Page 10 of 29 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast
Results 136 to 150 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #136
    Дигиталния digitalundgrd's Avatar
    Join Date
    Jan 2008
    Location
    София
    Posts
    5,265

    Default

    АКо Мито и Жулиета бяха с предница подобна на 159/Брера (излъчваща агресия), щяха да са много, много по-красиви според мен...

    Всички по-нови коли се чупят повече от техните предшественици (това явно е направено умишлено с цел печалба от части)...За пример давам Голф и Пасат......Сравнени с последните голфове и пасати (цени на части, колко често се чупят итн) просто няма база за сравнение...

    147/156 поне от моите наблюдения страдат най-вече от окачване, досадни проблеми като скърцания в купето, светещи лампи за проблем с въздушните възглавници, и проблеми с ТС мАторите, когато се отнасят немърливо към тяхната поддръжка...
    Ясно, че в тоя форум - слаб пияч, бияч, ебач и слаб шофьор няма, ма нема смисъл да се фалим..

    МEGANE RS CUP ''20
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD

  2. #137
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by B. Stamatov View Post
    Aаа Колега! Пак ме разочаровахте! За втори път след темата "За и против задното предаване". Там проповядвахте разпалено относно безопасното шофиране и разумната скорост а сега кави работи научаваме ние за вашето разюздано поведение зад волана...
    Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  3. #138

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично
    С газ ли си взел завоя?

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  4. #139
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    С газ ли си взел завоя?
    Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя
    Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  5. #140
    Запален алфист
    Join Date
    Jun 2008
    Location
    Варна
    Posts
    139

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично
    Е значи имате завидна квалификация Поздарви и не искам да бъгвам темата. Въпреки че ми се струва, че доста се отдалечи от същността си и премина към темата за качеството на старите и новите Алфи
    Alfa Romeo 156/1.8 T.S/ 144 h.p.

  6. #141
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Колега не ме мисли, аз съм бивш дългогодишен куриер и съм изкарал принудителна рали школа та си имам някои, така да се каже, професионални изкривявания Пък ако тогава бях с автомобил със задно (75 например) нямаше да изпусна завоя или да се челосам, ами щях да се врътна и оня да ме разцепи на две странично
    Е какво общо има пътното поведение на 75-цата с това на нормалните коли със задно?
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  7. #142
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя
    Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!
    при тея условия вида предаване няма никакво значение. Но я опитай да минеш подобен завой с 90км/ч, опитвайки се да ускоряваш, после опитай същото с алфа 75 например.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  8. #143
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Е какво общо има пътното поведение на 75-цата с това на нормалните коли със задно?
    Викаш 75 не може да поднесе на мокро

    ---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:12 ----------

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    при тея условия вида предаване няма никакво значение. Но я опитай да минеш подобен завой с 90км/ч, опитвайки се да ускоряваш, после опитай същото с алфа 75 например.
    Предимствата и недостатъците на предното и задното предаване са ясни, просто с този пример илюстрирах на колегата Koolio, че 156-цата след 2002 година може да се справя без проблеми със ситуации от този тип и е поредното доказателство, как новата кола винаги е по-добра от по-старата
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  9. #144
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
    Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
    Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

    И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова
    Е това, че имаш системи за стабилизиране, променя доста нещата, ако не си забелязал, нямам склонност да сравнявам ябълки с маслини. Аз говоря за 156-ците преди вътрешния фейслифт, такава след 2002-ра дори не съм карал.
    А за ергономията и пространството - продължавам да съм убеден, че 155 и Дедра са мнооого по-напред. Включително радиото - както ми е ръката на лоста протягам показалец и си бъзикам. Ако е по-нагоре трябва да се пресягам и да си отклонявам вниманието. Не знам какво толкова ви бърка в гъза на всички разположението на радиото при 155 ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  10. #145
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Дедрата си се чупеше равномерно и нон стоп, дееба и кочината, графата с "редовните" повреди си беше баш в тоя период...
    Карал съм много пъти 155 и не мисля, че е по-ергономична от 156/147, да не говорим за безумното разположение на радиото (също като на Дедрата).
    Може би защото моята е фейслифтка и има VDC, но аз си взимам завоите с колкото искам и съм имал един случай, когато се бях разсеял и се наложи да взимам 90 градусов завой на мокър тесен междуселски път влизайки в него със 140 км/ч, на 5 предавка, с непрекъснато натисната спирачка и на всичко отгоре да се размина в завоя без проблем с идваща по закона за всеобщата гадост срещу мен кола. Твърдо мога да заявя, че с Дедрата или щях да изпусна завоя, или щях да се челосам в оня тип!

    И за да не каже някой, че си хваля своето - 159 е още по-добра в това упражнение и искам точно такава, а на всиччко отгоре е и още по-нова
    За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.А иначе задната седалка на 155 е в пъти по-удобна от на 156,където облегалката е по-изправена и си като във 2-ра класа на жп-то.
    Last edited by virusalfa; 03-08-2010 at 15:33.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  11. #146
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.
    Просто колегата е попаднал на лоша бройка, както и огромна част от купувачите на алфа, които не са запознати за какво става дума

  12. #147
    Болен алфист virusalfa's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Благоевград
    Posts
    2,382

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Викаш 75 не може да поднесе на мокро

    ---------- Post added at 12:17 ---------- Previous post was at 12:12 ----------



    Предимствата и недостатъците на предното и задното предаване са ясни, просто с този пример илюстрирах на колегата Koolio, че 156-цата след 2002 година може да се справя без проблеми със ситуации от този тип и е поредното доказателство, как новата кола винаги е по-добра от по-старата
    Е не знам,явно твоята кола си я купил от Батман.Ама явно не си карал алфа.
    Аlfa 164 Super 2.5TD

  13. #148

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    Ква газ, единственото за което имах време беше да натисна спирачката (без съединител), да стисна с две ръце волана и да гледам глупаво надявайки се, че ще взема завоя
    Тази кола тогава спаси мен и още 3-ма души, така че който квото иска да си приказва, аз съм доволен от нея!
    Колега при положение че не даваш газ, не виждам как ще се завърти 75-цата, има много килограми на задния мост и няма как да стане според мен без газ...
    Абсолютно всички трансаксиали тежат 50% от теглото за задницата и още точно 50% за предницата...

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

  14. #149
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    За Дедра имаш мн.поздрави от мен!Един тук има таксита само италианки.Имаше Дедра двувалка 1.8 с изминати към 500000км като такси,преди това беше на 170000км.На тоя ако му се разваляше както ти казваш,нямаше да може да си купи Брава,Капа и 146/и двете jtd с трети комплект съединители/.
    Не знам кой от двама ни с твоя познат е "случил" на бройка, но със сигурност не съм единственият дето го е ял с ширпотребата Типо/Темпра/Дедра/155 Плюсовете им са драстично подобрената антикорозионна защита (ръждясват на 15-тата, а не на 10-тата година като предшествениците им), предното предаване, доста по-добрият външен вид и непретенциозните двигатели при първите 3 (те барем не раждат)... Минусите съм ги описал.
    Сега излизам, че имам работа да върша, утре ще отговарям на въпроси и забележки. Поздрави на всички!

    ---------- Post added at 12:42 ---------- Previous post was at 12:41 ----------

    Quote Originally Posted by Ma7e4k0 View Post
    Колега при положение че не даваш газ, не виждам как ще се завърти 75-цата, има много килограми на задния мост и няма как да стане според мен без газ...
    Кодовата дума, която съм написал е "мокър път", беше валял дъжд.

    ---------- Post added at 12:44 ---------- Previous post was at 12:42 ----------

    Quote Originally Posted by virusalfa View Post
    Е не знам,явно твоята кола си я купил от Батман.Ама явно не си карал алфа.
    Не бе, от "Онтарио" в Щутгарт 75 не съм карал и на този етап не държа да ти кажа честно.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  15. #150

    Default

    Опитвам се да ти обясня че 75-цата без газ няма значение предно или задно, най-много да недозавие адски много...ама пък да се завърти....

    B&B Racing | bb-racingteam.com
    Има хора за които дрифта е ИСТИНА, колата - Религия, а живота - СЪCТЕЗАНИЕ!

Page 10 of 29 FirstFirst ... 8910111220 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •