Results 1 to 13 of 13

Thread: То бива...

  1. #1
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Angry То бива...

    Преди няколко дни докато си пооправях колата, почистване и тем подобни забелязах, че имам две цицини на предна дясна гума. Гумите съм ги сложил на 10.04.2010г. говорим си за гуми марка Hankook едни от най-скъпите.
    Колата не е карана от 15.04.2010 до преди два дни. А цицинити ги забелязях пред 4~5 дни. Отивам си аз в Примекс Шумен и като всяка друга фирма ме изкарват виновен и ми казват, че гумата била ударена. Е добре как ще е след като не е карана... Също колеги искам ви мнението и за гумите Lassa?
    __________________________________________________ ___
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  2. #2
    започва да се пристрастява chriss's Avatar
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    45

    Default

    Колега незнам за Lassa, но с Goodyear алфонсо е 4-ти или 5-ти сезон и няма мърдане. Предишните пак бяха такива и са сменени като им се показаха теловете.. Бащата е с Michelin и не е мрънкал досега от тях.
    Toyota Camry 2.5i v6 1989 - Обсъжда се съдбата й
    Alfa 156 SW 1.9 jtd 2002 - Горката мъченица

  3. #3
    Алфист nblagoev's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    София
    Age
    42
    Posts
    380

    Default

    Колега, аз карам с Ласа и мога да кажа, че са малко шумни.
    Иначе много добре се държат както на сухо, така и на мокро!
    Alfa Romeo 159SW 2.4JTDm 210hp
    Lancia Kappa 2.4JTD 136hp
    Mercedes E250TD Avantgarde 150hp
    Alfa Romeo 156 1.8TS 144hp - ex

  4. #4
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Age
    33
    Posts
    60

    Default

    Колата я купихме с Пирели, бяха си екстра, докато не се износиха естествено ( както при всички други гуми ). В момента е с Дънлоп и сме доволни...
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 140HP 2001

  5. #5
    Манна небесна.. me4o4ko's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    Бургас
    Age
    42
    Posts
    283

    Default

    Quote Originally Posted by svrusev View Post
    Преди няколко дни докато си пооправях колата, почистване и тем подобни забелязах, че имам две цицини на предна дясна гума. Гумите съм ги сложил на 10.04.2010г. говорим си за гуми марка Hankook едни от най-скъпите.
    Колата не е карана от 15.04.2010 до преди два дни. А цицинити ги забелязях пред 4~5 дни. Отивам си аз в Примекс Шумен и като всяка друга фирма ме изкарват виновен и ми казват, че гумата била ударена. Е добре как ще е след като не е карана... Също колеги искам ви мнението и за гумите Lassa?
    Колега,няма как да ти признаят гаранцията!Цицината или балона не е гаранционно събитие,поради простия факт,че може да се е появило след удар в дупка.
    Аз зимата попаднах в огромен трап и чисто нова гума Dunlop Winter Sport се сдоби с цицинка.Но какво да се прави....подсилиха я в магазина,от която я купих и я сложих задна.Ако не е много зле и това е вариянт,макар,че е опасничко.Зависи от големината на балона.

  6. #6
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Две огромни цицини, но колега както бях писал и по-горе колата не е карана...
    __________________________________________________ ___
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  7. #7
    absolute beginner BLUE1's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,289

    Default

    Миналата есен си закупих комплект летни гуми нокиан. Монтираха ми ги защото още беше топличко. На следващият ден ми се обади управителя на фирмата и ме помоли да се върна в сервиза за да проверили едната гума- даже настоя да отида. Когато отидох ми обясниха, че при монтажа механика е забелязал леко нарушение на контура по ръба отвътре в едната задна гума и искали да проверят как е след като е монтирана напомпана и е била в движение. Когато ги огледахме наистина на едната задна се виждаше леко вълнообразен участък не повече от сантиметър два. Почесаха се по главите и казаха -сменя ми я за по -сигурно. Аз лично не намирах това за някакъв дефект, но останах много приятно впечатлен от отношението.
    SUBARU OUTBACK 2.5i MY06

  8. #8
    РР 6116 АН achkar's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Варна
    Age
    34
    Posts
    350

    Default

    Quote Originally Posted by BLUE1 View Post
    Миналата есен си закупих комплект летни гуми нокиан. Монтираха ми ги защото още беше топличко. На следващият ден ми се обади управителя на фирмата и ме помоли да се върна в сервиза за да проверили едната гума- даже настоя да отида. Когато отидох ми обясниха, че при монтажа механика е забелязал леко нарушение на контура по ръба отвътре в едната задна гума и искали да проверят как е след като е монтирана напомпана и е била в движение. Когато ги огледахме наистина на едната задна се виждаше леко вълнообразен участък не повече от сантиметър два. Почесаха се по главите и казаха -сменя ми я за по -сигурно. Аз лично не намирах това за някакъв дефект, но останах много приятно впечатлен от отношението.
    Ми съвестни майстор и собственик. Все пак живота ти може да зависи от тая гума, а явно не искат за някви смешни пари после да им тежи на съвестта
    Иначе и аз зимата направих цицина на едната, щото както знаете зимата беше адско във Варна и страната.Че и беше на предна гума. Ама карах така 3-4 месеца и за щастие нищо не стана.
    Ако в края на годината съберете всички презервативи, които сте използвал и успеете да направите автомобилна гума от тях с гордост можете да я наречете GOODYEAR!
    Alfa Romeo 166 2.0 TS + А-95Н LPi

  9. #9
    Запален алфист svrusev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Age
    32
    Posts
    128

    Default

    Аз съм от Нови пазар и ми се наложи да отида до Шумен с гума (предна дясна) с две цицини. Отидох в Примекс казаха ми, че е по моя вина и ме върнаха.
    __________________________________________________ ___
    Alfa romeo 166 T.Spark 2.0 2002г. 6 степена кутия. 9.7 на 100

  10. #10
    Запален алфист Член на клуба dellltata's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    софия
    Age
    51
    Posts
    483

    Default

    карам две години с най-тъпите гуми които можеш да си купиш нови-тигър или тайгъррр-абе все тая..най евтините които можеш да си купиш.24 000км точно.от онзи ден съм вече с ханкук 105 к.свалих ги тигърките съвсем читави и почти непокътнати.само в софия въртяни.и сега като се замисля май съм доволен .след време ще напиша нещо и за ханкук-унгария.размера е 195/50 /15 който карам-естествено на ланча делта естествено че и алата ни 75 е с тигърки ама 205
    75 2.0 т.с 146HP ланча делта 1.6 16 103 HP
    kavasaki zzr-600 100 жребеца
    147 1.9 JTD 115 HP тел.0899 80 80 54

  11. #11
    DON'T PANIC SoHm's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    39
    Posts
    260

    Default

    Hitris на Tigar никак не са лоши, карал съм такива зимни на 124-ка и сериозно се замислям да се обуя тази зима с такива.
    166 2.4 JTD

  12. #12
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by svrusev View Post
    Преди няколко дни докато си пооправях колата, почистване и тем подобни забелязах, че имам две цицини на предна дясна гума. Гумите съм ги сложил на 10.04.2010г. говорим си за гуми марка Hankook едни от най-скъпите.
    Колата не е карана от 15.04.2010 до преди два дни. А цицинити ги забелязях пред 4~5 дни. Отивам си аз в Примекс Шумен и като всяка друга фирма ме изкарват виновен и ми казват, че гумата била ударена. Е добре как ще е след като не е карана... Също колеги искам ви мнението и за гумите Lassa?
    Колега, за марки и модели може много да се спори, но от опит съм установил, че за нашите коли и нашите пътища трябват гуми XL. Това е допълнителен итдекс, освен скоростния и товарния, който означава, че армировката е подсилена. Каквато и марка и модел да избереш, гледай да е XL.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


  13. #13
    започва да се пристрастява Hassel's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Sofia, Pazardjik
    Posts
    99

    Default

    За летни използвам Dunlop SP Sport 17", а за зимни Michelin Pilot пак 17". От Мишлените съм много доволен, за Дънлопите съм със смесени чувства. Меки, са хубави са, но малко са шумнички. На другият автомобил съм с Goodyear Eagle F1 17" и по шумна гума не съм чувал аз. Верно че V шарката държи, ама баси трябва да си усилвам музиката за да се кара нормално. Ще ти дам един пример какво правя аз когато дойде време за избор на гуми. В началото на всеки сезон от Ауто Билд или Ауто Мотор Спорт изкарват брой с тестове на доста модели гуми. Емм от 1-во до 3-то място винаги са добри предложения


    Поздрави
    Last edited by Hassel; 04-08-2010 at 01:48.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •