Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 46 to 58 of 58

Thread: Мнения и отзиви за Ventura Garage

  1. #46
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Quote Originally Posted by krustnika View Post
    Добър пример колега!

    Но в случая човека се възмущава защо в сервизите не са му предложили да му ушият костюм на цена равна на тази, за която той сам си е закърпил съдраните гащи
    Мда! И понеже сме на шивалня тема ще подсиля примера: " Ето ви едно копче, да ми се зашие балтон"!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  2. #47
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    Алфата-Фиат 146 турбо нафта,която купих на сестра ми посети сервиза заради теч на масло.Момчетата се справиха добре.Свършиха работа същия ден в който им я закарахме.

  3. #48
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Thumbs down

    Здрвейте,

    Три пъти съм карал колата си там за сериозни ремонти. И трите пъти бях доволен от работата и обслужването. Работи се добре, приемчика се обажда преди да се ремонтира каквото и да е и т.н. Абе всичко ОК.
    26.09.2015 243000км: Спирачни дискове, предни накладки, предни носачи, биалетки, кормилен накрайник, спирачнки маркучи
    03.10.2015 243300км: Задни накладки, гривна АБС, жила на ръчна спирачка, заден ляв ремонтен комплект носав, задно дясно спирачно цилиндърче.
    14.04.2016 252000км: Семеринг КВ, семеринги полуоски, муфа СК, смяна скоростна кутия, измиване, тампони двигател.

    Днес я закарах за нещо елементарно за четвърти път и останах крайно изненадан.
    Малко предистория. Събота 18/06/2016 пътувам за Сандански от София. Имаше катастрофа на кресненското дефиле. Имаше зверско задръстване.
    Бях принуден да спирам няколко пъти, за да изчакам да преминат колите от другата лента. Както и да е. Имах достатъчно време за губене в жегата. Отварям капака и огледах покрай мотора.
    Долу и зад пистовия ремък ясно се вижда маншона на вътрешното каре на дясната (дългата) полуоска.
    Беше сцепен почти на половина. Може би на 90 градуса. Всичко около него беше в грес и т.н.
    Стигнах без проблеми, върнах се в понеделник. Запазих си час за ремонт за вторник 22/06/2016.

    Отивам в сервиза в 9:30. Посреща ме приемчика. Пита ме какво има. Обяснявам. Попитах дали да покажа, какво съм видял. Получих отговор не.
    Бе ми казано, че за около два часа ще е готова. Тръгнах си. В 14:26 ми се обажда приемчика и ми казва: "Владо, на колата нищо и няма. Не е скъсан маншона". Аз отново обяснявам за кой маншон става дума и т.н. Изглежда, че по време на разговора той отиде до колата и погледна. Отново ми беше обяснено, че не виждат нищо. Аз попитах дали не се вижда греста. Беше ми казано, че от долу всичко е в масла, което наистина е така. Предложих да позавъртят колелото за да се отвори цепката. В крайна сметка го откриха и ми казаха, че ще го сменят в стил "от мен да мине".

    Взех си колата в 18:20. Приемчика го нямаше. Оставих 50 лева и си тръгнах.

    Моето впечатление за ситуацията:
    - напълно съм на ясно, че грешки стават. може някой да е изморен, да има проблеми или нещо друго и да не е видял.
    - ясно е, че повредата е малка и не е фатална.
    - ясно е, че няма да се изкарат много пари от това.
    - разбирам, че мога да изчакам. аз не бързам.
    - но не ми е ясно ако утре дойда за друго нещо например носачи и не съм забелязал маншона...дали щяха да го сменят ?!?

    Съжалявам, че приемчика го нямаше, за да му го кажа лично. Сори пичове, но това е което мисля.

  4. #49

    Default

    Съжалявам, че си останал с лошо чувство. Прав си, че малките неща обръщат каруцата, НО

    Грешката е в мен, че не погледнахме колата заедно, както ти поиска, защото по обясненията ти беше крайно ясно, че е разкъсан маншона и има много голямо омасляване.

    При студена кола, допълнително замърсяване и прокъсване (маншона по никакъв начин не беше разделен на две части или да имаше скъсване в което да може да се бръкне с пръст) на маншона не по целия диаметър сме направили пропуск, който след разговор с теб поправихме.
    В интерес на истината имахме спор с колегата правил колата дали е скъсан маншона или не. Защото и той очакваше да види скъсан маншон и много грес. След завъртане на полуоската и осветяване от правилна страна се видя проблемът.
    За радост всеки ремонт се снима и макар да избягвам да го правя ще пусна снимките за да се добие представа.

    Click image for larger version. 

Name:	DSC_0975.jpg 
Views:	322 
Size:	95.0 KB 
ID:	153894 Click image for larger version. 

Name:	DSC_0973.jpg 
Views:	314 
Size:	93.2 KB 
ID:	153895

    В СЛУЧАЯ ЦЕНАТА НА РЕМОНТЪТ НЕ ВЛИЯЕ ПО НИКАКЪВ НАЧИН. Ние работим откровено защото ни харесва тази работа и сме приятели с клиентите, които реално ни хранят.

    Съжалявам не за маншона, а за това, че си си тръгнал с лошо чувство от сервиза. Ако ни се довериш отново ще се реваншираме.

    Поздрави!
    Last edited by ne0; 27-06-2016 at 15:13.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  5. #50

    Default

    Вие винаги за дупка по-голяма от пръст ли търсите? Това изразяване е пак недопустимо, още повече, че колегата ви е упътил Освен това графитната грес не мож я сбърка с масло

  6. #51

    Default

    Quote Originally Posted by Alex_26 View Post
    Вие винаги за дупка по-голяма от пръст ли търсите? Това изразяване е пак недопустимо, още повече, че колегата ви е упътил Освен това графитната грес не мож я сбърка с масло
    Колега, уважавай откровеността на хората, както и възможността за грешка. Медалът има две страни винаги. Маншонът при друг оборот не се вижда така както на снимката. Имаш някаква информация и си запознат с колата и човека или просто тонът ти е заядлив?
    Въпреки всичко с помощта на клиентът колата си тръгна отремонтирана (дори и по-късно през деня).


    Поздрави!
    Last edited by ne0; 27-06-2016 at 15:14.

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  7. #52

    Default

    Моля Лорда, Цецо и Кольо, да не пишат "поне" в темите на сервизите, ако нямат лично впечатление от конкретния сервиз и ни посочат конкретно, къде се е издънил сервиза или защо са доволни от него, в противен случай ще получат Alexit, кой на колкото му се полага, че дори и с бонуси.
    Fiat Punto 1.4GT 1996
    Hyundai Tucson 2.0 2007
    Renault Clio 1.5 2019

  8. #53
    nickgaidarov
    Guest

    Default

    ...
    Last edited by nickgaidarov; 29-06-2016 at 11:18.

  9. #54
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ...Маншонът при друг оборот не се вижда така както на снимката. ....
    Не искам да споря, но.... Това, което сте снимали няма как да съм го видял изобщо. Още повече на снимките ви се вижда само напукване, от което няма как да излезе грестта.
    Лично с очите си видях как маншона е скъсан на поне 90 градуса дъга и беше отворен. Това беше очеизбождащо погледнато отгоре през коша на мотора. Много съжалявам, че не снимах проведата, когато я видях, за да не спорим сега.


    Причината поради която може би не сте видяли скъсването е, че ако колата е на подемник, амортисьора и пружината са отпуснати, от там и полуоската е наклонена по-надолу от нормалното и положение.

    По този начин цепката, за която говоря и която не сте снимали може да бъде видяна отново пак и единствено отгоре.

    Както и да е. Не е моя работа да обяснявам как да си вършите работата. Притесняваме това, че се наложи да го направя.


  10. #55

    Default

    Спор няма - клиентът винаги е прав.
    Истината е, че като загрее маншона прокъсването се увеличава и т.н. Но това без теб нямаше как да го знаем.

    Не исках да изпадаме и в подробности, но ще обясня.
    Когато автомобилът е по-стар, ръждясал и т.н. след нормална експлоатация по български пътища, винаги гледаме да не се разглобява за щяло и нещяло поради простата причина, че винаги завличат резби, късат се болтове, не се избиват карета и т.н...

    Прост пример. Ако не излезе полуоската и се почне едно нагряване, преси и т.н.. смяна на лагери и т.н.

    Наистина за това прокъсване ако не БЕШЕ ТИ, с информация и настояване не си струваше да се разглобява точно тази кола.

    Поздрави!

    http://www.facebook.com/VenturaGarage
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  11. #56
    Старши алфист ivo_red's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    София
    Posts
    631

    Default

    По принцип съм верен пациент на Румен-Рубиг, но мога да похваля и препоръчам момчетата от Вентура с открито сърце. Засичал съм ги всички още преди години по Алфа сбирки. Разбират си много от работата, организацията е на ниво и отношението им е коректно. Досега 3 или 4 пъти съм ги посещавал и винаги съм оставал доволен.
    (1996) 146 ti EX ( 2008 ) 159 Sportwagon 3.2 JTS

  12. #57
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    София
    Posts
    34

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    ...
    Когато автомобилът е по-стар, ръждясал и т.н. след нормална експлоатация по български пътища, винаги гледаме да не се разглобява за щяло и нещяло поради простата причина, че винаги зав
    Наистина за това прокъсване ако не БЕШЕ ТИ, с информация и настояване не си струваше да се разглобява точно тази кола.

    Поздрави!
    Добре, че лекуваш неръждясващи автомобили, а не си лекар. Надявам се, че си ме разбрал.
    Искаш да кажеш, че като колата ми струва 200лв на скрап, не си заслужава да я ремонтираш и е по-добре да я карам със скъсан маншон докато счупя карето ли ?
    Казваш колко ще струва ремонта и аз си взимам решението. Така правят професионалистите. Аматьорите решават вместо клиентите си.

    Още един сервиз ми каза нещо подобно. Нямало смисъл да ремонтираме задните носачи, защото ремонта излизал 500лв. Да де, но към този момент нямам възможност да карам друга кола и съм готов да ги платя.

    Успех в работата и само здрави и неръцдясали коли да ремонтирате, нещастници

  13. #58
    Старши алфист ivopifeca's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    sofia
    Posts
    874

    Default

    КОЛЕГА РАЗБИРАЕМО Е,сервизите в момента си надвиха на масрафа,много коли станаха,и трябва да се молиш с парите си.Ако някоя част не е сменявана с години и е клеясала,въобще ти казват-фърли си колата че е стара,купи си нова,та да можеме да отвиваме лесно болтовете,и да ти взимаме парите за труд.Иначе парите ги имат за есенна шума.....ДОБРЕ ГИ РЕГУЛИРАХА "МАЙСТОРЧЕТАТА" до към началото на 2000 година с тия техни гяволъци...Сега се взеха за ,да отидеш и да се молиш...

Page 4 of 4 FirstFirst ... 234

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •