Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 79

Thread: Нашите коли прекрасни и тяхното качество отвратително

  1. #1

    Default Нашите коли прекрасни и тяхното качество отвратително

    Днес с оргомно отвращение, възмущение и не малка доза бяс открих, че седалката до шофьора на новичката ми 159-ка е скъсана. Има около 1 см дупка на външната страна на дясната опора (откъм вртата). Освен това за ПОРЕДЕН път тропа вратата на багажника, а и от както гениите от Ауто Италия ми разглабяха задна лява врата за подмяна на дефектирала брава ми пляка и пращи тонколоната на въпросната врата. Освен това за втори пък в раммките на 2 месеца ми гори крушката на предния плафон, а круизконтрола два пъти се изключва сам и не желае да се стартира докато не загася колата. Тук в мен възниква много сериозна житейска драма. От една страна обожавам колата си, обожавам как изглежда, как вози, как стои на пътя, как набира. Обожавам усещането, че притежавам такъв мечтан автомобил. Щастлив съм с колата си. От друга страна, обаче, не мога да понасям честите и лигни и дефекти. Не мога да понасям покуртително слабото качество на официалния сервиз и възмутително високите му цени.

    Не може ли просто да си карам колата и да се кефя? Защо трябва да си образувам нерви и бесове дали малоумниците от Ауто Италия ще ми признаят гаранционно щетата по скъсаната седалка (на кола купена януари 2009) и да се чудя как любезно да им обясня, че ако не я признаят ще си направя тапицерията от тяхната кожа. Доста съм афектиран и раздвоен в момента дали искам някога повече да си купя кола от лчбимата марка или да си карам старичките, но много по-качествени модели, а новите да ги гледам на снимка и да им се радвам.

  2. #2
    Хидравлик M.Gruev's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    Казанлък
    Posts
    400

    Default

    Подобна тема има и в Ситроен форума. Всеки там се оплаква от официалните сервизи тук в София, а и на други места. Истината е, че от представителствата за България на марката взимат доста често коли с дефекти на по-ниска цена. Чух и за случаи, в които в сервиза им е трябвало някаква част, която са нямали на склад и са си я взели от чисто нова кола и после са забравили да я върнат или са я подменили с такава втора ръка. Ако парите не са проблем по-добре малко отгоре и новичка от Германия примерно. Дефекти може да има, но със сигурност ще са по-малко и качеството там е по-добро. А иначе от Българските "МАЙСТОРИ" из тези сервизи май спасение няма...
    Last edited by M.Gruev; 29-07-2010 at 15:05.
    Alfa Romeo 164 3.0 V6, Alfa Romeo Alfetta GT 2.0
    Citroen С6 2.7 V6 HDI, Citroen C-Crosser 2.2 HDI, Citroen CX 2.5 GTI TURBO
    Peugeot 405 1.9 Mi16 4x4

  3. #3

    Default

    Ъпсурдистан!

  4. #4
    Запален алфист valentino's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    varna
    Posts
    106

    Default

    Айде сега колега bouncer не ме отказвай от 159 ките натам гледам вече че 33ката я карам 17 години и искам нещо по така...а за по старите коли наистина си прав няма толкова електроника повечето е механика и може сам да се оправяш..но новото си е ново няма спор айде здраве да е!
    alfa33 1.5 Boxer twin weber or Dell Orto DRLA40 105 hp/Quadrifoglio Oro 84

  5. #5
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Talking

    Хъх...да не би да няма "сефте" колата?
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  6. #6
    алфист GALIN4O's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Razgrad
    Age
    54
    Posts
    161

    Default

    имам познат с мерцедес S500 и една вечер стана въпрос за коли и т.н. та човека вика : ко си мислите че мерцедес не се чупи ли,няколко пъти ми се е случвало вдигам капака гледам и нищо ме мога да направя,затварям капака и вдигам телефона...
    A.Р.33 vl 1.4 2карба 90г. Няма я вече!

  7. #7

    Default

    споко скоро Алфа ще е собственост на VW и всичко ще си дойде на мястото

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  8. #8
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    споко скоро Алфа ще е собственост на VW и всичко ще си дойде на мястото
    Даааа, тогава вече може да видим Алфа офроуд (на базата на Туарег примерно), наследник на 166 на базата на Ауди А6 с 4х4 и големи мотори. Топ версия на базата на RS6 - дааа, това звучи добре. Само италианците да не изсерат муцуна ала МиТо, че тогава пак резил.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  9. #9
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Даааа, тогава вече може да видим Алфа офроуд (на базата на Туарег примерно), наследник на 166 на базата на Ауди А6 с 4х4 и големи мотори. Топ версия на базата на RS6 - дааа, това звучи добре. Само италианците да не изсерат муцуна ала МиТо, че тогава пак резил.
    Ама ти сериозно ли?

  10. #10
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Ама ти сериозно ли?
    Е кажи къде не съм прав. За мен Алфа Ромео е загинала като марка през 1986г. , когато минава в чуждо владение. Оттогава до сега само назад, пък примерно ВАГ групата само напред.
    Естествено ще ме разберат само хора, добре запознати с историята на Алфа Ромео - имидж изграден по писти и състезания. В наши дни Алфа Ромео няма фирмено участие в никой моторспорт, с изключение на ретро ралитата.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  11. #11
    код "Счупена стрелка" code's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Бургас
    Posts
    4,034

    Wink

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    .............
    То Алфа си е това - убий мА Убичам тА В един момент се чувстваш гъзар, в следващия като последния олигофрен, дето не послушал хората "каква кола трябвало да си купи" ..... не се ядосвай, донт!

    156 Facelift 1.9JTD16V 159 1.9JTDm16V 166 2.0TS(eх) Fiat Fiorino 1.3JTD
    "Странно нещо е животът - днес караш с 200, утре те возят с 20"

  12. #12
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    33
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е кажи къде не съм прав. За мен Алфа Ромео е загинала като марка през 1986г. , когато минава в чуждо владение. Оттогава до сега само назад, пък примерно ВАГ групата само напред.
    Естествено ще ме разберат само хора, добре запознати с историята на Алфа Ромео - имидж изграден по писти и състезания. В наши дни Алфа Ромео няма фирмено участие в никой моторспорт, с изключение на ретро ралитата.
    Това, дето казваш е така! Наистина Алфа не се намира в добро състояние и би тръгнала нагоре, ако това стане, но да гледам Алфа под ваг форма.... някак си няма да е същото, не мислиш ли?

  13. #13
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    Това, дето казваш е така! Наистина Алфа не се намира в добро състояние и би тръгнала нагоре, ако това стане, но да гледам Алфа под ваг форма.... някак си няма да е същото, не мислиш ли?
    Ми то и в момента не е същото. 159 е жив Опел. Само дизеловите мотори не са Опел. На всяка част има щампа GM. В моделите от 90-те пък има щампа Фиат-Ланча. Алфа за съжаление вече отдавна не е Алфа.
    Колкото да това Алфа да бъде ФВ, и на мен ми е гнусно (най-омразната ми кола е ФВ) но може би това е единствения начин тая марка да оцелее. Италианците виждаме, че не я управляват кадърно. Ламборгини например в момента е домре и се развива, нищо, че е собственост на ВАГ , ма като видиш Мурсиелаго не ти ли се ускорява пулса?
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #14
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Бояне, гневът ти е напълно основателен след като си набил в тая кола сигурно заплатите на учителките от една прогимназия за цяла година. Обаче от поста ти виждам, че причината не е толкова в колата, колкото в така наречения официален сервиз. Съмнявам се, че БМВ, Ауди, Тойота не дефектират. Обаче сервизите им не са на чак такова плачевно ниво като Ауто Италия. В предишната ми фирма имахме ГТ, закупено чисто ново, та мога да споделям доста непосредствени впечатления от тия малоумници.
    И пак опираме до това, че реалните качества на една кола имат мнооого по-малко значение за продажбите от качеството на дилърите и на официалните сервизи ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #15
    Баш Душманин Член на клуба Коки's Avatar
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    София
    Posts
    1,692

    Default

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...Не може ли просто да си карам колата и да се кефя?...
    Може. Ако нямаш "толкова много" претенции и си купиш Шкода ОСтавиЯ

    Quote Originally Posted by bouncer View Post
    ...Защо трябва да си образувам нерви и бесове дали малоумниците от Ауто Италия ще ми признаят гаранционно щетата по скъсаната седалка (на кола купена януари 2009) и да се чудя как любезно да им обясня, че ако не я признаят ще си направя тапицерията от тяхната кожа...
    Някои колеги от клуба бяха решили проблема като ходят при Йоанидис, до Серес - на 200 км от София.
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD - R.I.P. | Mercedes E 320 CDI
    Маркетинг в интернет


Page 1 of 6 123 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •