Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 16 to 30 of 92

Thread: Семеринг на маслена помпа - аут за трети път.....

  1. #16
    Turbo Ninja Bobo's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    44
    Posts
    7,990

    Default

    Според мойто скромно мнение

    1. Проверява се аксиалния луфт на вала - и запомнете че няма "всекидневки" с керамични съединители - това са само коли на състезатели и майсторчета които знаят какво правят и къде да гледат

    2. Както каза рибата крив вал не се мери на око - ако вала е крив вътре в квадрата на помпата - което аз лично след спукания корпус на първата бих проверил веднага - значи просто тази помпа ще си отиде и тя скоропостижно


    Високите обороти са за много добре подготвени отвсякъде мотори - на QV-то ми помпата вътре я раздробих на парченца и въпреки това корпуса и беше здрав и по мотора нямам никакви последствия - така че аз бих ги проверил по горепосочения ред.
    Имам точно такъв случей на кола от форума след основен ремонт в голям сервиз хвърляше семеринга на 1000км, след 5000км мотора беше на дроб благоранеие на читавите майстори които не бяха мерили вала
    0888 232 484 - Бобо Extreme Service

    Alfa 145 QV Turbo VS Alfa GTV 3.2 24V 04'
    Alfa 156 05' 1.9 16V M-JET, Fiat Brava 1.9 JTD , Алфа 164 Super, Alfa 147 JTD малкото GTA, Alfa 155 2.0 16v Super

  2. #17

    Default

    Мерси за съветите, тия дни като сглобя нещата обратно, ще я пържа юнашки няколко дена, да видим що ще стане.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #18
    кара на Зсссгъстен въздух drigata's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    софия
    Age
    46
    Posts
    1,573

    Default

    Дай точни размери на семеринга.

    Според мен бъркате семеринга на коляновият вал с семеринга на изпускателният вал,разликата е 1мм .

    Случвало се е да идва семеринг в опаковка за коляновият вал ,а вътре да е за разпределителния.

  4. #19
    Младши алфист Peter_71's Avatar
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    Sofia
    Posts
    18

    Post

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post

    Както ти казваш обаче постоянно се бориш с течове. Не отдавана ти бях писал какъв ще е ефекта от затапване на картерната вентилация . Повишеното картерно налягане може да е една причина за изплюване на семеринга. Да надува да надува, ама чак пък толкоз да надува...ама знам ли ?
    Надува и то яко!Като оставим ,че е пълно малоумие да се запуши картерната вентилация.
    ____________________________________________
    ex Alfa 146 1.6 TS 1997 , ex Lancia Delta II 1.6 16V, ex Alfa 147 2.0 TS Selespeed
    Alfa 145 1.9 JTD Extreme Remap
    Musso 2.3 DOHC

  5. #20

    Default

    Quote Originally Posted by drigata View Post
    Дай точни размери на семеринга.

    Според мен бъркате семеринга на коляновият вал с семеринга на изпускателният вал,разликата е 1мм .

    Случвало се е да идва семеринг в опаковка за коляновият вал ,а вътре да е за разпределителния.
    CORTECO Описание на продукта:
    Каталожен номер: 31x41x7 FPM Оригинален номер: 60811207, 7628850 - имаше си и посока, беше спазена, днеска взех 2 нови, същите са......взех и Локтайт 638, ще мажа юнашки утре......

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------

    Quote Originally Posted by Peter_71 View Post
    Като оставим ,че е пълно малоумие да се запуши картерната вентилация.
    Беше отпушена при всички случай досега, дори не бях сложил маркуча за отвеждане на газовете под колата......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #21

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    CORTECO Описание на продукта:
    Каталожен номер: 31x41x7 FPM Оригинален номер: 60811207, 7628850 - имаше си и посока, беше спазена, днеска взех 2 нови, същите са......взех и Локтайт 638, ще мажа юнашки утре......

    ---------- Post added at 21:59 ---------- Previous post was at 21:57 ----------


    Беше отпушена при всички случай досега, дори не бях сложил маркуча за отвеждане на газовете под колата......
    Ники що не пробваш брат с Elring семерингче, не че нещо ма Corteco то и без тва ги плюе колата.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  7. #22

    Default

    Quote Originally Posted by thecleaner View Post
    Ники що не пробваш брат с Elring семерингче, не че нещо ма Corteco то и без тва ги плюе колата.
    Няма проблеми, времето е пред мен.....ако се наложи и него ще пробвам, макар че надали той е проблема....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  8. #23

    Default

    Набих новие семеринг, малко ливадурски че нямах тръба същия размер да го набия равномерно, но все пак май стана, олепих с Локтайт 638, успях да върна агренажната шайба по белезите само без да презацепвам, прибрах се в СТЗГ, сега из града ще си я пържа 3-4-5-6-7 дена юнашки, щото така не ме е страх особенно, кофти беше че тва ми стана насред пътя.........
    Ще държа в течение населението ако има промяна.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  9. #24
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Ти помпата как я монтираш? Може ли да опишеш подробно стъпка по стъпка? Болтовете как ги стягаш и кога?
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  10. #25

    Default

    Ми чесно казано само на първото протичане аз сам си я монтирах, , чесно казано не обърнах внимание.....предния път и преди сегашния ми го правиха други, щото нямах време и намерение да се гърча.......но по мое мнение втория монтаж е бил кофти спрямо помпата, сегашния на семеринга......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  11. #26
    Запален алфист dobromirski's Avatar
    Join Date
    May 2009
    Location
    Плевен
    Age
    47
    Posts
    481

    Default

    Говорихме си с Ники ( Ферариста) по телефона , а с другият ники (оем) по скайпа, че и аз съм на това дередже . Сменах вал на една 166-ца и се опика от семеринга. Таз вечер свалих и аз помпата (спукан корпус, точно през семеринга. Направи ми впечатление обаче, че като свалих ангренажното колело, семеринга барабар с целият корпус се беше изместил надясно. Отдолу под семеринга има 3 опори ,които центрират семеринга ( корпуса на помпата) спрямо вала. Едната видимо е търкала по вала и се е износила. Предполагам че тя предавайки напрежението към корпуса е допринесла за пукането на корпуса. Причината да се измести корпуса според мен се дължи отново на малоумната инжинерна италянски мисъл. . Никъде няма водещи щифтове !!!. Не доброто затягане на помпата към блока, и тежкият и изнесен настрани филтър и сепаратор изместват корпуса при вибрациите на двигателя. От там нататък всичко е следствие. Като почне да търка вала в семеринга и го плюе. От вътрешната страна на помпата, няма никакви следи от челно докосване на вала към корпуса на помпата. Утре или ще направя два фиксиращи щифта, или ще намажа два о тболтовете с поксипол за да са плътни в отворите на корпуса и да не позволяват това приплъзване на корпуса спрямо блока !
    Last edited by dobromirski; 20-07-2010 at 22:57.

  12. #27
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Не мисля, че е нужно да лепиш нищо. Просто стегни помпата най-накрая на всичката работа. Запали мотора да загрее блока хубаво и пристегни отново.
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

  13. #28

    Default

    Quote Originally Posted by dobromirski View Post
    Отдолу под семеринга има 3 опори ,които центрират семеринга ( корпуса на помпата) спрямо вала. Едната видимо е търкала по вала и се е износила.
    Мда, ето снимка на втората помпа(сегашния ми случай мисля е просто некадърен монтаж), мястото където е пукнатината е отдолу, просто снимката е наобратно, и само по тая "пъпка" от трите е видимо как е трил вала, съответно и от там е тръгнала пукнатината.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_5783.jpg  
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  14. #29
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    54

    Default

    и аз имам същия проглем но помпата ми няма никакви спуквания след излизането на семеринга /набива се добре в леглото -след основен ремонт на двигателя/аксялен луфт нямам и никакво биене на вала/мерено с нужните инструменти/ а помпата си е центрована точно дори няма допирни точки на коляновия вал с нея освен зъбчатката .Просто нямам логично обяснение защото не намирам механични дефекти но резолтата е факт,И така главата ми нероди никаква мисъл за причината и я залепих и сега карам ама със страх .Ако някой има идея за проглема нека се изкаже

  15. #30
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    София
    Posts
    143

    Default

    Здравейте, да споделя и аз моето скромно мнение, според мен хлабината между новите основни лагери и вала е доста по-голяма отколкото трябва да бъде. И просто вала се криви при всеки удар в ГМТ. Така се получават непрекъснати вибрации, които вадят семеринга и просто в един момент вала ще изтрещи.
    Фераристе това подкрепя писанията ми във Фиат форума. Моят V6 както ти писах също е на път да изтропа с новите основни и биелни лагери, които имаха същите хлабини като износените, но просто не можах да намеря алтернатива.
    А и спуканата помпа отдолу, ами естествено е да е спукана там, нали се сещаш колко удари са това при 6 бутала и разхождащ се в тунела колянов вал.
    Last edited by VET; 25-07-2011 at 10:47.

Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •