Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 79

Thread: Нашите коли прекрасни и тяхното качество отвратително

  1. #31
    Запален алфист KaTsArA's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Пловдив
    Age
    34
    Posts
    158

    Default

    добре добре сички разбирачи нека си карам геймобила но в крайна сметка май вече и форум нямаме
    ALFA ROMEO GTV 2.0 TS / Punto GT3 8V / BMW 530D E60

  2. #32
    Ventura garage Mury's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София;кв.Бели брези
    Age
    42
    Posts
    10,437

    Default

    Абе треее ви кажа че няма нищо хубаво в това ВАГ да купи Алфа,аз следя отблизо качеството на ВАГ в последните 6 години,и трее ви кажа,че хич не е по-добро от на Алфа.В семейството имам Голф 5 2004,и той за 6 години прояви доста дефекти,които хич не са дребни.Как ви се струва на 40 000 км.скоростите бяха за ремонт,от 20 000 км. му трака веригата/но майсторите дето я поддържат казват-нищо и няма карайте/.Верно окачването е здраво/жена я кара/,но и се спука магарето е така от нищо/ново струва 1000 лв/.За интериора няма какво да говоря,олюпен като семка

    П.С.Аз съм на мнението на Боян,и мойта кола прояввява дребни дразнещи дефекти-но аз си я обичам.И май окачването и се оказа не толкова здраво,съжалявам ако съм заблудил някой с предишните си мнения за окачването на 159-е при всички положения е в пъти по-здраво от 156/147,но пак е капризно и то с некви дреболиии/но тук според мен килограмите си казват думата/
    Fiat Idea 05" 1.9 Mjet N tuning
    Lancia Ypsilon 00" 1.2 Elefantino blu
    Piaggio Liberty 05" 50cc 2T

    Alfa 33 1.7 16v SW-ex,Alfa 145 1.6 Boxer-ex,Alfa 146 TI-ex,Alfa 159 1.9 JTDm SW-ex

  3. #33
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    батка е ся ако има един читав модератор ще ти тресне бан ма завинаги за дето псуваш по най-стойностното от марката

    за мен или допусна прибързана грешка или си пълен олигофрен като с това не целя да те обидя просто аз се чувствам засегнат от думите ти

    Иначе за вероятна продажба го знаем от италианци управляващи завод, който прави части за италиански коли. Може би слух.
    Ти не беше ли модератор - ако си можеш и сам да свършиш тая работа.
    Далеч съм от мисълта да обиждам когото и да било. Май разбираме различни неща под "малки спортни купета" и затова се засягаш. Я ми кажи кой от актуалните модели или тези от близкото минало спада към тази категория? Щото ако ми кажеш ГТВ или Брера примерно - аз не това разбирам под "малко и евтино спортно купе."

    Отделен въпрос е, че за мен най-стойностното от марката са спортните седани от типа на Джулия, Джулиета, Алфета, Алфа 6, 75, 164, 155, 166, 159 ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  4. #34
    Ор'гинална с бандИрол viki's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Варна
    Posts
    1,159

    Default

    Леле,колко чувствителни колеги имало...
    Аз много добре разбрал koolio какво иска да каже.
    Освен всичко друго,една кола е "гейска",ако я кара гей!
    Както и една кола е "женска",ако я кара женаЗа мен 156-цата е женска
    Другото са параноични напъни .Най-абсурдното е,че са заради непотвърден слух
    п.п.
    Каквато и да е съдбата на Алфа,ние винаги ще я обичаме.Независимо кой я управлява
    Last edited by viki; 30-07-2010 at 13:00.
    “And what is good, Phaedrus, And what is not good— Need we ask anyone to tell us these things...?”
    ― Robert M. Pirsig, Zen and the Art of Motorcycle

  5. #35
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Абе и аз все си мисля, че е по-добре БМВ да ни купят........
    Toва би било доста интересно...
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  6. #36
    Boxer maniac Speeder's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Перущица
    Posts
    2,850

    Default

    По темата:
    Лентата се превърта.

    За едни Алфисти Алфа Ромео спира да съществува след 1950г, когато излиза първата кола (Алфа 1900) сглобявана на конвейер като преди това са ръчно сглобявани (ах как ми се иска да съм от тях ).
    За други Алфа Ромео спира да съществува след излизането на Алфетта когато качеството рязко спада и руската ламарина се харчи като топъл хляб.
    За трети няма Алфи след 1992 г. когато спира производството на 75.
    И сега май се оформя нов период.

    П.П. Вики, спри, ще има глоби!
    Last edited by sen7; 03-08-2010 at 09:29.
    145 1.6 Boxer - Alfetta GT - Sprint Veloce 16v - Lada 1500S - GTV 3.0 24v

    www.ClassicCar-bg.com

  7. #37
    Болен алфист pent's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,164

    Default

    ето един случаен линк по темата от онзи ден:

    Volkswagen to purchase Alfa Romeo: Marchionne to sell to Germans?

    http://www.eurocarblog.com/post/3389...ell-to-germans

    където има пушек, има и огън
    Alfa Romeo 145 1.6 16V TSpark '98

  8. #38
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Хихихи, докато дялка голфове, на Валтерчо му се образували идеи за алфи, при това цяло портфолио. Ми що да оди зян мат'ряла, казал неговият шеф - имаме копче, да си купим балтон към него Зареждам се с пуканки и семки и гледам сеир

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  9. #39
    Болен алфист fred's Avatar
    Join Date
    Sep 2007
    Location
    Тамбукту
    Posts
    3,232

    Default

    Наистина е чудно, как може такъв скапан сервиз да имат Милано Моторс, виж Ванто е на светлини години от тях, ма тия са супер мърлячи.Иначе за качестото, бе може и да е мааалко по добро, няма да навреви, ама италианеца е малко като нас, та кой го знае...
    Иначе за последния модел на фиат браво и немците дават много добри отзиви
    Last edited by fred; 30-07-2010 at 12:49.
    Alfa Romeo 156,2.0TS 98 г.
    Нагоре по стълбата, която води надолу

  10. #40
    Запален алфист me_to_u's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Варна
    Posts
    245

    Default

    Не искам да oмаловажа нервите, потрошени от всички нас из автомобилните форуми. Но си мисля, че ако започна да следя форумите за електроника, вероятно ще срещна поне толкова псувни около една марка телевизори и прахосмукачки, докато друг хвали колко е по-хубаво неговото Сони примерно. Трети ще излезе и ще се изсмее на Сонито на предния, защото знаеш ли ти Самсунг какво направили с новия си фритюрник(примерно). Ако хвърля поглед на някой новооснован форум "Блондинки срещу брюнетки", там не ми се мисли какви глави ще хвърчат. Моята истина е една-живея си живота така, както ми е приятно. Всичко съм прел за преходно и разрушимо. Нито вечната любов, нито 15 годишния телевизор в мазата, който още работи са нещо, което ме вълнува. Защото след "единствената" и "най-хубавата", винаги намирам по-хубава и по-единствена. И мисля, че посещаемостта на този форум е начин да извикаме с пълно гърло колко ни е яд понякога, че всичко, ама всичко е по-малко или повече преходно. И ако тук не е мястото да се развикаме от яд, къде е? Това не ме прави мен примерно мразещ или ненавиждащ една вещ, която ме е разочаровала. А колко хубаво би било в моята кола да имам един V8 с принудително пълнене и главозамайваща мощност е точно толкова съществен пропуск колкото и перфектната жена на един приятел, която обаче не искала и да чува да прави с*ирки. Въпрос на приоритети си мисля аз.

  11. #41

    Default

    Quote Originally Posted by fred View Post
    Иначе за последния модел на фиат браво и немците дават много добри отзиви
    бравото го сглобяват на старите линии на 147

    http://www.facebook.com/TempoGarageSofia
    Sotiris Rokkos: "Neno you gave me scary feelings I did not ever feel before in my 30 years experience of racing... you know..."

  12. #42
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Управлението на Фиат определено не е от славните времена за марката. Продажбата на марката на която и да е компания е шанс за ново развитие. Ще ви дам пример с британците от Лотус знаете ли кой ги притежава и управлява?
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  13. #43
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Управлението на Фиат определено не е от славните времена за марката. Продажбата на марката на която и да е компания е шанс за ново развитие. Ще ви дам пример с британците от Лотус знаете ли кой ги притежава и управлява?
    Да! Малайзийското правителство и са цъфнали та вързали...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  14. #44
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Да! Малайзийското правителство и са цъфнали та вързали...
    Да! Elise, Exige, Europa, Evora, Т127! Кво повече да кажа.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  15. #45
    лют бакшиш от БКАР 546's Avatar
    Join Date
    Jul 2010
    Location
    Варна
    Age
    55
    Posts
    1,409

    Default

    Мен лично факта ,че фирмата не се управлявала по-най добрия начин не ме бърка,аз дивиденти от нея не получавам.Кой ще е собственик на контролния пакет хептен не ме интересува.Качеството е според цената ,ако алфата стане на цена на шкода фабия не очаквам да е качествена,ако стигне цената на порше - вероятно ще е с гаранция за мотор и трансмисия от порядъка на 250 000 км. И двата варианта не ме устройват ,а сегашното положение бива-вижте колко много алфи има по пътищата,че на всичкото отгоре и ги юркат като пернишки голфове и пак вървят и са много. На старо са с достъпни цени и с много живот,нови пък са супер гъзария.Дори дойчовците да купят фирмата, едва ли ще посмеят да променят статуквото-купувачите ще им обърнат гръб веднага,а деривати на голф мисля има достатъчно вече,че да си правят още конкуренция.Жалко е, че ,откакто фиат са собственици няма едно купе което да е ама баш зверче,но затова пък GTV е достъпно като цена и бива като поддръжка ,вярно ,че не е здраво като селика, но пък има чар.Това е моето скромно мнение като фен на марката, без да имам претенции ,че съм наясно с мениджмънта на фирмите от автомобилната индустрия.Все пак аз съм притежавал и притежавам алфа като кола за удоволствие, а винаги съм си изкарвал прехраната с автомобил от друга марка по-подходяща за таксиметрова дейност.Който не го устройва здравината и надеждността да се ориентира към по-скъп автомобил.В сервизите ,ако стимулирате автомонтьора мисля ,че няма да има и проблем с поддръжката и ще гледат колицата като писано яйце.
    Last edited by 546; 31-08-2010 at 15:31.

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •