Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 30

Thread: Скоростомер

  1. #1
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default Скоростомер

    Имам следният проблем, когато завали и мина през някоя локва и започва да ми спира километража и скоростомера, а лампите и вентилатора на парното, ако е пуснат замаляват.

    Някой знае ли от какво може да е това, предполагам слаба маса, отечка и т.н., но ако е това къде точно да я търся?

    Ако някой се е сблъсквал точно с това нека сподели малко информация, благодаря.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  2. #2

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Имам следният проблем, когато завали и мина през някоя локва и започва да ми спира километража и скоростомера,
    Тия са обвързани са абецето, и може би връзката е там....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  3. #3
    Alfist benzinist spe4elist's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Varna, BG
    Age
    56
    Posts
    4,349

    Default

    Quote Originally Posted by ФЕРАРИСТ View Post
    Тия са обвързани са абецето, и може би връзката е там....
    Колегата ФЕРАРИСТ има предвид абеесът

  4. #4
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Не ми звучи на ABS. Той не може да се намокри. По скоро лоша маса, която съвсем се губи при намокряне. Нещо по кабелчетата долу. Провери си масата която е вързана на левия рог първо.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  5. #5

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Нещо по кабелчетата долу. Провери си масата която е вързана на левия рог първо.
    Мда, тоже - лилаво черен единичен кабел мисля че беше......
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  6. #6
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Знам че говори за АБС, но не мисля че е от него щото не светва АБС лампата, незнам и аз с един приятел си мисля за лоша маса, но къде точно да я търся?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  7. #7
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Не ми звучи на ABS. Той не може да се намокри. По скоро лоша маса, която съвсем се губи при намокряне. Нещо по кабелчетата долу. Провери си масата която е вързана на левия рог първо.
    Слаба маса, но към къде да се ориентирам?
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  8. #8
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Днес заваля и пак се намокри колата, и започна да спира отново скоростомера и да намаля светлината на таболото за малко!!!
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  9. #9
    Запален алфист GammaRay's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    50
    Posts
    446

    Default

    В аутодата са дадени всички маси по купето.
    Alfa Romeo 159 1.9 16V SW

  10. #10
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Ами не съм убеден, че са масите. Миналата година като направи така ги проверявахме, бяха ОК. Сега пак вали и ми прави тия номера. Пред гаража ми го направи и като форсирах колата се оправи. Като стане така замаляват светлините в купето, вентилатора на парното започва да духа по-слабо. Мисля си да не би нещо от динамото да е? Преди време го забелязах, когато беше на канал, че е пукнат корпуса му.
    Едно лято ми се беше случило няколко пъти като влезна след 6500об пък да ми светва акумулатора, т.е. , че не зарежда и тогава пак ми падна стрелката на скоростомера, за светлините тогава не знам дали са намалели.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  11. #11
    Болен алфист rossenvn's Avatar
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Варна
    Age
    45
    Posts
    1,227

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    Ами не съм убеден, че са масите. Миналата година като направи така ги проверявахме, бяха ОК. Сега пак вали и ми прави тия номера. Пред гаража ми го направи и като форсирах колата се оправи. Като стане така замаляват светлините в купето, вентилатора на парното започва да духа по-слабо. Мисля си да не би нещо от динамото да е? Преди време го забелязах, когато беше на канал, че е пукнат корпуса му.
    Едно лято ми се беше случило няколко пъти като влезна след 6500об пък да ми светва акумулатора, т.е. , че не зарежда и тогава пак ми падна стрелката на скоростомера, за светлините тогава не знам дали са намалели.
    Много лесно е да се замери дали зарежда алтернатора - трябва да около 14V. Ето и една тема за Зарядно напрежение от алтернатор . Само, че ако е от него то акумулатора щеше да започне да прави проблеми при палене.
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm Ti - "новата" - 150 млади кончета и едно дърто магаре зад волана
    ex Alfa Romeo 156 1.9 JTD - червен трактор - 105 одъртели коня и 1 кьопаво магаре зад волана

  12. #12
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    Добре де, вчера гледах ме с един приятел в аутодата масите, там са на абс, скоростомер, стартвер, ръчната мисля, ако е слаба маса, защо не светеат тия лампички? Би трябвало и стартерс да не върти. Какво общо имат тогава светлините на уредите и силата на вентилатора на парното, че намалят? Нещо не се връзва. А динамото зарежда, не е светвала лампата на акумулатора. Преди месец два го замерваха, защото акумулаторът е в гаранция и показваше 13,8 и нещо волта.
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  13. #13
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Коя година ти е колата?

  14. #14
    Старши алфист Versace's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Ямбол
    Age
    41
    Posts
    918

    Default

    1999
    Alfa Romeo 156 2.0TS 16V 155 h.p. (ECU Remapped by OEM, TI 17" rims, Eibach Pro-Kit Springs, Polyurethaned, Denso Iridium) Landi LPGi

  15. #15
    Серсемин NightRider's Avatar
    Join Date
    Nov 2011
    Location
    Софето
    Posts
    3,999

    Default

    Quote Originally Posted by Versace View Post
    1999
    Ako колата ти е до 2'99 имаш бушони близо до дроселовата клапа с голям ампераж. Търсиш 60А бушон - там имаш лоша връзка евентуално. Ако ти е след 2'99 - 70А бушон при тези, закачени на акумулатора

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •