Results 1 to 8 of 8

Thread: Въпросче за повдигачи 145 1.6 туин спрк

  1. #1

    Default Въпросче за повдигачи 145 1.6 туин спрк

    Здравейте колеги.Значи предполагам че повечето са забелязали,че като запалиш туин спарка от начало започва да работи сякаш е дизел.Това нещо,най-вероятно се получава от повдигачите.Та въпроса ми е дали може да се пригодят такива повдигачи от друга кола или няма да стане.И колко струва един комплект.Ако имам някаква грешка ме извинете.Просто един човек ме помоли да питам и да му кажа ваще мнения по въпроса.
    Благодаря

    ex 147 JTD by Turbon
    Giulietta multiair - the new passion

  2. #2

    Default

    Твърде вероятно е и да е вариатора. Сипете масло до макс и запалете на студено, ако не е хептен заминал няма да тропа
    145 QV ex.
    146 Boxer TOTAL ex.
    147 T.S. Sele top

    Lancia Dedra 2000 16

  3. #3
    Запален алфист alfozo's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    КАЗАНЛЪК
    Age
    44
    Posts
    244

    Default

    Вариаторът се обажда по-скоро,повдигачите цъкат до колкото съм запознат. Кажи му като дойде време за смяна на ангренажния комплект да смени и вариатора,щом работи като дизел
    Citroen C5-ko 2.0hdi black-metal

    ФИАТ ПУНТО 1.2 96г.на жена ми
    Алфа 146 1.6 т.с Алфа 156 1.8 т.с. Алфа Ромео 147 1.9 жтд 115--Ехх няма ги..

  4. #4
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Добър въпрос!

    Quote Originally Posted by Turbon View Post
    Здравейте колеги.Значи предполагам че повечето са забелязали,че като запалиш туин спарка от начало започва да работи сякаш е дизел.Това нещо,най-вероятно се получава от повдигачите.Та въпроса ми е дали може да се пригодят такива повдигачи от друга кола или няма да стане.И колко струва един комплект.Ако имам някаква грешка ме извинете.Просто един човек ме помоли да питам и да му кажа ваще мнения по въпроса.
    Благодаря
    Наистина "шум от причукване", когато се запалва студен двигател TS, е от повдигачи! След като помпата вдигне масло по магистралите и това чукане притихва! Този шум е характерен и може да бъде намален с експеримент с малко по-гъсто масло/ не е проблем през лятото/. Но ако има причукване и при загрял двигател, може да се смята, че причината е във вариатора, което е болест вероятно на 90% от този модел. По-лош е варианта, ако чукането е от износени разпред.валове/ако е карана колата с недостатъчно масло/ Повдигачи от 1,4 стават на 1,6 безпроблемно, както и разпределителните валове!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  5. #5

    Default

    Колега, не съм съгласен за повдигачите. Тракането обикновенно е от вариатора, защото след подмяната му с нов (не ремонтен кит) тракането изчезва.
    Може колата която ти си ремонтирал да е била със заминали повдигачи, но че това е фабричен дефект на всички двигатели... не съм съгласен

  6. #6
    Старши алфист JORDI's Avatar
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    GORNA ORIAHOVICA
    Posts
    911

    Default Чети!!!

    Quote Originally Posted by DeViLdelta View Post
    Колега, не съм съгласен за повдигачите. Тракането обикновенно е от вариатора, защото след подмяната му с нов (не ремонтен кит) тракането изчезва.
    Може колата която ти си ремонтирал да е била със заминали повдигачи, но че това е фабричен дефект на всички двигатели... не съм съгласен
    Съгласен съм за подмяната на тракащ вариатор, но прочети за какво пита колегата в първи пост! При първоначално запалване , поради конструктивните особености на тези двигатели /горно разположение на разпр.валове, респективно повдигачи/ маслото между тях се е оцедило и докато маслената помпа дигне налягането /около 2-3 сек./, се чува леко причукване! Вече писах как съм експериментирал и ефекта е +. А иначе вариатора си трака постоянно/ до подмяната му/!
    Карам си петата Alfa - Romeo & Giulietta-почти безпроблемно, и никога не се отказвам!!!И едно МИТО за съпругата !

  7. #7

  8. #8
    by O.E.Motorsport oem's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    Горна Оряховица
    Age
    40
    Posts
    7,474

    Default

    Вриатора чука като дизел. Повдигачите цъкат метално. Това е Недейте да гадаете. Човека да си прецени. Вариатор може и сутрин на студено да си трака. Не му пречи
    Discover us on Facebook page - Maha LPS3000 DynoMachine

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •