Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 104

Thread: Признак на блокирал двигател?

  1. #1
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default Признак на блокирал двигател?

    Момчета, кажете ми кои са признаците на блокирал двигател. Търсих във форума, но не успях да получа отговорът, който търсех.

    Карам днес. Жега невероятна. По едно време гледам - колата вдигнала 100 градуса. Няма лампа, която да свети.
    Викам си - ааа, това не е добре. Взе да върви все едно карам на метан. И превключих на по-ниска предавка, че влязох в населено място, и в момента на превключване, колата изгасна. Вкарах пета и отпуснах съединителя - само се върти двигателя, ама никой не пали.
    Мамка му.
    Спрях. Меря маслото - но колата беше наклонена, нямаше равно място - ми няма масло по щеката. Гадост. А уж доливам редовно ... принципно колата харчи за 2000 км около 200 милилитра, ... и би трябвало масло да има по щеката... поне някакво, щото аз за последно доливах преди под 1000 км.
    Така. Вентилаторът не работи, при 100 градуса на водата трябва да работи.
    Антифризът си стои всичкия, не е изплют от колата, както и не е заврял.

    Колата я оставих на сервиз.
    Но бих ви бил много благодарен да ми кажете нещо и вие.
    Last edited by anton_caro; 20-07-2010 at 09:22.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  2. #2
    Запален алфист hunter1989's Avatar
    Join Date
    Dec 2007
    Location
    Елин Пелин/София
    Posts
    384

    Default

    Мисля че приблокирал мотор ,въобще няма да можеш да вкараш на скорост и мотора да върти. Не знам майсторите да кажат , може някой кабел да се е стопил и да нямаш токове .Барианти много , дано е нещо малко .

  3. #3
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by hunter1989 View Post
    Мисля че приблокирал мотор ,въобще няма да можеш да вкараш на скорост и мотора да върти.
    Не съм съвсем съгласен. Най-лесно може да се усети, ако се затормозява или почти не иска да завърти на стартер. На скорост да не върти, значи трябва да е заварен валът за блока вече.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Блокирал!?

    Думата "блокирал двигател" е условно понятие подобно на метафорите, което може да бъде като следствие от много и различни дефекти! В твоя случай, най-смущаващото е липса на масло по щеката! Това също може да доведе до блокиране на въртящите се части в двигателя! Дано съм лош пророк, но този груб пропуск за липса на масло, води до много сериозен ремонт с много финансови разходи, а по някога и до смяна на двигателя!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Тази лампа на маслото с декоративна цел ли е сложена на таблото? Защо не е светнала, като е паднало маслото толкова?
    Нещо е станало с колата да изчезне маслото толкова бързо.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  6. #6
    Запален алфист ancho's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Bulgaria
    Posts
    155

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Тази лампа на маслото с декоративна цел ли е сложена на таблото? Защо не е светнала, като е паднало маслото толкова?
    Нещо е станало с колата да изчезне маслото толкова бързо.
    До колкото съм запознат лампата свети при липса на налягане, при падане на нивото си има щека....

  7. #7
    JTD проповедник trustworthy's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    5,167

    Default

    Quote Originally Posted by ancho View Post
    До колкото съм запознат лампата свети при липса на налягане, при падане на нивото си има щека....
    Има автомобили, които преди палене показват на таблото нивото на маслото, но нашите кошници не са от тях.
    При ниско ниво на маслото и каране в относително високи обороти, лампата на таблото в общия случай не предпазва от затягане на двигателя.
    _______
    146 JTD - ex
    Renault Megane II 1.5 dci - ex

    Nissan Qashkai 2.0 CVT - current

  8. #8
    Старши алфист KirilSol's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Варна
    Posts
    826

    Default

    Quote Originally Posted by trustworthy View Post
    Има автомобили, които преди палене показват на таблото нивото на маслото, но нашите кошници не са от тях.
    повечето френски каляски...тъй като почти винаги се карат от жени

    иначе симптомите на колегата са май баш за това, за което пита. Навремето карах едно дизелово Уно, което даде фира точно по същата схема
    Aprilia Mojito & XTrail '06 T30 QR25 AT
    Ex Alfa 156 1.8 TS Sportwagon '00 /Alfa164 2.0 TS /Alfa155 2.0 TS /Alfa33 1.5 4x4
    Lancia Ypsilon '02

  9. #9
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by KirilSol View Post
    повечето френски каляски...тъй като почти винаги се карат от жени

    иначе симптомите на колегата са май баш за това, за което пита. Навремето карах едно дизелово Уно, което даде фира точно по същата схема
    На 156-ците след фейса също го показва

    Също така показва и когато няма масло, но под определено количество...примерно ако имаш под 2-3л масло...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  10. #10

    Default

    да изкажа и аз моето мнение към колегата....имах същия проблем за 2000 км колата ми изгори 4 литра масло... двигателя загуби мощност вдигна температурата на макс и като спрях изхвърли водата (а спрях веднага) амм иначе колата въртеше на стартер,но не палеше,давахме и ток с кабели пак не щеше на скорост пак не искаше....е при мен не оказа,че коляновия вал е станал мазало....лагерите бяха по-тънки от вестник и целия двигател в стружки резултата ????? СМЯНА НА ДВИГАТЕЛЯ с нов от колега от форума (за което съм му много благодарен) междодругото не разбирам много,но ми казаха,че на нашите коли лампата за маслото светвала за малко едва когата вече е касно...при моя случей беше също така..., но не знам до колко е вярно нека хората дето разбират да споделят иначе дано при теб не е така....дано си се разминал леко поздрави

  11. #11
    Щракач splendor's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Някъде там
    Age
    41
    Posts
    26

    Default

    На мен, скоро ми се беше спукал капака на клапаните, на ръба при болта и оттам ми пръскаше масло. При ремонта се установи, че е изхвърлила по този начин към 1,5 литра, но интересното е, че лампата не светна. Явно се задейства, когато остане по малко количество в системата.
    Alfa Romeo 146 1.4Junior; Alpine 113BT; Hertz

  12. #12
    Запален алфист rijko's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Selo Dermanci, Loveshko
    Age
    43
    Posts
    366

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Момчета, кажете ми кои са признаците на блокирал двигател. Търсих във форума, но не успях да получа отговорът, който търсех.
    Сега ще ти кажа:
    1. Както си караш с 80км/ч и блокират предните гуми.(1.3 кадет)
    2.Както си караш с 130-140км/ч и чуеш тропане наподобяващо бласкане на чук в релса.(1.6 боксер)
    3.Като се качиш в колаатаси опиташ да запалиш защото си я паркирал работеща не тракаща.А двигателя неиска дори да препали.(1.5 боксер)
    3.Подаваш пълна гас при 140км/ч. и осетиш как колата няма мощност.(1.7 16В боксер)
    4.Караш си по магистралата за гр.Варна с 170км/ч. И пак губиш мошност, връщаш на 4-та и двигатела почва да звани.(Хонда 1.6 ВТЕК)
    5.Влизаш в завои колата леко се накланя на дясно и пак изведъш губиш мощност след 100м. спираш гасиш и вече не иска да запали.(пежо 1.9 125коня)

    И нито веднъш не ми светна лампата и всичките мотори с масло предписано от завода производител на макс.
    Sprint 1.5boxer, 33 1.7 boxer, 146 1.6 boxer,146 1.7boxee 146 2.0TI, 156 1.9, 166 2,4, 159 1.9Jtdm ръчка, 159 1.9Jtdm q-tronic 159 2,4Jtdm q-tronic, 155 1.7, 155 1.8
    ако мислиш че е здрава дай та тествам - 14двигателя, - 18ск.кутйи.

  13. #13
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Момчета, днес се сетих, че както си карах на къси разстояния от 2 км градско, забелязах, че ключът е топъл.

    Помислих, че нещо от жегата се е загрял, че беше 38 градуса.

    Ама може и да се е прецакал...

    Случвало ми се е с ритмото да се прецака ключа. Горе-долу това стана, с разликата, че имах масло в колата.
    /то беше по-скоро смес масло-бензин, хаха/

    Утре ще разбера, като звъннат от сервиза.

    Това масло трябва да капе от някъде, ако го губя. Паркирам на едно и също място - на работа и пред нас. Няма лекета.

    Не е изхвърлила водата. Нямаше съскане, нямаше нищо.
    Винаги пали от раз, изключвам нещо и стартерът да се е прецакал.

    Нещо ми миришеше на изгоряло, като спирах, забравих да спомена, днес гледах каква е тая част, прилича на куплунга на ламбда сондата.

    Мамен си тракен.

    Шум не съм чувал - нито чаткане, нито щракване, а почвам да загрявам, че трябва да чуя как двигателят се преебава... карах си спокойно с 80 и колата изгасна.
    Вкюлих на висока предавка и двигателят направи бр-бр-бр-бр - бръъъъм ---- както прави, като го дърпате, ама не иска да пали.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  14. #14
    Техник speеdddddd's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    София
    Age
    35
    Posts
    258

    Default

    Quote Originally Posted by ancho View Post
    До колкото съм запознат лампата свети при липса на налягане, при падане на нивото си има щека....
    Светва и при либса на масло , поне при марката хюндай

    Преди време на един хюндай соната 3,0 V6 бензин
    ми светна лампата и после източихме от него 900 гр масло след 2 часа цедене , същата история и с един акцент 600 гр масло , м/у другото соната беше автоматик и след време нещо се беше шашнала и постояно и светеше лампата за маслото и се оказа , че същата лампа свети и при либса на масло в автоматика .

    Относто темата наскоро на един колега му блокира форда , оказа се завлекал биелен лагер , по същият начин загрява , гасне без никъв шум и дотук
    156 sportvagon 1.9jtd

  15. #15
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2010
    Location
    Sofia
    Posts
    18

    Default

    Quote Originally Posted by anton_caro View Post
    Момчета, кажете ми кои са признаците на блокирал двигател. Търсих във форума, но не успях да получа отговорът, който търсех.

    Карам днес. Жега невероятна. По едно време гледам - колата вдигнала 100 градуса. Няма лампа, която да свети.
    Викам си - ааа, това не е добре. Взе да върви все едно карам на метан. И превключих на по-ниска предавка, че влязох в населено място, и в момента на превключване, колата изгасна. Вкарах пета и отпуснах съединителя - само се върти двигателя, ама никой не пали.
    Мамка му.
    Спрях. Меря маслото - но колата беше наклонена, нямаше равно място - ми няма масло по щеката. Гадост. А уж доливам редовно ... принципно колата харчи за 2000 км около половин литър, ... и би трябвало масло да има по щеката... поне някакво, щото аз за последно доливах преди под 1000 км.
    Така. Вентилаторът не работи, при 100 градуса на водата трябва да работи.
    Антифризът си стои всичкия, не е изплют от колата, както и не е заврял.

    Колата я оставих на сервиз.
    Но бих ви бил много благодарен да ми кажете нещо и вие.
    При мен стана същото. Превключих от 2-ра на първа за да кача един бурдюр и колата угасна все едно, че е паднал акомулатора, и дигна 120градуса. Трака нещо в боксера. Закарах я на майстор и ми каза ОСНОВЕН РЕМОНТ на двигателя.
    Alfa Romeo 146 1.6

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •