Page 8 of 29 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast
Results 106 to 120 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #106
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by MainaCore View Post
    ПС: Колега чувал ли си за Анджелини и Алфа Ромео - 16В мотори през 60-те години, на тяхна база е и 2.0 16В Ланчиа/Абарт/Фиат мотора, който се е доказал многократно....Защо и в Алфа не сложиха подобни мотори? Аутоделта също имат 16в мотори, но истинската аутоделта, а не тази, която е в момента. Добре че има дизелови алфа, защото иначе положението щеше да е трагедия
    Не са сложили по техни си съображения, но отново излизат в момента с новаторска технология в серийно производство (Multiair), значи експериментаторският дух е жив.
    Как мислиш, дали от Фолксваген ще процедират по същият начин? Или предпочиташ да има алфа с трицилиндров 1,2 HTP като на Фабия и Поло ?!?
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  2. #107
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    .........Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33,..........
    Чакай сега, колко 33-ки и 75-ци си имал и за по колко време. Изказваш се като капацитет, но ми се струва, че в тая област си много бос. Казваш 156 била мнооооого здрава. Що първо не попиташ мен като човек, който ежетневно се занимава с това лайно 156. В семейството имаме 156, 145Боксер и 2 бр. 33-ки. 33-ките са мои, 156 на баща ми, сестра ми е с145-цата. Познай коя кола се чупи най-много. Естествено култовата 156-ца. Няма детайл в тази кола, който да не е сменен поне веднъж. И това за пробег от само 30000км. А вярвай ми аз добре знам кои части са менте и кои не - слагат се само читави. Имай предвид, че са и скъпи. Говорим за хвърлени пари от около 3000 лв. за 3 години (като имаш предвид, че в тия пари не влиза труд, а частите са с отстъпки. Това качествен и здрав автомобил ли е?
    Едната ми 33-ка за същия период навъртя 60000км. при много кофти каране (това могат да го потвърдят колегите ми) и са похарчени като пари доста под 600лв. Освен всичко друго 33-ката я екплоатира баща ми за товарни цели (все пак е комби, 156-цата е седан) и тя грижи няма. Консумативите не съм ги вкарал в сметката, защото тогава разликата между двете коли ще стани идиотска (За справка всички ремъци и ролки на боксера струват колкото паразитна ролка на ТС) Като включим и склонността на ТС 16В да се самоубива (както и стана с 156-цата в крайна сметка , ми какво да кажа. Добре, че поправям 156-ци, щото ако оправях стари Алфи, щях да умра от глад.

    Колега не ме разбирай погрешно, даже се радвам, че булшинството от Алфисти се радват на 156. Просто този модел (особено с ТС) никога няма повече да влезе в къщата ми.

    ---------- Post added at 17:55 ---------- Previous post was at 17:51 ----------

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Не са сложили по техни си съображения, но отново излизат в момента с новаторска технология в серийно производство (Multiair), значи експериментаторският дух е жив.
    Как мислиш, дали от Фолксваген ще процедират по същият начин? Или предпочиташ да има алфа с трицилиндров 1,2 HTP като на Фабия и Поло ?!?
    ФВ имат и голими мотори в концерна си. А комбинацията директно впръскване с турбо я извадиха преди концерна Фиат. Освен това моторите им са прилично надеждни и достатъчно икономични. Няма нужда да се изопачават фактите.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #108
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Но пак съм на мнението че 156,цата и гтв-тата са бавни чупливи, леко грозновати алфи с предно!
    Баси вица каза честно )) Точно тези модели може да са всякакви, но "грозновати" ...

    А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...

    Истината е, че ако алфа беше запазила качеството от едно време, то най-вероятно сега щеше да е с реномето на Мазерати да речем, съответно и цените щяха да са маалко по-разични. Така че аз също като RPWWD не виждам нищо лошо в алфите от 90-те до днес - съчетават добър баланс цена/визия / динамика/ качество, поне от гледна точка на средностатистическия шофьор.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  4. #109
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Казваш 156 била мнооооого здрава.

    Колега не ме разбирай погрешно, даже се радвам, че булшинството от Алфисти се радват на 156. Просто този модел (особено с ТС) никога няма повече да влезе в къщата ми.
    Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем, и то точно по този показател по който най-много държа на фона на предишната ми италианска кола, а именно електросистемата и корозията. Неслучайно карам дизел, аз също не бих си купил ТС Тук караме повече или по-малко изстрадали коли на повече или по-малко километри и това, че ти ремонтираш много 156-ци си има обяснение - по-горе съм го писал: масовата 156-ца в БГ е 10-13 годишна, с N-ти на брой собственик, на незнайни километри и карана без жалене. Частите на идентични автомобили като клас и година са също толкова скъпи, че и повече.
    И все пак по-новата кола винаги е по-добра от старата, иначе всички щяхме да караме 35 годишни Спайдери и други от 105 серия или трансаксиали.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #110
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...
    Вица тоя път го каза ти колега. Изглежда не си карал повечето мотори на Алфа. Поне ризница да беше карал....
    Това могат да го кажат само хора, които са карали ТС 8В и ТС16В. Тях питай. А ризницата е и по-икономична, за надеждност и поддръжка въобще няма да отпарям приказка.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #111
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Вица тоя път го каза ти колега. Изглежда не си карал повечето мотори на Алфа. Поне ризница да беше карал....
    Това могат да го кажат само хора, които са карали ТС 8В и ТС16В. Тях питай. А ризницата е и по-икономична, за надеждност и поддръжка въобще няма да отпарям приказка.
    Сигурно е така. Не споря кой от двата е по-добър. Само казвам, че когато 16 клапановият тс е в добро здраве е един много приятен за каране двигател - включително и под 3000 оборота.
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  7. #112
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Габрово
    Age
    46
    Posts
    44

    Smile

    И все пак по-новата кола винаги е по-добра от старата, иначе всички щяхме да караме 35 годишни Спайдери и други от 105 серия или трансаксиали.

    И всички да заповядаме с широко отворени портфейли в гаранционните сервизи... Мерси за което, за пренебрежението, за тоталната липса на заинтересованост и мозъчна дейност на децата вземащи заплатка там, и още повече предизвикващото възмущение безхаберно отношение на управителите уж минали необходимото обучение. БЛАГОДАРЯ И ДА БЪДАТ ЖИВИ И ЗДРАВИ!
    Alfa Romeo 90 2.5 V6 QO '86
    Alfa Romeo 155 1.6i 16V TS '96
    Land Rover Discovery 2.0i 16V '95
    Hyundai Sonata 3.0 V6 '91

  8. #113
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем,
    Е тука вече се изказа неподготвен.
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  9. #114
    Запален алфист venko's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    софия младост 3
    Age
    36
    Posts
    180

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Чак много не, но е чувствително по-здрава, от 155 да речем
    156 по здрава от 155-ца?Това можеш да го видиш само в някой фантастичен филм.Отвори раздела на 156 и на 155 и виж темата за ремонти и подръжка и виж коя се чупи повече и колко пари са наляти само по ходова част без да е пипан мотора.Като издръжливост на двигателя 156 пак изостава.
    alfa romeo 155 1.8 twin spark

  10. #115

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post
    Баси вица каза честно )) Точно тези модели може да са всякакви, но "грозновати" ...

    А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...
    Ми не знам, гтв-то с тези малки фарчета е отвртатително, за 166 тъжният сом не коментираме, 156 поне отпред бива ама пак ....
    Сравнете само ...
    А на теб 16 "волтови" може и да ти стане приятен за каране да, след некви си там няколко си хиляди лева набити и пак нямаш гаранция че утре няма да роди.

    Точно заради 145/6 ТС 16в и после 156 и тн и по - новите се носи славата че алфата е италиански боклук.....
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails Alfa_Romeo_166_front_20080303.jpg   alfa_gtv_cup-2.jpg   IMG_5665.jpg   P5155326.jpg   P5155313.jpg  

    DSC04340.jpg   sprintfn.jpg   alfa2sss.jpg   destooop.jpg  

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  11. #116

    Default

    Quote Originally Posted by 156 View Post

    А пък 16 "вотловия" свинспарк е един много приятен за каране двигател, когато всичко му е наред, ма както и да е...
    Един близък приятел го накарах преди 2год. да си купи ТС Алфа....след 1 год. я продаде и заяви че НИКОГА повече няма да си купи италянска колаЗа тази 1 год. видях за какво наливане на пара става въпрос и разбрах защо едно Ауди 80 б4 без екстри струва колкото една 156 2000год с екстри
    В Италия жабарите защо си купуват немски коли а не италянски
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  12. #117
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by gjulizar83 View Post
    и без тва само 156-ци харесвам. те ще са си истински алфи пардон фиатове
    Ако прегледаш краштестове в youtube на 156,изведнъж ще започне да не ти харесва.Този модел май по-бързо се разваля,отколкото върви.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #118

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Ако прегледаш краштестове в youtube на 156,изведнъж ще започне да не ти харесва.Този модел май по-бързо се разваля,отколкото върви.
    При 156 лафа е "лице пиче продава"..другото е гола водаИ аз го изядох но съм "мерси на таз любов вече"На тези коли все нещо им се чупи все нещо трака и скърца
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  14. #119

    Default

    Аз съм имал мнооого проблеми с мотора на моята селеспиид-ка. Не от мен самия ,или от колата ,а от пишман майстори(4 пъти правят основен ремонт на един и същ мотор и,4 пъти ражда в рамките на 350 км)
    Обаче след това си купих мотор от колега от форума ,сглобих го с един приятел сами двамата и до сега 3-та година ще стане нямам никакъв проблем!
    По темата, ако наистина станем вагон груп, веднага се прегрупирам към втората ми любов - нисана.Това за мен ще бъде края на алфа в живота ми ,или в най добрия случай (както някой по-горе се беше изказал ), цял живот ще карам брера или 166

    http://www.4shared.com/photo/ekE2mx6J/untitled.html?
    Alfa Romeo 159 EX

  15. #120
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Какво ли не съм виждал в този форум, ама да наричат 156 и GTV грозновати, честно казано не съм вярвал, че ще доживея.
    Teмата спокойно може да се прекръсти на "Плюене по Alfa - част II"

    Що се отнася до двигателите, на мнението нa Bobi_33 съм.
    Той е имал дейно участие по моята кола, аз също много добре си знам, колко тона пари съм налял в нея.

    Ама и още 2х толкова да налея, това НИКОГА няма да може да махне усмивката от лицето ми, която се появява всеки път, когато седна зад волана на GTV-то!
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

Page 8 of 29 FirstFirst ... 67891018 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •