Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32

Thread: Alfa Romeo Vittorio Jano замества 159

  1. #1

    Default Alfa Romeo Vittorio Jano замества 159

    Независимият италиански дизайнер Марко Покачини показа снимки и видео на новата концепция Alfa Romeo Vittorio Jano.
    Проектът носи името на италианския дизайнер на състезателни автомобили с унгарски произход Виторио Хано, който работи в Alfa Romeo от 1920 до 1930 година.
    Концепцията представлява комбинация между спортен седан и спортно комби с пет врати и четири места. Тя е дълга 4650 мм, широка е 1839 мм и е с височина 1400 мм и по всяка вероятност ще замести Alfa Romeo 159 в близко бъдеще.
    ------------

    Италианското дизайнерско студио MPcardesign представи проект за нов седан от бизнес клас за Alfa Romeo. За момента концепцията съществува само в електронен вид, но създателите й обещават да построят реален прототип до края на годината.
    Дизайнер на автомобила е Марко Прокачини. Разработката е кръстена на Виторио Яно (1891-1965), прочут конструктор на състезателни коли с унгарски произход. От MPcardesign предвиждат возилото с габарити 4 650x1 830x1 400 мм да има пет врати, но да не прилича на хечбек.
    В стилово отношение Alfa Romeo Vittorio Jano поема в различна посока от сегашните модели на компанията, които следват дизайна на the 8C Competizione. Виртуалният седан представлява еволюция на 156 и 159. Нови елементи са подчинената на V-образна радиаторна решетка предница и сложни повърности без остри ръбове.
    От MPcardesign твърдят, че прототипът се разработва с идеята за действително едросерийно производство, а не като изложбен експонат.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa 1.jpg   Alfa 2.jpg   Alfa 3.jpg   Alfa 4.jpg  

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  2. #2
    Старши алфист vankata_ll's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    Ловеч
    Posts
    590

    Default

    Колата има и добри и лоши страни, но едва ли въобще ще има нещо общо с наследника на 159.
    146 1.6TS CF1 '98


  3. #3
    cuore sportivo dimo's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Пловдив
    Posts
    1,080

    Default

    .. когато директно копираш нещо от мрежата поне от уважение е по-коректно да цитираш и източника ..
    Alfa 155 2.0 16v

  4. #4

    Default

    Quote Originally Posted by dimo View Post
    .. когато директно копираш нещо от мрежата поне от уважение е по-коректно да цитираш и източника ..

    Извини ме колега прав си ето линковете:
    1. http://auto.dir.bg/2010/07/20/news6759218.html
    2. http://spisanie.mobile.bg/avtomobili...iama-alfa.html

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  5. #5

    Default

    Хубаво е Audi-то.
    Mitsubishi L200 2.5D (115 hp)
    Alfa Romeo 156 2.4 jtd (136++hp)

  6. #6

    Default

    Много добре изглежда.
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  7. #7

    Default

    Quote Originally Posted by crocodil View Post
    Хубаво е Audi-то.
    Като почнете с тея прилики с други автомобили.......
    Земи си Заз другия път,че като него втори няма......
    Alfa Romeo 147 1,9 JTD 8v 115 cv + STEINHOF SPORT

  8. #8
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Не знам как може някой да го оприличи на Ауди. За мен си е 156 преди фейслифта. Толкова много препратки има - само, че много по модерно. И аз не съм оптимист, че това ще стигне до производство, но не ми пречи да мечтая
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  9. #9

    Default

    Абе според мен колата си я бива (поне на външен вид).Ако найстина започнат да я пройзвеждат серийно мисля,че няма да сбъркат.Колата изглежда адски нестандартно като за Алфа,но същевременно спортно и злобно.Нищо чудно да направи по-сериозна конкуренция на немските машини в по-големите класове .

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  10. #10
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    Какво нестандартно виждате. То това отпред си е мерцедес от всякъде. Само мерника му липсва.
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  11. #11
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Абе пичове, ще престанете ли най-сетне? Гоуф било, Ауди било, а пък са Мерцедес било.... Май освен да солите и да намирате кусури друго не знаете... До сега ревахте, че не искате оцъклени коли, пък сега тази не оцъклената ви приличала на всичко, но не и на Алфа...

  12. #12
    фотографче blacksnoopy's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    София
    Age
    34
    Posts
    300

    Default

    На мен пък не ми харесва
    156 SW '02

  13. #13

    Default

    И на мен също ми харесва.

  14. #14

    Default

    Видяли сте първо Audi с дей лайт фаровете и вече всички коли с такива ви приличат на ауди.Аиди нема нужда.И на ме ми харесва.............на снимка.
    мене ме нема, в целата схема........

  15. #15
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Не се препирайте и наследникът на 159 ще е оцъклен...
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •