Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 31 to 45 of 58

Thread: Мнения и отзиви за Ventura Garage

  1. #31

    Default

    Отидох, видях, и останах доволен. Махнахме ДПФ и ЕГР-а като хората, колата вече има нов живот до 3та, а на горе лети. Догодина пак, да довършим започнатото.

    Много благодарности
    Alfa Romeo 159, 2.4 JTDm, 20V, 200hp NO EGR/DPF/flappers

  2. #32
    Запален алфист AHAHu's Avatar
    Join Date
    Nov 2014
    Location
    Варна
    Age
    36
    Posts
    102

    Default

    Хайде и аз да се похваля . И аз минах през сервиза за редовното - дпф , егр и вихрови клапи . Реших да спестя ремапа след консултация с приемчика . Сега колата си е добре - вадя разход по каталожни данни - най-малкото , а и вече ускорява по-добре в ниските

    п.с. Така между другото ми настроиха скоростната кутия и сега превключва много по-добре
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 210 hp , no dpf & egr

  3. #33
    кукундрелник vovata's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Plovdiv
    Age
    48
    Posts
    1,764

    Default

    Евала на момчетата ! Стана авария в София, веднага се отзоваха и свършиха работа !
    Благодарности !
    Alfa Romeo EX 155 1.8SS,147jtd,156TS,156jtd,
    159 1.9 няколко. 2.4 няколко, Auto, ръчка - всичко
    NEW 159 2.0 JTDm Black TI

  4. #34
    Пай се ... Zlobich's Avatar
    Join Date
    May 2013
    Location
    София
    Posts
    1,048

    Default

    Мили хора преди няколко седмици направихте профилактика на избирача на скоростите на 1.9 jtd 156. Проблема с блокира ето на лоста пак се появи Какво следва да се предприеме?
    Две неща са безкрайни: Вселената и човешката глупост, и аз не съм сигурен за Вселената.

  5. #35
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Zlobich View Post
    Мили хора преди няколко седмици направихте профилактика на избирача на скоростите на 1.9 jtd 156. Проблема с блокира ето на лоста пак се появи Какво следва да се предприеме?
    Обади се по телефона,ще се разберем.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  6. #36
    Младши алфист
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Sofia
    Posts
    24

    Default

    Наскоро взех една 166-тица. Обслужиха я много бързо и ми дадоха някои ценни препоръки. Очертава се още един клиент

  7. #37
    Бивш кандидат алфист Dzhelil's Avatar
    Join Date
    Mar 2014
    Location
    Русе
    Age
    37
    Posts
    44

    Default

    И аз останах много довен. Супер отношение.
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTDm (120 ps) '07

  8. #38
    fuck the police radostin_ivanov's Avatar
    Join Date
    Jan 2011
    Location
    DE. 004915205653667
    Age
    41
    Posts
    268

    Default

    Благодаря на екипа на Вентура,за добре свършената работа по Гта-то.
    Alfa Romeo 156 3.0v6,Bmw E61 535d.

  9. #39

    Default Недоволен!

    Здравейте колеги,
    забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
    Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
    Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
    Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
    Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
    Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

    Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.

  10. #40
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by mishomvm View Post
    Здравейте колеги,
    забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
    Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
    Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
    Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
    Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
    Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

    Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
    Искам да те попитам,ако след като беше сменил веригата,колата не се беше оправила,и се налагаше да смениш вариаторите заедно с колелата,какво щеше да кажеш,и ако в последствие се беше наложило да смениш и соленоидите??? Питам защото това се случва много често,но това е предимно загуба на ресурс,пари и време за автосервизите!!!!Ти докара ли колата във Вентура,за да я чуем ???? Взели ли сме ти пари за нещо,за да обвиняваш ????? Това,че всички са ти казали едно и също,трябва да ти говори много,че тези коли имат много различни проблеми.Факта,че ние директно ти казахме,че е по-добре да не правим ние колата,също трябва да ти говори за дъното на проблема,а той е там където ти въобще си нямаш на представа !!!!! Това,че си си оправил колата е супер.Надявам се осъзнаваш,че с този пост си вкарваш автогол,и си затваряш доста врати към хора,които биха ти помогнали,в това число са всички изброени от теб.Лек и успешен ден !!!!
    Last edited by Mury; 29-09-2015 at 11:55.
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  11. #41
    Запален алфист gboiaj's Avatar
    Join Date
    Feb 2008
    Location
    София
    Posts
    149

    Default

    Колега, нормално е да ти кажат най-лошия вариант, без да са я видели, все пак всички изброени са се сблъсквали неведнъж с такъв проблем. Моя скромен опит с Ventura - три години и 30000 км с оплювания от всички JTS - всички проблеми са диагностицирани и отстранявани точно и навреме, като в същото време никога не съм се чувствал "набутан" - сменя се само това , което е за смяна + добро отношение + бърза и качествена работа. Така , че ако пак подкарам Алфа, ще отида при тях.
    Alfa Romeo 155 1.7 TS-ex
    Alfa Romeo 155 1.9 TD-ex
    Alfa Romeo 155 1.8 MY 95 Sport-ex
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS Ti

  12. #42

    Default

    Според мен това е от малкото случаи в който и двете страни са прави.

    Действително без автомобила да е закаран на място за диагностика и преглед, нормално е да кажат най-голямата сума за ремонт.

    И аз съм подобен сектор- работя с хора и така "от дистанция" първо не давам "диагноза" второ ако искат "цена" казвам максимума, защото иначе поичват едни пазарлъци каквито и на пазара ги няма ...

    От друга страна иронията е , че когато някой ме попита от дистанция по телефона за "цена" му казвам "Виж сега какво все едно колата то да се развали в Русе, а ти да си от Пазарджик и да се обадиш на "твоят майстор автомонтьор" и да му кажеш "Какви какво му има на автомобила ми!" -това е несериозно и най-малкото непрофесионално.Няма как от 500 км да гадаем.Поради това аз почти никога( )не правя така(е имам вече един грях към Рубиг сервиз, отнех му 5 минути от отпуската и времето за семейството, за което и си беше повече резултат на неразбиране от моя страна на показанията на компа на 159-ката ми).
    Аз непрофесионално НЕ РАБОТЯ.

    Поради това разбирам и другите хора в други сфери когато отказват да работят непрофесионално.

    Ако някой иска качествена услуга, то всичко става НА МЯСТО.
    Не за друго, за защото "всяко нещо си иска своето" .

    Това казвам и на моите клиенти.

    Ако някой даде непрофесионален съвет, после излиза виновен при невярна диагностика.


    Въпреки всичко аз благодаря на mishomvm за споделеният опит, тъй като той ще е полезен на други потребители-алфисти занапред.

    Всеки принос към форума трябва да се оценява адекватно и по справедливост.

  13. #43
    започва да се пристрастява
    Join Date
    May 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    81

    Default

    Quote Originally Posted by mishomvm View Post
    Здравейте колеги,
    забелязвам, че в няколкото теми на няколкото СПЕЦ алфа сервизи коментари пишат едни и същи хора - колко били доволни, колко професионално и бързо им била оправена колата и т.н (може и така да е).
    Тъй като няма обща тема в която да опиша проблема с който се сблъсках и в -4те сервиза до които се допитах ще го опиша във всеки един от тях.
    Наскоро закупих алфа 159 1,9JTS без да се интересувам много много от проблеми, слаби места и т.н. Автомобила ми хареса и го взех с проблем - грешки за положение на разпределителните валове и т.н. (P0010, P0011, P0013, P0014).
    Първо реших да звънна да споделя проблема с Румен тъй като четох добрите отзиви и след като обясних отговора беше - МНОГО ЛОШО, ти незнаеш ли, че те са проблемни мотори и всички го имат този проблем. Питам аз добре де какво означава много лошо в части и пари? Отговора бе, че трябва да сменим всичко за да се оправи. Питам пак аз за цена и след като чух скромната сума от 2-3к лв. реших, че наистина имам сериозен проблем. Реших да отида до Румен все пак да погледне колата и след бърза диагностика потвърди диагнозата.
    Както всеки нормален човек когато отиде на доктор и чуе сериозна диагноза реших да се допитам и до още някой сервиз. Вентура, Бобо и Екстиим ми отговориха по абсолютно същия начин!!!! Все едно, че се бяха наговорили което ми се стори вече супер стрнано. Решението според тях беше или да си я карам така (с проблем, тресене на ниските обороти и невървеж) или да дам 3к за да "сменят всичко" и да се оправи.
    Само да отбележа, че колата не тракаше от към вариаторите и не работеше като дизел.

    Е след като обмислих и прецених нещата, чух и други мнения реших да се заема и реших да сменя първо веригата (130лв. феби) и зъбното колело на коляновия вал (170лв. оригинално) на моя отговорност. Колата започна да работи перфектно, без да тресе, но се появина отново 2 грешки за вскумателния разпределителен вал. След бърза диагностика се установи, че електромагнитния клапан на вариатора е повреден. Смених го за 40лв. втора употреба с работещ и колата "заспа". Върви както трябва и няма грешки.

    Та извода за мен е, че българските майстори особено на такива по редки марки използват любовта на хората към автомобила за да им дерат кожите както си искат.
    Трябвало е в някой от посочените сервизи да ти кажат някаква ниска цена,и после на пангара.
    Та извода за мен е, че малкооо послъгваш.Казахме ти,че сменяме само веригата на твоя отговорност и ако колата не заработи трябва пак да се разглобява. Та втория извод за мен е, че аз съм на кон.
    Last edited by Guzzi; 02-10-2015 at 01:47.

    Alfa Romeo 159 SW TI-ex
    Alfa Romeo Crosswagon 2007 Mercedes GLK350 2009
    http://www.facebook.com/VenturaGarage

  14. #44
    чичка с очила и шкембенце Член на клуба mordohy's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Кюстендил Перник.
    Age
    61
    Posts
    7,087
    Blog Entries
    1

    Default

    Не коментирам ремонта, който колегата сам си е направил, защото инфото е определено полезно.
    Останалото е просто непознаване на работата в сервизите и отговорността, която носят.
    Ще изместя малко фокуса, за да стане по-ясно.
    Карат ми някакъв таралясник от горското, че не му зарежда динамото, но виждам, че цялата му инсталация е връзвано както им падне и половината табло е нагоряло, както и са се оголили силовите кабели.
    Какво трябва да направя?
    Ами всичко това да го оправя, защото ако след мен се запали кочината, аз ще съм виновен. И това е наистина така.
    Ето защо от сервизите са ти отговорили по тоя начин.
    представи си ги, че са шивачи!
    Ако са ти съдрани гащите, те ще ти ушият панталон. Гащите ще си ги кърпиш сам!
    На където и да се въртиш, задника ти пак ще е отзад!
    Интелектуален кръг БКАР. Няма тема, която да не превърнем в плюскане и пукница.

  15. #45

    Default

    Quote Originally Posted by mordohy View Post
    Ако са ти съдрани гащите, те ще ти ушият панталон. Гащите ще си ги кърпиш сам!
    Добър пример колега!

    Но в случая човека се възмущава защо в сервизите не са му предложили да му ушият костюм на цена равна на тази, за която той сам си е закърпил съдраните гащи

Page 3 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •