Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 104

Thread: Признак на блокирал двигател?

  1. #31

    Default

    В твоя вариант , май е по рентабилно да си купуш друга кола

    Честно казано, не мога да повярвам.... все пак не си в Мозамбик... ц ц ц

  2. #32
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Май сте прави.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  3. #33
    Старши алфист Tonimir's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Gorna/V.Tarnovo/Sofia
    Age
    37
    Posts
    572

    Smile

    Някой няма ли колисар да идем с Алфата и да приберем братовчеда в България е? Като я гледам колата, и ми става жал да отиде за скраб ... на какво разстояние е от София ?
    Last edited by Tonimir; 22-07-2010 at 14:48.

    AR 145 2.0 16v Turbo 300+ whp powered by ICIDesign
    AR 155 2.0 16v SUPER
    Toyota Corolla 2014 S Premium
    Moskvich 2140

  4. #34
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    От София до Братислава са май около 1100 км, значи кръга ще е 2200 км. Смятайте дали е изгодно.
    Плаща се два пъти ферибот Видин-Калафат (не знам за кола с ремарке колко струва), но под 200 лв ми се струва че няма да е. Винетки в Румъния, Унгария и Словакия - те не са скъпи - 30-40 евро.
    Може и през Сърбия да се мине, оттам пътуването май ще е по леко и по евтино.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  5. #35
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Тъй.
    Кво ми писаха в словашкия форум -
    Сери на основния ремонт, спести си ги тия 1000 евро, пък си купи втора кола.

    Ето това е помощта.

    За 1000 евро каква кола мога да си купя?

    Ще бъде ли с метанова уредба, с нов оригинален съединител, ремонтирана ходова част с оригинални части, гуми летни и зимни мишлен с лети джанти на по 1 сезон?
    Да не говорим, че няма нужда от регистрации, обслужвания, гражданска отговорност, данък, което ще излезе около 1000 лв.

    Тия хора акъл немат.

    Намерих връзка във френското посолство, ще дадат сервизи, които работят евтино. Дано някой от тях се навие да ремонтира двигателя.

    Иначе трябва да купувам друга кола, но гледайки из мобиле.де, вилхабен.ат и подобните сайтове, една читава кола си е поне 3000 евро. Не искам таралясник за 1000 евъра... хаха.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  6. #36

    Default

    Другия вариант е да ти изпратят двигател от BG , ама... не знам колко ще струва подобна операция и дали си заслужава...

  7. #37
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Разбрах, че един двигател в България струва 600 лв.
    Поправете ме, ако греша.
    Някой може ли да ме светне кой може да го транспортира и на каква цена?
    Тук има кой да го смени за 300 евро, предполагам, че ще намеря кой да го смени и за 200 евро.
    Така ремонтът ще излезе под 800 евро... което е супер.
    Ще търся сега двигател в Австрия, щото в Германия са ми далеко.
    Но е възможно да е по-евтино да си го изтъркалям двигателя от България, че тука са луди ... парите не познават. Искат за двиегател 700-800 евро.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  8. #38

    Default

    Най-добре е да вземеш двигател и тук още да ти го ревизират, после пощата и само се пуска в коша.
    Arena Coast Customs

  9. #39
    си обира крушите
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    4,065

    Default

    даже по-малко от 600 трябва да е барабар със скоростите. виж направо лисан дали има. иначе еконт пращат извън българия , провери ги колко ще ти вземат. твоя си го докарай в бг да му вземеш някой лев, може да е дребен проблем.
    точка

  10. #40
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Я кажете двигателя има ли шанс да влезе в багажник най-малкото волво лимузин... v40? Един приятел ще си ходи и направо да му дам пари за един двигател?
    Трябва да се обадя на Еконт и тях да питам, ама под 300 евро надали ще ми вземат за транспорт.

    В тоя форум ако някой има път към Виена и има как да транспортира един двигател, ... мисля да направя оферта...

    Офертата е:
    1. да купи двигателя и да го изпробва при някой от сервизите, че е читав /моргите давали двигателите с гаранция, ако случайно бил повреден, връщали парите, това ми каза днес Румен от Клубния сервиз/
    2. да го транспортира до Братислава
    3. за мъките получава от мен ХХХ евро + стойността на двигателя.
    4. ще искам да видя бележките за платен двигател, от диагностиката.

    Който има път насам и пътува тези дни с празен багажник, да ми се обади на 00421 917 063 891 и да се разберем за заплащането.

    Сега възниква питане в моята глава - приказвах с един приятел и той ми вика - сложи й двигател 1.7 боксер. Двигателите били с еднакви захвати, просто буталата били по-широки. Пък това бил двигател чудо.
    Така ли е?
    Щото тука автомонтьорите ми казаха, че нямало да стане да се сложи ТС двигател, например.
    Пък наистина, на едно купе фирмата монтира два двигателя - боксер и редови. Няма начин да не става.
    Отивам в раздел обяви, да пусна обява, че търся боксер 1.7
    /че майсторите да не ми откажат да монтират тс двигател ... знам ли ги, иначе бих се радвал много на 2 литра тс/
    Last edited by anton_caro; 23-07-2010 at 22:28.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  11. #41
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Кво е тва волво...карал съм двигател в багажника на Примера хечбек и си влизаше екстра...даже още малко и 2ри можеше да кача
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  12. #42
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    Човек, в големи филми ще се вкараш ако се опиташ да насадиш различен двигател в коша. Те там майсторите тоя двигател не искат да погледнат, за друг и евентуални проблеми покрай него не ми се мисли.
    Варианта някой да ти прати двигател от България е голям, но с диагностиката не знам как ще стане и кой може да се заеме. Имай в предвид, че повечето коли на части не са в движение. Как ще се направи диагностика на такъв мотор ако не се разглоби ???
    Аз мога да помогна с транспорта. ПоЧти всяка седмица микробусите излизат от Русе и минават през Виена.
    Пари за услугата транспорт няма да искам.
    Ако измислите нещо телефона ми е 0885 295580.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  13. #43
    връз за лудване anton_caro's Avatar
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Bordeaux
    Age
    43
    Posts
    99

    Default

    Уфф... и ти си прав, Стелт.

    По принцип не би трябвало да има проблем да се монтира кой да е двигател. Дори и да е захванат по различен начин.
    Но си прав.
    Тукашните майстори валяк ги гази.
    За боксер 1.7, ако евентуално изкочи, би трябвало да няма никаква разлика с боксер 1.6.
    Поне така ми каза един приятел. Че били еднакви.
    Да не търся ли такова чудо?
    Микробусите от Русе ли тръгват?
    Днес говорих с Румен от клубния сервиз в София и той ми каза, че можело да се провери дали двигателят е читав без да се разглобява, поне аз останах с такова впечатление. И като се провери, се монтира.

    Имам двама приятели, които могат да вземат двигателя.
    Вторият е с Тойота Хайлукс, в чийто багажник ще влезе самата алфа.

    Хм.
    Ще се обадя, за да питам кой прави диагностика на двигатели. Ако някой от вас знае, също да казва.

    Alfa 145 1.6 - едно червено бонбонче!
    Fiat Ritmo 1984 - непретенциозен
    Fiat 125 1977 - а бяхме млади!

  14. #44
    тих психопат Член на клуба stelt's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Русе
    Age
    44
    Posts
    2,090

    Default

    1.7 боксер двигател може да влезе, но управлението му е друго. Ще имаш ядове със сигурност, защото си далеко.
    Микробусите тръгват всеки път от различни места, но най сигурно - от Русе.
    Пак казвам - ако се намери двигател ще му измислим транспорта.
    AR 145 , 1.6 , 76 kw- ex; GT 1.9 JTD 110 KW, Giulia 2,2 Veloce
    Posted by Bat Vas:Алфиста трябва да има минимум две коли, ако не иска да ходи с градски транспорт от време на време.

  15. #45
    професор-маняк marian2784's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    parma italy/казанлък
    Age
    39
    Posts
    577

    Default

    колега търси си 1.6 боксер че да е само смяната а не да ти правят нова инсталация че никой няма да се навие,ако мотора е различен трябва и компа и инсталацията му.стават само 1.3;1.6 и 1.7 ,но само 1.6 без нова инсталация,съжелявам за колата и за побелялата ти коса покрай нея,защото моята щеше да побелее ако се случи нещо такова.успех
    alfa romeo 145 1.3 boxer K&N replacement MOMO GT2 WHEELS OMP Lowering Springs kit now on GPL rest in peace
    alfa romeo 147 2.0 ts DISTINCTIVE MY07 powered by Landi Renzo GPL

Page 3 of 7 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •