Results 1 to 13 of 13

Thread: не се отваря багажника от жабката

  1. #1
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default не се отваря багажника от жабката

    Проблема е на един мой колега. Вчера, докато е сменял крушката за осветлението в жабката, направил е някакво късо съединение и сега нито крушката му свети, нито багажника му се отваря. Предполага се, че му е изгоряло некое бушонче... Въпроса обаче е - къде е това бушонче?! ...а вероятно некъде требе да има и реленце, та споменете две думи и за него!
    Мерси!!!

    П.П.
    колата му е Alfa Romeo 155 1.8TS 8V - 93
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  2. #2
    Болен алфист
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    СОФИЯ, МЛАДОСТ 3
    Age
    51
    Posts
    1,531

    Default :-)

    предполагам че още и клаксона и стоповете му не работят но просто не ги вижда. Та да погледне бушона на стоповете
    Alfa Romeo 155 2,5 TD 12.1994 recicled
    Alfa Romeo 156 2,4 JTD SW 04.2003 EX
    Peugeot 508 RXH 02.2013

  3. #3
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    ...клаксона, фаровете и стоповете работят !!! Само лампичката в жабката не свети и багажника не се отваря от бутончето...
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  4. #4
    циничен ницшеанец търтей's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    7,058

    Default

    свали кутийката с копчето и лампата - с дърпане става - там е изгорил нещо
    Не о хлѣбѣ единѣмъ живъ будетъ человѣкъ

  5. #5
    Карам бързо-паиииисе
    Join Date
    Jul 2005
    Age
    45
    Posts
    4,021

    Default

    бушона за багажника се намира:
    сваляш отсрани кората до лована кадето е
    релето за багажника ще го познаеш има бушон от горе на самото реленце
    Volvo S80 2.0 T5 180hp
    Saab 9-5 2.3 Hot Aero 250Hp Turbo
    Alfa 147 1.9JTD 16V Turbo- Powered by DAGi and SprintAuto

  6. #6
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by WhitePower
    бушона за багажника се намира:
    сваляш отсрани кората до лована кадето е
    релето за багажника ще го познаеш има бушон от горе на самото реленце
    Ок... сещам се Скоро го гледах, когато търсих релето за втората степен на перката на радиатора... Много му се бях зачудил, защото си мислех, че някой пак се е правил на майстор
    Благодаря много!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  7. #7
    Болен алфист kris11's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,030

    Default

    Quote Originally Posted by Z:)m
    Quote Originally Posted by WhitePower
    бушона за багажника се намира:
    сваляш отсрани кората до лована кадето е
    релето за багажника ще го познаеш има бушон от горе на самото реленце
    Ок... сещам се Скоро го гледах, когато търсих релето за втората степен на перката на радиатора... Много му се бях зачудил, защото си мислех, че някой пак се е правил на майстор
    Благодаря много!
    На това реле се чудих доста и аз когато ми беше изгорял предпазителя на бензиновата помпа. Не знам поради каква причина предпазителя , елето и още 2 предпазителя при мен бяха навренеи под акумулатора. Едва като свалих акумулатора ги видях
    Аlfa Romeo 155 Aspirato T.Spark 2.0 8 V S.S.
    Вечна и памет .Отиде на скраб ."Четирите необозначени автомобила Alfa Romeo 155 Twinspark изфучаха по Виа Дел Коронари като изстребители по самолетна писта" (цит. Дан Браун -"Шестото клеймо" гл. 56)

  8. #8
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Не е релето, нито бушона! Вече две копчета съм правил. Проблема ти е в пистите на платката на която са монтирани копчето и плафона. Ако решиш прати ми го ще го оправя и твоето :P
    Alfa Romeo 75 24V

  9. #9

    Default

    Проблема ти е в пистите на платката на която са монтирани копчето и плафона. Ако решиш прати ми го ще го оправя и твоето
    Дай повече инфо
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  10. #10
    баш пердашкин Venci's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    2,953

    Default

    Ами проблема е много прост. Сваляте цялата пластмасова кутийка на която е монтиран плафона и копчето за отваряне на багажника. Откачате куплунга към ел. инсталацията. И правите внимателен оглед на пистите на платката те се виждат добре. Има едно място където едната писта минава много близо покрай единия от щифтовете, който закрепва платката към пластмасовата кутийка. Това е най слабото място на платката, защото ширината на пистата е твърде малка. Като намерите мястото на прекъсването е въпрос на няколко минути да възстановите връзката с поялник. По-трудното в операцията е свалянето на платката от кутията, ако се налага. Трябва да се внимава при махането на копчетата, за да не се повредят така че да не могат да се сложат отново. При сглобяването ползвам топъл силикон аз закрепване на платката. Ако нещо не Ви е ясно питайте.
    Alfa Romeo 75 24V

  11. #11
    Болен алфист Z:)m's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Кърджали
    Age
    49
    Posts
    1,124

    Default

    Quote Originally Posted by Venci
    Не е релето, нито бушона! Вече две копчета съм правил. Проблема ти е в пистите на платката на която са монтирани копчето и плафона. Ако решиш прати ми го ще го оправя и твоето :P
    право думаш... точно там се оказа проблема една от пистите на платката се е била прецакала, но вече всичко е ОК

    Благодарско за съветите!!!
    AR 155 1,7TS 8v, modified - http://www.clubalfaromeo.com/forum/s...ad.php?t=29433
    Здравословно общество е това, в което почтено и с уважение към мнението на другите и към човечността, несъгласните могат да изразят своето несъгласие.

  12. #12

    Default

    При мен единият проблем беше от бобината... от тогава изкара три месеца и вчера пак не се отваря от копчето... но този път не стига ток до нея
    Прегледах меката връзка между капака и купето, но няма прекъсвания по двата кабела. Бушонът е здрав, релето щрака, къде може да е проблема
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


  13. #13

    Default

    Quote Originally Posted by ALFA CORSE
    При мен единият проблем беше от бобината... от тогава изкара три месеца и вчера пак не се отваря от копчето... но този път не стига ток до нея
    Прегледах меката връзка между капака и купето, но няма прекъсвания по двата кабела. Бушонът е здрав, релето щрака, къде може да е проблема
    Никой ли няма идея? Проверена е и платката на бутона, няма прекъсвания на пистите
    Alfa Romeo 155 1.8TS
    Alfa Romeo 156 1.9 16V m-jet


Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •