Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 46 to 60 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #46
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Как ше си се набутал, ако случайно я счупиш, отиваш в някоя морга и от първата немска кола, която видш, вземаш и си готов....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  2. #47
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Как ше си се набутал, ако случайно я счупиш, отиваш в някоя морга и от първата немска кола, която видш, вземаш и си готов....
    Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  3. #48
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има...
    Аз пък ако ми умре лостчето, ще си взема от Ламбо Мурсиелаго, същото е като на моите кошари.
    В краен случай може и от ГТВ да си взема. Става и от старото Куатропорте.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  4. #49
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Аз пък ако ми умре лостчето, ще си взема от Ламбо Мурсиелаго, същото е като на моите кошари.
    В краен случай може и от ГТВ да си взема. Става и от старото Куатропорте.
    Мойтo лостче пък така ме кефи баце, че всеки път когато го докосна свършвам (и не само него)...
    Mаааа да бе се итплесваме, чак толкоз...
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  5. #50
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post

    Ми тука вече прекалявате със сектанщината. Отгоре на всичко като гледам мненията най-сектантските са от хора, които не карат Алфи а преправени Фиатове.
    Сега ще обидя половината форум: 145 за много хора тук е олицетворение за Алфа, но я се замислете, има ли Алфа истинска в която да се седи като в Голф - Не. Само в 145 се седи високо, като на партийно събрание. Има ли истинска Алфа на която оборотомера да е по-малък от скоростомера? - Само 145.
    33-ките са много по нисък център на тежестта и позиция на седене. По-лека е, а дори пространството не е по-малко. Завоите се взимат с минимален крен и със 100км/ч, а 145 особенно с TS е по-зле.

    Само 156 sportwagon Q4 са спортни 4х4 коли, но са много по-редки от crosswagon Q4, който е по-висок и с високопрофилни гуми.

    на 159 само най-мощните двигатели са с 4х4, и на дизела 1.9 щеше да пасва добре двойно предаване.

    Язък за хубавите окачвания на Мито и Жулиета, заради тумбестите каросерии.

    Относно историята на Алфа... сякаш развитието е спряло от 1925г. И тогава и сега двулотровия двигател е развивал 155 коня.

    Хюндай пък изкараха genesis coupe...
    http://www.youtube.com/watch?v=_YWtMMnfbNE
    http://www.youtube.com/watch?v=Zpvqw...eature=channel

    Шефовете на VAG дават по-голяма свобода на подразделенията си. За това шкода суперб я бъркат с немска "лимузина".

    Mоже пък следващото GTV да е с боксер от Порше.
    Last edited by sa6o_roman; 01-08-2010 at 18:20.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  6. #51
    Авиомеханик firedragon's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    Бургас,София
    Age
    34
    Posts
    891

    Default

    Ако стане това(което е възможно) какво ще стане с JTDm моторите? До колкото знам JTD и JTDm са запазена марка на FIAT груп,а ако Алфа излязат от там няма да има и JTDm, а TDI
    Alfa Romeo 33 SW 1.7 16v - Няма я вече.
    Alfa Romeo 155 1.8 8v TS - и нея
    Alfa Romeo 156 1.9 jtd 8v '02 - и нея
    Alfa Romeo 159 SW 1.9 jtdm 16v '07

  7. #52
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by firedragon View Post
    Ако стане това(което е възможно) какво ще стане с JTDm моторите? До колкото знам JTD и JTDm са запазена марка на FIAT груп,а ако Алфа излязат от там няма да има и JTDm, а TDI
    ми TSI при ауди е TFSI, с quattro, 4motion, 4x4 и 4 се обозначава двойното предаване, къв е проблема jtdm да си остане jtdm. Като се продава една марка се продава с наименаванията и технологиите, не само името и.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  8. #53
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    TSI и TFSI е като TS и JTS.Едното просто е по-новата версия на другото.ТСИ и ТФСИ има както в Ауди-тата, така и във Фауветата, и т.н...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  9. #54

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Да и аз моа му подаря 2-3 от на дядо ми хлОпелчето останали, ей така да си има...
    Я провери твойта Алфа да не е с мотор на хлопел
    Опсс сори май е с ФиАДТа каква Алфа караш казвашСлед време ще можеш и една емблема на ФВ да закичиш от пред че тея алфовите много избеляват
    Volvo S80 D5 awd 2010г.

  10. #55
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    TSI и TFSI е като TS и JTS.Едното просто е по-новата версия на другото.ТСИ и ТФСИ има както в Ауди-тата, така и във Фауветата, и т.н...
    Сигурно имаш предвид, че FSI се превръща в TFSI (TSI), както Tbi произлиза от JTS.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  11. #56
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.
    Относно темата, VW никога няма да купи Алфа, защото италянците няма да я продадат. Феррари и Алфа са нещо специално за тях и нещо с което няма да се разделят.

  12. #57
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.
    Относно темата, VW никога няма да купи Алфа, защото италянците няма да я продадат. Феррари и Алфа са нещо специално за тях и нещо с което няма да се разделят.
    К'ъв е проблема да караме фв и мерцедес, и да сме фенове на Алфа? К'ъв е проблема да заявиме, че едни модели стават, а други не?

    Ако за италянците марката е специална, защо не се грижат правилно за нея?
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  13. #58

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    jivko7777, колега някой някога извън форумите да ти се е подигравал, че караш алфа?
    Да както и повечето колеги тук...Постоянно чупели се, незнам си какво...италиянски кошници...но на мен вече ми омръзна да обяснявам, кое как и защо...Важното е че който трябва ме разбира...

    ---------- Post added at 19:23 ---------- Previous post was at 19:21 ----------

    Quote Originally Posted by ne0 View Post
    то сега да не е по-различно, ама и всички други автомобилопроизводители май отиват на долу.

    Собствениците на 159 примерно се радват на опел и холдън мотори и турско окачване. Даже с цяла наглост на амортисьорите на 159 си пише MADE IN TURKEY и това е щото талянците не са се отракали да ги праят плащайки в ориз още

    сори ма това са фактите
    Да може и така да е! А сега знаеш ли аз какво знам...В Стара Загора е ДЗУ, правят цялостната инсталация на Ауди и VW, но на всичките части пише Made in Germany...а те се правят тук!!!
    156 2.4JTD 136+ PS

  14. #59
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Сигурно имаш предвид, че FSI се превръща в TFSI (TSI), както Tbi произлиза от JTS.
    Не, имам предвид, че TFSI се превръща в TSI
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  15. #60
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    ...Важното е че който трябва ме разбира...
    Те тва имах предвид. Кой чак пък толкова ще те бъзика лично, че неговата марка притежава твойта.

    Satanism, TFSI и TSI е едно и също.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 4 of 29 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •