав (трите пъти различни ли слагаш или)?

  8. #8

    Default

    Провери за аксиален луфт не трябва да има.
    Казана дума,хвърлен камък.Мълчанието е злато.

  9. #9
    Болен алфист pininfarina's Avatar
    Join Date
    Jun 2006
    Location
    Varna
    Age
    45
    Posts
    1,786

    Default

    Ники, сигурен ли си в размера на семеринга? На 3-та и 4-та снимка се вижда че не е набит докрай. Да не ди да трябва да е по-тесен?
    Незнам дали ще можеш да намериш метален по външната периферия с такъв разметр и да го лепиш с осигурител при набиването, макар че според мен това не е решение а трябва да се търси причината.
    Last edited by pininfarina; 18-07-2010 at 09:08.

    Автосервиз, Варна, ул.ДИмитър Пешев 38а, 0888757558
    Alfa Romeo GT 1.9 16v 05'

  10. #10

    Default

    крив колянов вал
    това с на око звучи малко несериозно, за тази цел има индикатори

    или може би дойде време да се разбере аджеба наистина ли няма никакви проблеми от олекотените шайби без демфер на тях?

    това последното да не се приема като заяждане и на мен ми е любопитно

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by pininfarina View Post
    Ники, сигурен ли си в размера на семеринга? На 3-та и 4-та снимка се вижда че не е набит докрай. Да не ди да трябва да е по-тесен?
    Това е снимка преди да извадя вчера последния, който беше в това положение след като махнах агренажната шайба.....така че със сигурност не е бил на положението си, щом течеше.....

    ---------- Post added at 09:02 ---------- Previous post was at 08:55 ----------

    Quote Originally Posted by голямата риба View Post
    крив колянов вал
    това с на око звучи малко несериозно, за тази цел има индикатори
    или може би дойде време да се разбере аджеба наистина ли няма никакви проблеми от олекотените шайби без демфер на тях?
    И двете звучат логично, но - с тоя двигател карах поне 60к докато беше на черната 156, после като го свалих, смених биелни и го сложих на червено-бялата, и оттогава се почна......шайба сложих чак след първото протичане, малко преди второто, както и маховика......при колегата Добромирски наскоро се е приземила една 147 с зверско, ама зверско биене на оригинална пистова шайба, дето е над кило и половина, и не спомена че е имало теч от семеринга, мойта съм я свалил но 660 грама, ебаси ако тя прави проблем.......плюс това сега при смяната на основните лагери, старите бяха в отлично състояние(на поне 90к км са откакто двг е мой, преди това не знам), по единия имаше драскотина, но тя надали е причинена от дисбаланс мисля.....

    Кажете най подходящия компонент за слепване на семеринга в леглото на помпата....
    ПиЕс към голямата риба - при шлайфане на вала могат ли хайваните да разберат дали е крив????
    Last edited by ФЕРАРИСТ; 18-07-2010 at 10:14.
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  12. #12

    Default

    За осигуряване може би Loctite 648 http://www.loctite.sg/sea/content_da...g_Compound.pdf
    погледни из каталози тези които са в червени опаковки може да има и по здрав

    За вала ако го закараш в шлайф база би следвало да хванат дали бие отпред опашката, но може би е добре да им обърнеш внимание, защото те обикновено мерят шийките на лагерите.
    Ако имаш индикатор разбира се и ти можеш да го провериш, дори без да сваляш нищо. Просто трябва да закрепиш индикатора неподвижно близо до шийката или дори можеш заедно със шайбата да мериш.

  13. #13
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Ники, 3 пъти прочетох и пак не ми стана много ясно.Останах с впечатление, че семеринга излиза от капака на помпата. Та я кажи сега ?
    1. При набиване на семеринга в корпуса на помпата, така ли остава да стърчи отвън или влиза под ръба на корпуса ?
    2. Видно на снимката е , че семеринга не е на мястото, това е веднага след демонтажа ли ? (Измито ли е за снимката , тъй като масло не виждам ? )
    3. Не ми е ясно защо правиш връзка между теча на тоз семеринг и налягането на маслото (докато има масло в картера, няма връзка !!!! , дори и да няма семеринг налагане ще вдига стига да не останеш без масло в картера де ! )
    Дори и да е крива шийката на коляновият вал, ще изпуска покрай шийката, но няма да вади семеринга.
    При правилен монтаж (обезмаслени стени на леглото и семеринга и набиване така, че челото на семеринга да потъне под ръба на леглото в капака) не виждам механична причина за излизане на семеринга от леглото.
    Както ти казваш обаче постоянно се бориш с течове. Не отдавана ти бях писал какъв ще е ефекта от затапване на картерната вентилация . Повишеното картерно налягане може да е една причина за изплюване на семеринга. Да надува да надува, ама чак пък толкоз да надува...ама знам ли ?

  14. #14
    започва да се пристрастява gkalinov's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    кричим
    Posts
    38

    Default

    Дали е крив вала можеш да разбереш с индикатор със стойка.Закрепваш стойката неподвижно за двигателя,индикатора на шийката на вала,доколкото е възможно,завърташ един оборот на ръка и следиш отклонението на стрелката на индикатора.Можеш да провериш и аксиалния луфт,като сложиш индикатора на челото на вала и натиснеш в едната и другата посока.По въроса за семеринга:семерингите имат посока.Те са за ляво и дясно въртене.Този,като го гледам на снимката е за дясно въртене. Посоката се разбира по наклона на ;ЧЕРТИЧКИТЕ: по работната част от вътрешната страна на семеринга.В твоя случай,в работно положение вала трябва да върти по посока на часовниковата стрелка т.е. надясно за да си върши както трябва работата семеринга.Можеш да замериш диаметъра на шийката на вала,там където работи семеринга и да го сравниш с размера на самия семеринг,според цифрите написани на него.Като гледам на 1-вата и на 2-рата снимка,имам чувството,че има разстояние между чистача на семеринга и вала в горната част, а в долната като че ли е плътно.Освен ако не е оптическа измама.Друго много важно условие е шийката на вала в работната си част със семеринга да е гладка и да не е надраскана,или да има канал от работата на семеринга досега.Що се отнася до залепването на семеринга ,можеш да го направиш с осигурители или със силикони,които освен уплътняваща имат и залепваща функция.Шайбата можеш да я провериш за дисбаланс,а като я сглобиш на вала,с индикатор да я заметриш за аксиални и радиални отклонения или кривини.

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Ники, 3 пъти прочетох и пак не ми стана много ясно.Останах с впечатление, че семеринга излиза от капака на помпата. Та я кажи сега ?
    1. При набиване на семеринга в корпуса на помпата, така ли остава да стърчи отвън или влиза под ръба на корпуса ?
    2. Видно на снимката е , че семеринга не е на мястото, това е веднага след демонтажа ли ? (Измито ли е за снимката , тъй като масло не виждам ? )
    3. Не ми е ясно защо правиш връзка между теча на тоз семеринг и налягането на маслото (докато има масло в картера, няма връзка !!!! , дори и да няма семеринг налагане ще вдига стига да не останеш без масло в картера де ! )
    Дори и да е крива шийката на коляновият вал, ще изпуска покрай шийката, но няма да вади семеринга.
    При правилен монтаж (обезмаслени стени на леглото и семеринга и набиване така, че челото на семеринга да потъне под ръба на леглото в капака) не виждам механична причина за излизане на семеринга от леглото.
    Както ти казваш обаче постоянно се бориш с течове. Не отдавана ти бях писал какъв ще е ефекта от затапване на картерната вентилация . Повишеното картерно налягане може да е една причина за изплюване на семеринга. Да надува да надува, ама чак пък толкоз да надува...ама знам ли ?
    Снимката е веднага след като вчера свалих агр шайба - семеринга е излязал целия - при всичките случай не съм го набивал аз, а все хора дето уж не им е сефте тва, особенно последните.......макар че тоя път аз ще свърша тая работа.....картерната вентилация няма общо в случая, при последния случай вчера и двата отвора на капака на клапаните бяха без маркучите отвеждащи газовете под колата, бях ги оставил така за по късно оправяне - имаше идеална вентилация, аз така или иначе никога не съм ги затапвал.....

    ---------- Post added at 12:39 ---------- Previous post was at 12:37 ----------

    Quote Originally Posted by gkalinov View Post
    Можеш да провериш и аксиалния луфт,като сложиш индикатора на челото на вала и натиснеш в едната и другата посока.По въроса за семеринга:семерингите имат посока.Те са за ляво и дясно въртене.Този,като го гледам на снимката е за дясно въртене. Посоката се разбира по наклона на ;ЧЕРТИЧКИТЕ: по работната част от вътрешната страна на семеринга.
    Аксиални лагери сменени преди 60 км, и с предните е същото това - семеринга е с правилната посока, проверих го и това.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •