Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17

Thread: Проблем със скоростомера

  1. #1
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default Проблем със скоростомера

    Стрелката на скоростомера "полудя"! Попрерових раздела, но не открих нещо, което да ме насочи.
    Та, значи сутринта, както си карах, забелязах, че стрелката на скоростомера сочи 0. Не знам дали е работила изобщо при потеглянето, не съм й обръщал внимание. Забелязах я няколко километра по-късно. Първата ми реакция беше да спра, да изгася двигателя и да го запаля отново (аналогия от компютрите) -без резултат. Но когато изключих и включих фаровете, забелязах, че стрелката подскочи. Изключих всички консуматори (фарове, вентилация), стрелката направи няколко скока от 0 нагоре и започна да показва нормално (поне на око). При включване на някой консуматор, стрелката започва пак да слиза надолу, все едно че нещо я натиска, при това на стъпки, отговарящи на мощността, черпена от даденият консуматор. Напр. карам с 80, включвам вентилатора на първа степен и стрелката на скоростомера прави няколко движения нагоре - надолу, след което се закрепва на 60. Включвам вентилацията на 2 -стрелката слиза с още около 20 км надолу. Така и с фаровете. Реално на къси и включен вентилатор стрелката сочи 0. Забелязах, че музиката не влияе.
    Това е, което установих. Други наблюдения и експерименти не съм правил. Някой да е имал подобни преживявания и (или) съответно идеи как да "вразумя" уреда?
    PS: За 156 1.9JTD от 2001 става въпрос.

  2. #2
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    На Алфата,слава Богу не съм имал подобен проблем,но ми се е случвало на друга кола.Оказа се,че е прекъсната пътечката,към която се свързват масите на таблото.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  3. #3
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Бе то и на мен нещо за масите ми мина през акъла, ама къде да ги търси човек?!? За бушоните се сетих и ги попрерових, но на първо четене не открих изгорял. Някакъв вариант е да пробвам с друг скоростомер и да видя дали причината е в него, ама нямам под ръка.

  4. #4
    No brain,no pain. myato's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Плевен
    Posts
    3,920

    Default

    Що не пуснеш от няколко точки няколко паразитни маси да видиш как ще реагира.
    Alfa Romeo 1.9 JTD 00

  5. #5
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Проблемът вече придоби нови очертания. Вчера вечерта стрелката вече не мърдаше в никаква ситуация, но вече светна на таблото лампичката с акумулаторчето. Със сигурност алтернаторът е сдал багажа, проверих го и с мултицет. Добре че съм с нов акумулатор, че да не остана на улицата. В понеделник съм в бокса за алтернатор, дано после и стрелката се събуди. Вярвам, че акумулаторът ще издържи още няколко километра на собствени сили.

  6. #6

    Default

    Кажи ако не се оправи от алтернатора.....
    "Anybody that tells me a good car is one that is light with low power to weight ratio is an amateur" - Kazutoshi Mizuno-designer of Nissan GTR
    F=M x A - Исак Нютон - amateur.....

  7. #7

    Default

    Преди няколко дена и аз имах подобна ситуация колега , но с друга кола.Изчезнаха ми мигачите оборотомера и светлините по таблото.Оказа се , че нямах изгорели бушони , а бяха разместени от хубавите ни пътища...

    A passion for perfection --> ALFA ROMEO

  8. #8
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    След ремонт на динамото вече всичко е нормално. Ама как се сваля, не е истина просто! Явно тая стрелка първа усеща проблемите с тоците и полудява.

  9. #9

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    След ремонт на динамото вече всичко е нормално. Ама как се сваля, не е истина просто! Явно тая стрелка първа усеща проблемите с тоците и полудява.
    Да, това и аз го писах в една моя тема, защото брах същите ядове.

  10. #10

    Default

    Да отупам малко темата от прахта...та какъв ми е проблема(и не само на мене)...
    След като потегля и закротя със 80, през някакъв период от време стрелката на скоростомера ,пада на 40 и веднага се връща на 80...ако карам с 60,пада на 20 и пак се връща на 60...някакви идеи...и други колеги се оплакват от същото....
    ...и още нещо-стрелката на обортомера пък,леко "играе"...и това е само когато карам на едни обороти, в смисъл не ускорявам или нещо друго....просто леко се клатушка нагоре/надолу...
    От къде може да е проблема,не е кой знае какъв,но е дразнещо...
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  11. #11
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Малко късно виждам поста, че бях на почивка, та сигурно може и да не е актуален проблема. Въпреки това: Всъщност, моите проблеми със стрелката започнаха точно по гореописания от undy начин, няколко дена преди стрелката да спре напълно. Според мен това бяха първите признаци на слабо (нередовно) зареждане на динамото. Интересно ще е да пише колегата как са се развили нещата.

  12. #12

    Default

    Ами как....тоя номер ми го направи няколко пъти и от тогава всичко си е по старому.....просто реших да го оставя така,за да видя ще спира ли,ще гори ли нещо...и така...та с две думи,нищо не съм правил
    ...но както писах по-горе,стрелките и на двата уреда(скоростомер,обортомер) не са устойчиви...имат едно леко "люшкане"..
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  13. #13
    Прост Инженер Panchev's Avatar
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Пловдив
    Age
    52
    Posts
    221

    Default

    Явно стрелките полудяват в момента, в който четките на динамото загубят контакт с колектора - демек някакво прекъсване. Това пое е моето обяснение, базирано на досегашните ми наблюдения. Имай си едно на ум за динамото!

  14. #14

    Default

    Ok,благодаря за съвета....едно уточнение само,че стрелката на обортомера играе само при неравности по пътя....
    Last edited by undy; 04-08-2011 at 17:14.
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

  15. #15

    Default

    Quote Originally Posted by Panchev View Post
    Явно стрелките полудяват в момента, в който четките на динамото загубят контакт с колектора - демек някакво прекъсване. Това пое е моето обяснение, базирано на досегашните ми наблюдения. Имай си едно на ум за динамото!

    Така,значи играенето на стрелката на километража е само когато си пусна климатроника....изгася ли го-няма ядове....първоначално си помислих,че всичко е отминало ,но уви.....явно е нещо по токовете или пък както казваш-от динамо??
    156 2.4 JTD SW 140-ex./ 147 1.9 JTDM 150-ex./ 159 2.4 JTDM SW Qtronic 200-ex./
    GIULIA
    2.2 JTDM ​180 ZF8

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •