Results 1 to 15 of 15

Thread: зейна ми прага

  1. #1

    Default зейна ми прага

    След последното вдигане с подемника в сервиза за да ми сменят един носач видях,че левият ми праг се е откачил от щипките в задния край и е цъфнал като шефката на парламента пред столичен вестник. Като се позагледах установих че последните две щипки направо са се строшили и няма с какво да се хванат към купето. Опитите ми да ги намеря в два магазина не доведоха до резултат. Някой да има идея кво праим сега?

  2. #2
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Свински опашки или тел ..Майтапа на страна колега, много е кофти така. Виж в някоя автоморга.. може да намериш счупен праг и да вземеш само щипките вместо да те карат да го купиш целия.. според мен това е най-добрия вариант. За друго не се сещам в момента. ППС виж щипките от праговете на всякакви коли.. мисля, че все някои ще паснат. Надявам се да съм ти бил полезен
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  3. #3
    Запален алфист Megadet's Avatar
    Join Date
    Mar 2010
    Location
    Червен бряг
    Age
    44
    Posts
    413

    Default

    Страшни тъпаци са тези майстори, аз така ходих при един казвам му да подложи нещо на подемника той не, замалко да ги счупи. Нашите коли не са като другите, трябва да се подлага нещо на лапите на подемниците иначе резултата е чупене на щипки и кривене на прагове.

  4. #4
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    151

    Default

    Quote Originally Posted by Megadet View Post
    Страшни тъпаци са тези майстори, аз така ходих при един казвам му да подложи нещо на подемника той не, замалко да ги счупи. Нашите коли не са като другите, трябва да се подлага нещо на лапите на подемниците иначе резултата е чупене на щипки и кривене на прагове.
    Мхм сигурно е така. Ако си бяхте направили труда да се нагъзите до колата и погледнете отдолу ясно се вижда място за поставяне на лапата на подемника малко по-навътре. И праговете са непокътнати

  5. #5

    Default

    това с нагъзването си го знаем всички българи.Тука обаче става въпрос за фирмен сервиз,дето по мои наблюдения около 70 на сто от всички ремонтирани коли са италианки.И все пак около колата се гъзят двама монтьори дето би трябвало да знаят къде се слагат лапите на подемника.Както и да е...Не ми се слагат слагат свински опашки,така че мисля да сваля прага и да монтирам на купето метални планки на ъгъл и после да фиксирам прага към тях с неръждаеми винтове.Намерих си играчка за уикенда.

  6. #6
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    това с нагъзването си го знаем всички българи.Тука обаче става въпрос за фирмен сервиз,дето по мои наблюдения около 70 на сто от всички ремонтирани коли са италианки.И все пак около колата се гъзят двама монтьори дето би трябвало да знаят къде се слагат лапите на подемника.Както и да е...Не ми се слагат слагат свински опашки,така че мисля да сваля прага и да монтирам на купето метални планки на ъгъл и после да фиксирам прага към тях с неръждаеми винтове.Намерих си играчка за уикенда.
    Да бе да си дупчиш колата и да се занимаваш с глупости.
    Взимаш едно от тези монтажните лепила, които ги рекламират по телевизията на Хенкел "Момент фикс", лепиш и няма ядове.
    Аз така залепих на една Форд К пластмасите и няма мърдане 3-та година, а хем знаеш колко е там площта
    А и го надраха от една стена след това и пак не мръдна
    Само гледай ако стигнеш до този вариант, защото изглеждат еднакво, ама се различават по числата и са за различни приложения.
    Аз взех най-якото което е от минус не знам си колко градуса до плюс не знам си колко
    Last edited by BO; 20-07-2010 at 10:08.
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  7. #7
    Never give up kartell's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    240

    Default

    Само щипките ли са ти счупени или няма къде да се закачат. Аз преди време си купувах такива щипки от александър ауто (то друго от там май не съм купувал ) по 3-4 лева бяха някъде. А относно подемника 166-цата е доста по удобна за вдигане от 156, но и с двете трябва да се внимава.
    FIAT Punto 1,9 JTD
    EX Alfa 166 2.0TS 155hp with 18'' RIM

  8. #8

    Default

    Счупени са пластинките,с които щипките се захващат към купето. А за варианта с лепенето не се сетих - явно още не съм наясно с новите лепила. Благодаря за идеята!

  9. #9
    ИзРуД V@K@T@'s Avatar
    Join Date
    Jan 2009
    Location
    Търговище
    Age
    36
    Posts
    1,661

    Default

    Quote Originally Posted by umax View Post
    Мхм сигурно е така. Ако си бяхте направили труда да се нагъзите до колата и погледнете отдолу ясно се вижда място за поставяне на лапата на подемника малко по-навътре. И праговете са непокътнати
    Именно
    Quote Originally Posted by BO View Post
    Да бе да си дупчиш колата и да се занимаваш с глупости.
    Взимаш едно от тези монтажните лепила, които ги рекламират по телевизията на Хенкел "Момент фикс", лепиш и няма ядове.
    Аз така залепих на една Форд К пластмасите и няма мърдане 3-та година, а хем знаеш колко е там площта
    А и го надраха от една стена след това и пак не мръдна
    Само гледай ако стигнеш до този вариант, защото изглеждат еднакво, ама се различават по числата и са за различни приложения.
    Аз взех най-якото което е от минус не знам си колко градуса до плюс не знам си колко
    оуу благодаря за идеята и на моите прагове им се счупиха щипките зимата и тъкмо се чудех как да ги направя ... само имам 1 въпрос ако след време реша да ги сменям праговете ... как ще ги махна

    33-(1.3),(1.5 TI),(1.7 8V),(1.7 16V),145-(1.4TS),(2.0TS),(1.7 16V Boxer),146-(1.4TS),155-(1.7 TS),156-(2.4 JTD),(1.9JTDm),164-(2.0 V6 Turbo), 159-(2.4 JTDm)
    Само черна Алфа може да бие друга черна Алфа

  10. #10
    Let's ROCK and Let's BEER Ramsezsh's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Бъкстон
    Age
    46
    Posts
    422

    Default

    И на мен единия ми праг отзад е със счупени щипки. Опрделено съм се замислил за силикон - той обикновено върши работа във всякакви ситуации. Просто ще го лепна на 1 -2 маста и всичко е ОК.
    Ден без бира е загубен ден!

    Ex Alfa Romeo 159 2.4 JTDm
    Ex Alfa Romeo 146 1.4 Junior

  11. #11

    Default

    Quote Originally Posted by endeavour View Post
    ... Благодаря за идеята!
    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    Именно

    оуу благодаря за идеята ...
    Аз не смятам да си сменям праговете даже и след време,така че идеята ми върши работа. За което и благодарих на колегата.

  12. #12
    Болен алфист BO's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    София
    Posts
    2,506

    Default

    Quote Originally Posted by V@K@T@ View Post
    ...
    само имам 1 въпрос ако след време реша да ги сменям праговете ... как ще ги махна
    Ами примерно със секача директно

    п.п. Щом идеята ви допада да ви подготвя за още нещо.
    Пригответе си изделия с които ще фиксирате пластмасата на мястото, където трябва да бъде. Особено ако пластмасата е леко деформирана и все иска да стои в положение както не трябва да бъде.
    Това монтажно лепило не втвърдява както е по рекламите.
    Трябват си му едни 24 часа ако искате да стане както трябва.
    За това всякакви съчки, шишарки, щипки от простора биха ви свършили перфектна работа, примерно
    OM642
    1NZ−FXE ; 1CD-FTV
    Х... Insignia, Brava, 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

  13. #13
    Запален електроженист dakata's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Стара Загора-София
    Posts
    210

    Default

    Аз се убих да ги тъся тея тъпи копчета във всички възможни магазини,даже и в Турция не ги намерих,щото в магазина на Алфа Ромео ми ги обявиха на цена ЗАБЕЛЕЖЕТЕ!!!!!! 100лева !!!!!!!! 10 броя(комплект били)оригинални.Направо умрях от смях )))))Викам им с тел ша ги вържа ама толкова пари за 10 пластмаси няма да дам.Ама тва е идея с монтажното лепило.Благодарско на колегата!!!!
    ALFA 166 2.0TS-хубавицата
    Fiat Ritmo 125TC ABARTH-нека силата на ABARTH бъде с теб
    PEUGEOT 206 1,4HDI(служебното) егати пауъра
    Дачия Логан 1.6 power injection-с ГАС

  14. #14
    Запален алфист
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Варна
    Age
    43
    Posts
    456

    Default

    Добре де от някоя морга здрави не мои ли да ги извадиш?
    5 Ланчии зад гърба си!
    И една Alfa 166 със смесени чуства засега!

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Pepko-Bepko View Post
    Добре де от някоя морга здрави не мои ли да ги извадиш?
    Може,разбира се. Само дето в Пловдив от година време насам има само една 166 в морга и тя е със строшени щипки,щото циганите не си играят да свалят внимателно праговете.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •