Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 61 to 75 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #61
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    К'ъв е проблема да караме фв и мерцедес, и да сме фенове на Алфа? К'ъв е проблема да заявиме, че едни модели стават, а други не?

    Ако за италянците марката е специална, защо не се грижат правилно за нея?
    Италянците полагат достатъчно усилия да възродят марката и както вече някой спомена, Алфа е нещо специално именно защото е различна от БМВ, Мерцедес, Ауди и т.н. Колкото и да се иска на някои да заприлича на тези марки, това едва ли ще стане.

  2. #62
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Те тва имах предвид. Кой чак пък толкова ще те бъзика лично, че неговата марка притежава твойта.

    Satanism, TFSI и TSI е едно и също.
    ТФСИ и ТСИ не е едно и също, а едно след друго...като CF2 и CF3 мотор...
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  3. #63
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Италянците полагат достатъчно усилия да възродят марката и както вече някой спомена, Алфа е нещо специално именно защото е различна от БМВ, Мерцедес, Ауди и т.н. Колкото и да се иска на някои да заприлича на тези марки, това едва ли ще стане.
    Да, различна е, но не ги конкурира успешно. А едно време ги е превъзхождала във всичко. Аз също не искам алфа да прилича на моделите на ваг, просто искам да работят заедно.

    Ако под ръководството на ваг, моделната линия на Алфа не се промени, или стане като тяхната пак няма да съм доволен. Все пак мисля че подобна продажба, ще отвори много врати и възможности за Алфа.

    бтв, има ли нови новини по темата?

    Satanism, не е така... cf2 и cf3 са кодовете на два еднакви двигателя, идентифицирайки някаква минимална разлика м/у тях.Twinspark се води модификацията. TFSI и TSI са просто модификациите на коли с турбинирани (и един с комперор) двигатели с директно впръскване. Едното го използва ФВ, другото Ауди. 1.4 TFSI при ауди е същия двигател като 1.4 TSI при ФВ, в зависимост от кода на двигателя се различават по някои характеристики и системи, както cf2 и cf3.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  4. #64
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Не мисля да споря повече, влез във форума на Фауве(някой чуждоземски) и прочети, както аз направих
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  5. #65
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Я пак обясни за цф2,цф3 и тфси и тси?

    ---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    33-ките са много по нисък център на тежестта и позиция на седене. По-лека е, а дори пространството не е по-малко. Завоите се взимат с минимален крен и със 100км/ч, а 145 особенно с TS е по-зле.

    Само 156 sportwagon Q4 са спортни 4х4 коли, но са много по-редки от crosswagon Q4, който е по-висок и с високопрофилни гуми.

    на 159 само най-мощните двигатели са с 4х4, и на дизела 1.9 щеше да пасва добре двойно предаване.

    Язък за хубавите окачвания на Мито и Жулиета, заради тумбестите каросерии.

    Относно историята на Алфа... сякаш развитието е спряло от 1925г. И тогава и сега двулотровия двигател е развивал 155 коня.

    Хюндай пък изкараха genesis coupe...
    http://www.youtube.com/watch?v=_YWtMMnfbNE
    http://www.youtube.com/watch?v=Zpvqw...eature=channel

    Шефовете на VAG дават по-голяма свобода на подразделенията си. За това шкода суперб я бъркат с немска "лимузина".

    Mоже пък следващото GTV да е с боксер от Порше.
    Някакси и това за по-тумбестите каросерии не го разбирам...
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  6. #66
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Satanism View Post
    Не мисля да споря повече, влез във форума на Фауве(някой чуждоземски) и прочети, както аз направих
    а ти пробвай в уикипедия, шанса инфото да е по-вярно от това на един форум е огромен.

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...petrol_engines

    конкретно за 1.4 tfsi/tsi и 2.0, който е записан само като tfsi но влез в страницата за пасат б6 и виж как се казва там.


    flame, виж на МИТО колко е голямо разстоянието от най-горната точка на предната гума, до най-горната точка на предния капак, по перепндикуляра. То не е малко, ако беше, центъра на тежестта щеше да е по-ниско.

    Сравни височината на каросериите, спрямо височината на колелата, на мито и мини.



    159-ката например е с ниска и широка каросерия, което е добре за стабилността.
    Last edited by sa6o_roman; 01-08-2010 at 22:02.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  7. #67
    Невървежен Satanism's Avatar
    Join Date
    Nov 2007
    Location
    Odense, DK/София
    Age
    35
    Posts
    2,604

    Default

    Вероятно е, да, те в Уикипедия постват Извънземните....
    156SW JTD 20V Distinctive - Injected with a poison

    OEM & Ventura Garage
    http://clubalfaromeo.com/forum/showthread.php?p=1111314 -как аз бях измамен от Аrti156SW

  8. #68
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Да, различна е, но не ги конкурира успешно. А едно време ги е превъзхождала във всичко. Аз също не искам алфа да прилича на моделите на ваг, просто искам да работят заедно.

    Ако под ръководството на ваг, моделната линия на Алфа не се промени, или стане като тяхната пак няма да съм доволен. Все пак мисля че подобна продажба, ще отвори много врати и възможности за Алфа.
    Мито се продава много добре. Сега ако и Жулиета постигне същия успех, значи нещата вървят на добре. Не трябва да бъдем толкова черногледи.

  9. #69
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    а ти пробвай в уикипедия, шанса инфото да е по-вярно от това на един форум е огромен.

    http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...petrol_engines

    конкретно за 1.4 tfsi/tsi и 2.0, който е записан само като tfsi но влез в страницата за пасат б6 и виж как се казва там.


    flame, виж на МИТО колко е голямо разстоянието от най-горната точка на предната гума, до най-горната точка на предния капак, по перепндикуляра. То не е малко, ако беше, центъра на тежестта щеше да е по-ниско.

    Сравни височината на каросериите, спрямо височината на колелата, на мито и мини.



    159-ката например е с ниска и широка каросерия, което е добре за стабилността.
    Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  10. #70
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by santo_traficante View Post
    Я провери твойта Алфа да не е с мотор на хлопел
    Опсс сори май е с ФиАДТа каква Алфа караш казвашСлед време ще можеш и една емблема на ФВ да закичиш от пред че тея алфовите много избеляват
    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Като не ви харесват алфите, защо си губите времето в този форум. Карайте си там мерцедесите, VW и се радвайте на живота.
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  11. #71
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.
    Ми на Мито не му седи мотора много ниско, при условие, че има малко глупави решения там като например това, че турбината е буквално над мотора. Е така не се сваля центърът на тежестта. Нито пък с високата позиция на водача. Глупави технически решения тип копи-пейст директно от Гранде Пунто. Независимо, че се продава този модел е грозен, и не се вписва в традициите на марката.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  12. #72
    THE RED BARON ЗМЕЯ!'s Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Майна CITY
    Age
    41
    Posts
    1,261

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ми на Мито не му седи мотора много ниско, при условие, че има малко глупави решения там като например това, че турбината е буквално над мотора. Е така не се сваля центърът на тежестта. Нито пък с високата позиция на водача. Глупави технически решения тип копи-пейст директно от Гранде Пунто. Независимо, че се продава този модел е грозен, и не се вписва в традициите на марката.
    Грозен е според теб батка, а според други е страОтен
    SNAKE 147 1.9 JTD Z-Edition '05 - THE RED TORPEDO
    SNAKE 147 1.9 JTDm 8V '06 - Nero
    SNAKE 159 1.9 JTDm 16V '06 - Rosso

  13. #73
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Zmeycho View Post
    Грозен е според теб батка, а според други е страОтен
    Батка, тва щото го оприличават на 8С но няма МиТкото да стане 8С. Пропорциите на тая кола (МиТо естествено) са силно объркани. Много силно. Даже баща му (Гранде Пунто) изглежда по-добре. Пък и според тия дето го харесват 159 пак си изглежда по-добре. Агресията в 159 подхожда на имиджа на марката. И в твоята кола има някаква агресия. В МиТо няма. Значи не е Алфа дори и на вид. Бах тая ютия с очички. А тая новата Жулиета и тя позор. Нещо между ван и кола. Ако я сложа до Ауди А3, ми Аудито е по-агресивно и по-стегнато.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  14. #74
    Alfa Amore boris037's Avatar
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Dark side of the moon
    Posts
    246

    Default

    Господа, за вас не знам, но ако Фолксваген купи Алфа Ромео, мисля да сваля маската с емблемата на колата и да карам инкогнито.
    То и без това до сега на няколко пъти ме бъркат с ФВ, та си мисля (не че по принцип ми се отдава) дали ще има значение каква марка кола караме, няма ли всичко вече да е едно и също в крайна сметка?
    Нямам нищо против Фолскваген, просто имам против унификацията и това, всичко да се прави по калъп. Алфа Ромео е малко свежест в сивото ни ежедневие, нека си го запазим така.
    alfa romeo sprint 1984

  15. #75
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Бате,доколкото ми е известно центъра на тежестта се влияе от това колко ниско ще поставиш двигателя,я сега се замисли къде седи боксера на 33,и мулти еъра на Мито.После помисли и за височината на окачванете,аз не виждам къде играе роля височината на предния капак.

    е аз точно тва обясних за 33ките по-горе

    в допълнение към думите на боби_33 мога да кажа, че мито-то май е напудрената г** кола

    За Алфа Ромео не е важно колко мн се купува, а защо се купува.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

Page 5 of 29 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •