Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16

Thread: Интересна оферта

  1. #1
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default Интересна оферта

    Колеги, разглеждах брошурата на Карфур и попаднах на следното: Автомобилно масло Лики Моли 10W40 MOS2 - 5 литра - 45 лв.
    Нещо много евтино ми се вижда. В коментарите за това масло, доволните са повече. Да не би да е менте?
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  2. #2
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Лики Моли 10W40 MOS2 си е хубаво масло... минал съм над 70000 км само с него на предните коли. Добавката MOS2 действа добре на двигателя. Не съм видял менте от него до сега но знае ли човек.
    Вносителя провежда агресивна кампания... и може да е решил да намали цените.

    Хехе сетих се нещо
    Имахме клиент които каза, че сме му сложили старо отработено масло в двигателя..

  3. #3
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Quote Originally Posted by Nimi View Post
    Лики Моли 10W40 MOS2 си е хубаво масло... минал съм над 70000 км само с него на предните коли. Добавката MOS2 действа добре на двигателя. Не съм видял менте от него до сега но знае ли човек.
    Вносителя провежда агресивна кампания... и може да е решил да намали цените.

    Хехе сетих се нещо
    Имахме клиент които каза, че сме му сложили старо отработено масло в двигателя..
    А ти как ги виждаш ментетата,и разбираш че са ментета.За мен тва масло е ташак,само цената като му видиш,защото незнам дали сте запознати,ма сега акцизите точно за маслата са зверски
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  4. #4
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ти как ги виждаш ментетата,и разбираш че са ментета.За мен тва масло е ташак,само цената като му видиш,защото незнам дали сте запознати,ма сега акцизите точно за маслата са зверски
    Поздравления за въпроса

    Мнението си дадох във основа на опита които имам с маслото... снощи се сетих, че не са 70000км а поне два пъти повече.. ползвам го вече 14 години на 4-ри автомобила и никакви забележки към марката и конкретното масло. Ползвам го още от времето когато се продаваше само на няколко места в България.

    Всеки има право на мнение и както се казва право на собствена трагедия

    И честно... '95 започнах с продажбите на масла... все някакви наблюдения съм събрал и имам право на собствено мнение. Никой не е длъжен да се съобразява с него!

  5. #5
    Старши алфист nikolaaaay's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Sofia
    Age
    47
    Posts
    2,267

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ти как ги виждаш ментетата,и разбираш че са ментета.За мен тва масло е ташак,само цената като му видиш,защото незнам дали сте запознати,ма сега акцизите точно за маслата са зверски
    Да, ама това е в К*****р, не е в квартално магазинче (да не стане реклама). Много се съмнявам да продават масло менте. Просто пускат супер ниски цено на някои стоки, с цел да се пише и говори за техния магазин. Маркетинг... както беше и с бананите по 80 стотинки. Бананите си бяха хубави и беше добра реклама на магазина.

    П. С. Сега пак там продават диня и пъпеш, като ти ги режат на парчета на място и ако са зелени - не плащаш. После ти мерят само парчетата без корите и цената пак си е като на съответните зеленчуци ненарязани...

  6. #6
    Старши алфист nikotm's Avatar
    Join Date
    May 2008
    Location
    Брацигово
    Age
    49
    Posts
    633

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    А ти как ги виждаш ментетата,и разбираш че са ментета.За мен тва масло е ташак,само цената като му видиш,защото незнам дали сте запознати,ма сега акцизите точно за маслата са зверски
    Аз съм на четвърта смяна с това масло и не бих казал за това масло че е ташак.От смяна до смяна доливам 1 литър(при моето каране е перфектно,защото ме дразни мудността в ниските и ми харесва звука на високите.),а да не ти казвам с онази чорба селения 20к за алфа ромео колко доливах че направо ще ме пратиш за основен ремонт.
    Last edited by nikotm; 31-07-2010 at 14:02. Reason: т и я
    159 1.9 JTDm 150
    Mito 1.4/120
    156 2.0 155 ex
    156 sw 2004 1.9 jtd 16v ex

  7. #7
    Змия 155 VFTI's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Sofia
    Age
    36
    Posts
    3,587

    Default

    Само че кашкавал 1.2кг. отиде в коша, бананите бяха брутално зелени(дори след съхранение не станаха за употреба), а киселото мляко за 9стотинки стана прекалено кисело и се появи нещо сиво в него?!?!
    Да не говоря за евтинат луканка с вкус на табуретка...

    Таа изобщо не продават боклуциии...неее не..

    Всички тези артикули бяха купени от съквартиранта ми, който си пада по "далаверите"....вече сами се сещата че това му беше последното пазаруване на ниски цени...

    Тааа трябва МНОГО да се внимава.


    За конкретното масло...ами самото масло е хубаво. ама каква е конкретната бройка от Карфур никой незнае....Пък и маслото се слага в СТАРИ коли и в двигателя...не е кашкавал да го гледаш 2-3 дена и да му видиш качеството Внимавайте
    2.0JTDM heart in Opel Insignia 14'
    ex Alfa Romeo 147 1.6 TS 06' red Scarlet... now is in good hands
    exAlfa Romeo 156 2.5 V6 98' ...game over (((((
    ex Legend 155 1.8 8v 95' SPORT MY.95 I am sexy and I know it...
    ex Legend 155 2.0 8v 92' my Racing GLORY...
    by RUBIG service

  8. #8
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Default

    Quote Originally Posted by VFTI View Post
    Да не говоря за евтинат луканка с вкус на табуретка...
    Откъде знаеш вкуса на табуретката?!? Нищо му няма на маслото, цената не е ниска, а по-скоро нормална Друг е въпроса, че после трябва да го смениш, евентуално в сервиз, а никой не му става хубаво да му влачиш промоции от някъде . . Та не се знае какво ще спестиш в крайна сметка.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  9. #9
    Запален алфист
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    Бургас
    Age
    43
    Posts
    145

    Default

    Ми да прав си,но повече от 10лв. няма да ти вземат,а може и като мен да си го смениш сам.
    С въпросното масло карам от 4-5 години,по принцип е много трудно да се каже за едно масло дали е добро или лошо,защото двигателят на стар автомобил може да се счупи и с най-хубавото масло,а със най-голямата чорба друг двигател може спокоино да си изкара 10 000,единствоно може да си правим изводи от разхода на масло и шума на двигателя.
    Аз съм доволен от тази марка,мислех да минавам на "селения рейсинг",защото често настъпвам до 7000 обор.,но все още се чудя дали има смисъл да изневерявам на изпитаната от мен марка!
    Last edited by Quattro; 31-07-2010 at 14:01.
    156 2.0TS 155к.с.+ремап

  10. #10
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Quote Originally Posted by Quattro View Post
    Ми да прав си,но повече от 10лв. няма да ти вземат,а може и като мен да си го смениш сам.
    С въпросното масло карам от 4-5 години,по принцип е много трудно да се каже за едно масло дали е добро или лошо,защото двигателят на стар автомобил може да се счупи и с най-хубавото масло,а със най-голямата чорба друг двигател може спокоино да си изкара 10 000,единствоно може да си правим изводи от разхода на масло и шума на двигателя.
    Аз съм доволен от тази марка,мислех да минавам на "селения рейсинг",защото често настъпвам до 7000 обор.,но все още се чудя дали има смисъл да изневерявам на изпитаната от мен марка!
    Ами аз доколкото знам след като си карал с MOS2, каквото и масло да сложиш нещата отиват на зле . . Те това е тайната на Лики Моли, след тях - потоп. Това е моето неангажиращо мнение, такова масло не бих си сложил в колата.

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  11. #11
    Силно зарибен - облъчен Da_Fuse's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Sofia
    Posts
    873

    Default

    До колкото мога да говоря от личен опит, това масло с молибденов дисулфит не действа добре на коли с хидравлични повдигачи, защото запушва отворите за маслото и запича самите повдигачи. Както и колегата по-горе каза не ангажирам никого с това мнение.
    Аlfa 75 - 1.8 Turbo 155hp '87
    Lancia Dedra 2.0 Turbo Integrale 180hp '92

    България от векове за векове - НАД ВСИЧКО!

  12. #12
    Прохождащ Алфист Nimi's Avatar
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Варна
    Age
    59
    Posts
    201

    Default

    Функцията на MOS2 е да намали триенето в движещите се части.. и си върши работата добре подпомагайки работата на маслото. Не сваля разхода на масло нито спира течовете.
    Принципно се предлага и отделно в малки опаковки за добавяне към всякакво масло.

    За професионални цели се прилага във вид на паста за начално сухо смазване при ремонт. Лагери на колянов, разпределителен вал и т.н. Много хубава пастичка !

  13. #13
    VALETO performance haljscho's Avatar
    Join Date
    Nov 2008
    Location
    Пловдив
    Age
    46
    Posts
    2,297

    Default

    Quote Originally Posted by Da_Fuse View Post
    До колкото мога да говоря от личен опит, това масло с молибденов дисулфит не действа добре на коли с хидравлични повдигачи, защото запушва отворите за маслото и запича самите повдигачи. Както и колегата по-горе каза не ангажирам никого с това мнение.
    Мойте наблюдения са същите.
    На старата ми кола, след 2 смени с такова масло започнаха да ми потрорват клапаните.
    След следващите 3 смени с друго масло, се поизчисти, и почти не се чуваше........
    Явно MOS2 не му повлия добре.

    Защо ти е манекенка, след като си имаш АЛФА 156
    156 JTD-110-EX, /147 JTD.EX, /156 JTD 115 EX, / GT- JTDm 150 EX
    147 JTDm 140-Малката манекенкa
    159-2.0-JTDm 136
    147-Q2

  14. #14

    Default

    При официалните вносители сега гледам, това масло Лики Моли 10W40 MOS2 - 5 литра струва 66лв...От тук на сетне сами сметнете какво е това масло дето продават в тоя магазин
    Отделно на което маслото с добавката МоS2 се използва само на силно износени мотори, а не такива каквито не са!!!
    Лично аз пробвах на една от смените ми с Лики Моли 10W40 само ще кажа че долях около 400-500мл като до сега никога не ми се беше случвало!!! След това минах на 5W40 на Agip, както си налях 5л и си застана по средата на щеката така и си стои вече 8500км! Но пак казвам с предни масла преди Лики Моли никога не е горяла грам масло...
    Та сами си решавайте! Аз лично ще си остана на AGIP SINT COMMON RAIL 5w40 и нямам намерение да го сменям скоро, тъй като го купувам от сигурен човек тук във форума и поне знам че не купувам менте
    156 2.4JTD 136+ PS

  15. #15
    Запален алфист Zarini's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Пловдив
    Posts
    186

    Default

    Quote Originally Posted by nicks1 View Post
    Колеги, разглеждах брошурата на Карфур и попаднах на следното: Автомобилно масло Лики Моли 10W40 MOS2 - 5 литра - 45 лв.
    Нещо много евтино ми се вижда. .....
    Вчера случайно го на живо, евтино е, щото е минерално, синтетиката е към 90лв. тубичката.
    Alfa Romeo 147 JTD 115hp+
    Fiat Croma 2.4 Mjet 200hp

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •