Page 16 of 29 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast
Results 226 to 240 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #226
    Slower
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    1,370

    Default

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    няма общо с темата ! и защо като се каже vw и само голф ви е в главата ?!
    Ами Veyron-а и той е на VAG, ама какво да правим, като не е известен като гоУфа?

    Що се отнася до продажбата, засега са само слухове. Викам да изчакаме, докато излезе някаква достоверна информация, пък тогава ще се псуваме или ще се радваме, на който каквото му харесва.
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Alfa Romeo GTV 2.0TS - няма я вече.

  2. #227
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by sen7 View Post
    няма общо с темата ! и защо като се каже vw и само голф ви е в главата ?!
    И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #228
    Lead Bounder valjo's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    София
    Age
    49
    Posts
    6,080

    Default

    аз викам, дано да е верно, да ни купят ФВ ми звучи добра идея

    може пък да инвестират в наследник на 166 5 години след спирането на модела!!!! - това е ФИАТ

    щели да закрият алфа музея в Арезе - това е ФИАТ

    новата Джулиета вътре дори QV е с лицеви пластмаси като на Уно !!!! 147 е къде къде по качествено направена - това е ФИАТ

    е бах му мамата, аман от тия - нема нужда да последваме съдбата на Ланчия, която загива ....


    а във ФВ е Валтер Да Силва - за мен това е било винаги добра новина
    '04 Alfa Romeo GT 1.9 JTDm Q2 150cv heavily tunned
    '02 Alfa Romeo 166 2.4 JTD Q2 150cv, remapped by Bobo
    '99 Alfa Romeo 145 1.6 TS 120cv - ex

  4. #229
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by valjo View Post
    аз викам, дано да е верно, да ни купят ФВ ми звучи добра идея

    може пък да инвестират в наследник на 166 5 години след спирането на модела!!!! - това е ФИАТ



    а във ФВ е Валтер Да Силва - за мен това е било винаги добра новина
    Това е оптимистичният вариант, баце. Песимистичният - който е много по-вероятен - е наследник на СЕАТ (Ибиса ти)
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  5. #230
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Mury View Post
    Батка,аз рано или късно ще имам 75,защото винаги ми е била мечта,да ти кажа честно не съм си мечтал толкова за 159,колкото за 75 И да ти кажа честно за времето си и за инженерните решения вградени в Алфа,75 е доста по-кола от 156 и 159 159 има всичко което имат съвременните коли,докато друга кола като 75 тогава не е имало,е те там е разликата [COLOR="Silver"]
    http://www.autoscout24.bg/Details.aspx?id=vqz3sep2iyyb Що си се хабил тогава само да даваш кинти за 159? Ето ти една, пък ако ти не я харесаш, Венци може да си вземе трета

    ---------- Post added at 04:56 ---------- Previous post was at 04:53 ----------

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.
    Щото ако ботушите купят марката, Алфа няма да е в тяхната компания, няма да е дори и в тази на Ауди, а ще е между Сеат, Шкода и Сузуки.
    Last edited by RPWWD; 11-08-2010 at 07:59.
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  6. #231
    Запален алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    199

    Default

    По темата или не, заговорихме за гоУфове ,окачванията им и напредака на марката! Ами какво да ви кажа лесно смилаем продукт макферсън отпред макферсън отзад, еволюция с доработка ! влизаш в колата и дори да си най големия балък и лаик разглобявал ли си предишния модел можеш да разглобиш и следващия без да има скрити жокери, това относно конструкцията!
    Относно марката фауве като цяло какво да кажем!? Хилеха се хората 90-те години когато всички модели на фиат бяха лесно разпознаваеми: еднакви решетки ,еднаква структура на маските! А ся какво стана всичките им модели са едно кам едно от поло до пасат( без него и джета ли е бора ли е) ,че даже и шарана и той същия! И гледаш по весници и списани " строг" "сдържан" "аристократичен" дизайн ! Какво аристократично подяволите има в едно "кади" да му се невиди нали е същата скапана баничарка като всички останали! Дразня се не толкова на марката и моделите, коли като коли ,карал съм притежавал съм какви ли не лагерници, но да ми се прокламира ,че са най- най- просто не им се получава поне пред хората с норомална памет и обективно мислене и мнение! Та за тях врътка на парното беше еб..си революцията да му се невиди !
    Но каква е истината! Преди години какво правеха италианците, даваха (поне на първо четене) високотехнологичен продукт с някаква невиждана опаковка и неща които ти радват окото ,на добра цена като залагаха на това да си продават дълги години резервните части! А сега какво стана всички производители се светнаха ,че не е важно за кви пари ще продадеш каляската ,а колко ще прибереш от сервизно обслужване и така се напъпли с лъскави и удобни германци които до 90-93' жизненото им пространство бе оформено като за група манджурски миньори возили се цял живот във вагонетки в някоя мина на която е пишело "КРУП"
    Това е хора преди сядаш и се редваш на малките неща сериен чупещ волан ,радващи окото линии приятни причудливи места за основните бутони, вобще радост за окото и сетивата ! Сега сядаш в една киа ,после в някой фиат, после в мерцедес, да не забравиме някоя тойота или ваг и какво усещаш еднакви неща нищо ново и радващо , разлика евентуално в матерялите иначе все същото!
    И така спете спокойно и да продадат марката на ВАГ не виждам какво повече може да и се случи ,ако не ваг то фиат или глобализацията и унификацията ще си свършат работата: i30 ,307, bravo, astra, golf, открийте разликите!
    90 2.5 V6
    Croma 1.9 multijet

  7. #232
    Старши алфист Sm0k's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Велико Търново / София
    Age
    39
    Posts
    650

    Default

    Quote Originally Posted by pinko View Post
    Аз пък имам против. Щото много пъти съм карал Гаярдо, последния път разтривах LP560-4, и винаги би е било много гадно вътре ...
    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    И аз това се чудя. Там са Ламборгини, Бугати, Бентли, Порше и др.
    Аха... тия примери са кой от кой по-удачни. Само, че против купуването на марката от VW Порше не са точно там, щото не са собственост на VW, Бугати откакто са там имат един модел, който е супер грандомански, най-безмислената от технологична гледна точка кола в историята - изтрелва се страхотно направо, а на обиколка на писта я бият коли с много по-ниска цена и по-"скромни" двигатели. На всичкото отгоре тоя прословут Вейрон се продава на загуба основно на някви арабски шейхове, и VW я плащат тая загуба само за да се бият в гърдите, че произвеждат колата с най-висока максимална скорост (което, както вече казах е един от най-безмислените показатели за кола) А Ламборджини откакто са техни нямат нищо общо с Ламборджини и с италианския стил в автомобилостроенето изобщо - Pinko каза достатъчно по въпроса за ламбо


    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Е затова пиша тук и си губя времето, защото не ми е все тая, но на Фиат им е все тая, при това от доста години вече. Не им дреме за феновете. За това ми е все тая къде ще отиде Алфа Ромео. Повече от това което е убита като марка няма накъде да бъде.
    Очевидно на фиат вече им е все тая за Алфа и затова не наливат пари в нея.
    Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати
    Last edited by Sm0k; 11-08-2010 at 14:16.
    Alfa Romeo Tipo 940 MY 2014, 1400 Turbo Benzina Multiair 16v, Giulietta Serie 1 Distinctive, MD 11/2015
    Alfa Romeo Tipo 930 MY 1997, 1400 Twin Spark 16v, 145 Serie 1 Lusso, MD 04/1997 [Ex]

  8. #233
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Аха... тия примери са кой от кой по-удачни. Само, че против купуването на марката от VW Порше не са точно там, щото не са собственост на VW, Бугати откакто са там имат един модел, който е супер грандомански, най-безмислената от технологична гледна точка кола в историята - изтрелва се страхотно направо, а на обиколка на писта я бият коли с много по-ниска цена и по-"скромни" двигатели. На всичкото отгоре тоя прословут Вейрон се продава на загуба основно на някви арабски шейхове, и VW я плащат тая загуба само за да се бият в гърдите, че произвеждат колата с най-висока максимална скорост (което, както вече казах е един от най-безмислените показатели за кола) А Ламборджини откакто са техни нямат нищо общо с Ламборджини и с италианския стил в автомобилостроенето изобщо - Pinko каза достатъчно по въпроса за ламбо




    Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати
    Само за протокола да отбележа, че през 2008-ма г. Порше имаха големи мераци за поглъщане на VW и за целта даже изтеглиха супер брутален заем, но в последствие се оказа, че НЕ им стигат силичките и всъщност стана точно обратното:

    Фолксваген купува Порше за 8 млрд. евро


    Двете фамилии, които управляват холдинга Porsche SA, са се споразумели да продадат едноименната спортна марка на немския автомобилен концерн Volkswagen за 8 млрд. евро. Клановете Пих и Порше, които заедно притежават 100% от гласовете за управление на Porsche SE, ще одобрят план за двустепенно придобиване на марката от Volkswagen на среща в четвъртък, съобщи Der Spiegel, цитиран от investor.bg. Очаква се Volkswagen да вземе 49,9% от Porsche, а на по-късен етап да придобие и останалите 50,1%. Така ще бъде създадена мощна автомобилна компания, разполагаща с 10 отделни марки. Те ще бъдат под шапката на разположената в немския град Волфсбург Volkswagen. Продажбата ще позволи на Porsche SE да погаси голяма част от дълговете си, които според Ройтерс са над 10 млрд. евро.
    Last edited by ЗМЕЯ!; 11-08-2010 at 18:15.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  9. #234

    Default

    Най хубавото е че ако фолксваген купят алфа ,АУТО БИЛД ще пишат
    -Алфа ромео е най здравата ,най икономичната и най добрата кола на света/само че всъщност ще бъде един германски кенеф /

  10. #235
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by plamen petkov View Post
    Най хубавото е че ако фолксваген купят алфа ,АУТО БИЛД ще пишат
    -Алфа ромео е най здравата ,най икономичната и най добрата кола на света/само че всъщност ще бъде един германски кенеф /
    Да, просто поредния немски кенеф батка, поредния от многото...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #236
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати
    Факт е, че СЕАТ в момента е на най-високото ниво, откакто съществува. А Алфа в момента е достатъчно обезличена. За да имат ФВ интерес към Алфа, значи имат нещо предвид. Къде е била Алфа като ниво през 60-те и 70-те години спрямо другите марки, къде е сега според теб? Ми Алфа реално имат 3 модела на пазара. Даже Дачия имат повече модели за продан.

    А я сега за нас незнаещите обясни, какво в едно Мурсиелаго и ВАГ. Нали според теб Ламбо е обезличено. Аз имам преки впечатления от Мурсиелаго, но държа на информация, както се казва "от извора"
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #237
    Смахнат Геймър siniqtzmey's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    София
    Posts
    169

    Default

    Bobi,те са добре,защото Сеат преди са правили коли само на лиценз с морално остарели конструкции,а Шкода с неините соц творения и изведнъж взе да прави големи голфове с багажник.И къде им е на Сеат високото ниво,като в ауто билд-а само ги плюят и произвеждат само някакви напудрени хечбеци и баничарки.Дори ФВ не ще да им даде платформата на Ауди А4 и също куатрото и дори техният Халдекс 4х4.Та викаш Алфа много много велики щели да ги направят ,оптимист.

  13. #238
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by siniqtzmey View Post
    Bobi,те са добре,защото Сеат преди са правили коли само на лиценз с морално остарели конструкции,а Шкода с неините соц творения и изведнъж взе да прави големи голфове с багажник.И къде им е на Сеат високото ниво,като в ауто билд-а само ги плюят и произвеждат само някакви напудрени хечбеци и баничарки.Дори ФВ не ще да им даде платформата на Ауди А4 и също куатрото и дори техният Халдекс 4х4.Та викаш Алфа много много велики щели да ги направят ,оптимист.
    Колега, халдекса са им го дали в някои модели. Дават им най-мощните си дизели и бензини с обем до 2.0л. Влагат повече старание в дизайна, доста различни са от аналогичните модели и като концепция. Продажбите не са им малко, просто намаляха поради кризата и не се покриват вложените средства.

    Например Ибиза Купра 1.4 tsi е по-добра от Мито QV, Мини S също.

    Леон Cupra R има 2.0 турбо 261 коня, Жулиета QV само 235

    159 ГТА няма

    ВАГ показват как успешно от една платформа, също и в един клас, правят разнообразни модели и то успешни. Опита на фиат с браво, делта и жулиета. Пунто и Мито се продават добре, ама как може пунтото да е по-спортно?

    Та по-зле от това в момента може ли да стане за Алфа Ромео?


    См0к, по същата логика Алфа 8С също е модел без никакъв пазарен смисъл и печалба..
    Last edited by sa6o_roman; 12-08-2010 at 00:03.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  14. #239
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Sm0k View Post
    Ако на ФИАТ им е все тая можеш да бъдеш сигурен, че на VW им е още повече все тая. Което значи, че марката може да бъде обезличена още повече Ако я купят VW, марката наистина ще отиде някъде на нивото на СЕАТ в портфейла им (а не на Ламбо и Бугати), и тогава сегашните обезличени алфи, ще ти се сторят екзотика на фона на новите алфа-сеати
    Анджак ... Ама хората не щат да махнат розовите очила ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  15. #240

    Default

    Quote Originally Posted by Fear View Post
    Ами Veyron-а и той е на VAG, ама какво да правим, като не е известен като гоУфа?

    Като вица:
    спира на светофара в перник голф и вейрон от голфа се показва пернишка мутра и му казва:
    -ааабре братооо вървили тоя кошер
    -от вейрона се показва софийски босс и отговаря върви та..
    -епааа питам що гледам мно мноо не ги карат...
    Spin City!

Page 16 of 29 FirstFirst ... 6141516171826 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •