Page 7 of 29 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 91 to 105 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #91
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Quote Originally Posted by MainaCore View Post
    Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения

    ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н

    Колко алуминий има в 75-та? Защото има много алуминий от пет правите една.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  2. #92
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by MainaCore View Post
    Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения

    ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н
    Да не говорим за корозия (добре, че има толкова алуминий в 75-цата, та все нещо да остане като изгние купето), повсеместни електрически дефекти, каренца на кардана, "хъркащи" предавки и тяхната повреждаща се лостова система, все неща които при моделите от поколението на 156/166/147/GT ги няма За разделите е нормално, винаги има една носталгия към старото, още повече от хора пристрастени към задното предаване, но пазарът отдавна си е казал тежката дума и точно 156 е най-продаваният и един от най-красивите модели на фирмата в последните 30 години.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #93

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Да не говорим за корозия (добре, че има толкова алуминий в 75-цата, та все нещо да остане като изгние купето), повсеместни електрически дефекти, каренца на кардана, "хъркащи" предавки и тяхната повреждаща се лостова система, все неща които при моделите от поколението на 156/166/147/GT ги няма За разделите е нормално, винаги има една носталгия към старото, още повече от хора пристрастени към задното предаване, но пазарът отдавна си е казал тежката дума и точно 156 е най-продаваният и един от най-красивите модели на фирмата в последните 30 години.
    Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
    Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
    А новата жулиета само излага името ! ! !
    За МиТо нямам какво да кажа...............
    159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
    А това че 156 е един от най-красивите....просто....
    Last edited by Ma7e4k0; 02-08-2010 at 16:21.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #94
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
    Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
    А новата жулиета само излага името ! ! !
    За МиТо нямам какво да кажа...............
    159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
    Eeee, aйде сега, GTV-то също го докарва поне на дизайн и визия.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  5. #95
    Черная Молния MUROMAN's Avatar
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    СОФИЯ-Подуене
    Age
    39
    Posts
    3,446

    Default

    Багера успя да ми развали настроението за деня.
    Не вярвама да се случи,а ако стане ще пълна туршия.
    ALFA ROMEO 155 1.8TS MY95 SPORT -The Legend - бивша


    Renault Megane II Grand Tour-2004г

  6. #96
    Старши алфист 156's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Sofia
    Posts
    692

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    А това че 156 е един от най-красивите....просто....
    Явно не си спомняш какво беше когато се появи алфа 156 - през далечната 97/98. Помня много добре първата алфа 156, която видях тогава - дизайнът беше УНИКАЛЕН на фона на всички други седани от този клас, а и не само. Сега, години по-късно това излъчване се загуби, до голяма степен заради множеството поувехтели 156ци с пожълтели фарове и избелели емблеми, които се движат по родните улици.

    ПП: хвърли око на това линкче а също и на някоя статия писана по онова време на тема "алфа 156"
    '05 166 V6
    '98 156 2.0 TS ex ...

  7. #97
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Човек не знам как може да сравниш фиат 156 с кола като 75..........защо не сравниш и гтв с джулия гт ?
    Колкото по-стара е една алфа толкова по - хубава и истинска е, в това съм се убедил многократно!
    А новата жулиета само излага името ! ! !
    За МиТо нямам какво да кажа...............
    159-ката поне има адски добрият дизаин ма пак е гаден ФИАТ че и ОПЕЛ.
    А това че 156 е един от най-красивите....просто....
    Що ли си мисля, че 75-цата също се произвежда откакто Фиат е собственик на АР Нямам нищо против олдтаймерите, но залиташ в крайна сектантщина, и като плюеш по Фиат се запитай защо се е стигнало до изкупуването на АР от тях? Ако бяха толкова добри разните там Алфасудове, 6-ци и прочее компанията нямаше да има финансови грижи и щеше да си остане независима. На практика откакто Фиат е собственик на марката имаме забележимо повишаване на качеството на продукцията (особено в последните 15 години), а сравнително слабите пазарни резултати се дължат на имиджа наследен от "старите алфи" Все пак първите коли на годината за Европа на АР бяха 156 и 147, значи не били толкова скапани тия "фиатове"...

    п.п. Делтите от подписа ти също са си чисти Фиатове
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  8. #98

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Що ли си мисля, че 75-цата също се произвежда откакто Фиат е собственик на АР Нямам нищо против олдтаймерите, но залиташ в крайна сектантщина, и като плюеш по Фиат се запитай защо се е стигнало до изкупуването на АР от тях? Ако бяха толкова добри разните там Алфасудове, 6-ци и прочее компанията нямаше да има финансови грижи и щеше да си остане независима. На практика откакто Фиат е собственик на марката имаме забележимо повишаване на качеството на продукцията (особено в последните 15 години), а сравнително слабите пазарни резултати се дължат на имиджа наследен от "старите алфи" Все пак първите коли на годината за Европа на АР бяха 156 и 147, значи не били толкова скапани тия "фиатове"...

    п.п. Делтите от подписа ти също са си чисти Фиатове
    За делтата не съм съгласен че е точно фиат...
    75цата излиза мисля че 86-та година, малко преди фиат да купи Алфа и постепенно да я съсипе, първо излиза 164-ката, прецакват модела с гадното предно, а после и с ужастните 16в двигатели.
    Фиат купува Ланча и прекъсват участието на 7 кратния шампион в ВРЦ Ланча Делта Интеграле и насочват усилията си към Ф1 и конкретно феррари.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  9. #99
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    За делтата не съм съгласен че е точно фиат...
    75цата излиза мисля че 86-та година, малко преди фиат да купи Алфа и постепенно да я съсипе, първо излиза 164-ката, прецакват модела с гадното предно, а после и с ужастните 16в двигатели.
    Фиат купува Ланча и прекъсват участието на 7 кратния шампион в ВРЦ Ланча Делта Интеграле и насочват усилията си към Ф1 и конкретно феррари.
    Сега да не си помислиш, че не харесвам Делтата или пък 75-цата, няма такова нещо. Всеизвестно е обаче, че тези коли ти съсипват живота с непрекъснати дразнещи проблемчета, от които ти се драйфа и повечето време са в сервиза отколкото на пътя. За сравнение, предишната ми италианска кола беше Дедра (т.е. Типо/Темпра/155) и непрекъснато нещо беше развалено (най-вече електрически проблеми и окачване), от 2,5 години имам 156 и еднственият и проблем е окачването (вече оправен, дано за по-дълго ) и абсолютно НИКАКВИ електрически мизерии. Ако това не е прогрес, здраве му кажи Няма да навлизам в темата задно/предно предаване, че ще стане революция, но то си е въпрос на вкус -аз нямам влечение към дрифта и задното въобще не ми липсва.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  10. #100

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Сега да не си помислиш, че не харесвам Делтата или пък 75-цата, няма такова нещо. Всеизвестно е обаче, че тези коли ти съсипват живота с непрекъснати дразнещи проблемчета, от които ти се драйфа и повечето време са в сервиза отколкото на пътя. За сравнение, предишната ми италианска кола беше Дедра (т.е. Типо/Темпра/155) и непрекъснато нещо беше развалено (най-вече електрически проблеми и окачване), от 2,5 години имам 156 и еднственият и проблем е окачването (вече оправен, дано за по-дълго ) и абсолютно НИКАКВИ електрически мизерии. Ако това не е прогрес, здраве му кажи Няма да навлизам в темата задно/предно предаване, че ще стане революция, но то си е въпрос на вкус -аз нямам влечение към дрифта и задното въобще не ми липсва.
    За делтата въобще не съм съгласен че е чуплива, говоря само за интегралето а за фиатовите алфи, имам 146 1.4 тс феислифт 2000 година и да ти кажа голямо кенефче е уж на 25 000 ама си се троши доста, е сега даже скоростите са и счупени....
    А за 156 -ците ми аз по сервизите за алфи друго освен 156/147 гтв не вижда, малко по рядко 145 -ци.

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  11. #101
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    За делтата въобще не съм съгласен че е чуплива, говоря само за интегралето а за фиатовите алфи, имам 146 1.4 тс феислифт 2000 година и да ти кажа голямо кенефче е уж на 25 000 ама си се троши доста, е сега даже скоростите са и счупени....
    А за 156 -ците ми аз по сервизите за алфи друго освен 156/147 гтв не вижда, малко по рядко 145 -ци.
    156 са повечко по сервизите щото и те вече остаряха и станаха масови, особено типичните 98-99 година търкалящи се по нашите пътища, но аз съм казал къф им е проблема - окачването с един камион носачи тип "Хонда". Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33, нали Фиат се справиха с корозията, справиха се огромната част от ел. проблемите, разработиха и въведоха първо в АР 156, а не в някой модел на Фиат комън рейл дизела, заебаха накрая и онова недоразумение TS 16V, ако и да го замениха с Опелски мотор (да си чул за родил Опел?), сега пуснаха модерни турбобензинови двигатели, Мултиеър ала-бала... Аз не виждам причини за недоволство и пак ще повторя, че лошите пазарни резултати се дължат на натрупаните у клиентите предразсъдъци породени от "истинските алфи".

    п.п. Това за 25 000 км. пробег на 10 годишна кола звучи като виц
    Last edited by RPWWD; 02-08-2010 at 17:42.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  12. #102

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    156 са повечко по сервизите щото и те вече остаряха и станаха масови, особено типичните 98-99 година търкалящи се по нашите пътища, но аз съм казал къф им е проблема - окачването с един камион носачи тип "Хонда". Това обаче не може да се сравнява с повсеместните проблеми на "типични" алфи от рода на 75 и 33, нали Фиат се справиха с корозията, справиха се огромната част от ел. проблемите, разработиха и въведоха първо в АР 156, а не в някой модел на Фиат комън рейл дизела, заебаха накрая и онова недоразумение TS 16V, ако и да го замениха с Опелски мотор (да си чул за родил Опел?), сега пуснаха модерни турбобензинови двигатели, Мултиеър ала-бала... Аз не виждам причини за недоволство и пак ще повторя, че лошите пазарни резултати се дължат на натрупаните у клиентите предразсъдъци породени от "истинските алфи".

    п.п. Това за 25 000 км. пробег на 10 годишна кола звучи като виц
    Ами имах (още си я имам ама е на парчета) корса на 90 000 км (дядото на един приятел беше първи собственник) и 1.2 мотора с ремъка роди в неговите ръце, после сложих 1.3 от кадет и тои роди..... на тая снимка много много не се вижда...а попринцип опелите не раждат щото ръждата ги яде и преди да родат отиват на надин....
    Истинските алфи са 105-та серия, тогава марката е АЛФА РОМЕО е било нещо уникално - да поясня 105-та серия са алфите от типа на гунди, скоростите са си отпред а не отзад като при трансаксиалите, ТОВА СА ВЕЛИКИ и много здрави автомобили ! ! ! Но пак съм на мнението че 156,цата и гтв-тата са бавни чупливи, леко грозновати алфи с предно!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails DSC00070.jpg   2651_1017886699847_1605528630_30054837_4986888_n.jpg  

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  13. #103
    Старши алфист
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    София
    Posts
    505

    Default

    Колега, прочети малко история. Последната независима Ланча е Бета.
    Alfa Romeo 156 SELESPEED 09.99-EX, Alfa Romeo 166 06.01 & BMW E39 525tds Touring

  14. #104
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Мдам фиат разкараха 16В ТС, ама той си е техен и няма нищо общо с 8В ТС Това за опелските мотори ме разби много ясно, че не раждат - някой да е видял мотор от косачка да роди? Айде да не се излагаме сега - Опел има яки мотори звучи като 156 е много зрава и надеждна кола. Предното предаване е чисто бюджетна простотия - виж кои коли са все още на задно

    ПС: Колега чувал ли си за Анджелини и Алфа Ромео - 16В мотори през 60-те години, на тяхна база е и 2.0 16В Ланчиа/Абарт/Фиат мотора, който се е доказал многократно....Защо и в Алфа не сложиха подобни мотори? Аутоделта също имат 16в мотори, но истинската аутоделта, а не тази, която е в момента. Добре че има дизелови алфа, защото иначе положението щеше да е трагедия
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails anjehead1.jpg   anjeeng2_5.jpg   DSC01326.jpg   DSC01328.jpg   DSC01368.jpg  

    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  15. #105
    започва да се пристрастява
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Габрово
    Age
    46
    Posts
    44

    Default

    Лично аз, колеги духа и емоцията които предизвиква в мен моята 90-ка не бих ги заменил с нищо друго!!! Точно за тази цел от месец насам обявата ми за Алфата в mobile.bg съм я оставил просто ей така, харесва ми образователната част... то момчето карало BMW 316i компакт, но един приятел му казал че тая кола дрифтела разбираш ли несравнимо по-добре и ми звани.... и ми обяснява колко лев щял да вкара за окачване, за джанти с борд!?! и куп други щуротии и щял да е неотразим и шофер от класа и колко била цената щото те италианките варвяли тънко батка но били пили големи.... и аз му казвам на момчето 9800 е специалната цена за фенове на бегачките, но мога да ти махна кас'фона и да отбийм 14лв.
    Докато не съм притиснат до краен предел от финансови проблеми, тази кола просто няма да я продам и ще и се наслаждавам и поддържам както си подобава!
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails 100_1271.jpg   100_1251.jpg   100_1255.jpg   P1030810.jpg  
    Alfa Romeo 90 2.5 V6 QO '86
    Alfa Romeo 155 1.6i 16V TS '96
    Land Rover Discovery 2.0i 16V '95
    Hyundai Sonata 3.0 V6 '91

Page 7 of 29 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •