Page 6 of 29 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 76 to 90 of 433

Thread: Volkswagen купува Alfa Romeo?

  1. #76
    Болен алфист Ivanov_'s Avatar
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    София/Берковица
    Age
    34
    Posts
    1,058

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    А тая новата Жулиета и тя позор. Нещо между ван и кола. Ако я сложа до Ауди А3, ми Аудито е по-агресивно и по-стегнато.
    По-агресивно не означава по-красиво по никакъв начин! Аз за пореден път ще кажа, че Жулиетка ми допада адски много, особено на тази снимка!
    Click image for larger version. 

Name:	2010-alfa-romeo-giulietta_07_sb.jpg 
Views:	95 
Size:	92.6 KB 
ID:	53828

  2. #77
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by Ivanov_ View Post
    По-агресивно не означава по-красиво по никакъв начин! Аз за пореден път ще кажа, че Жулиетка ми допада адски много, особено на тази снимка!
    Click image for larger version. 

Name:	2010-alfa-romeo-giulietta_07_sb.jpg 
Views:	95 
Size:	92.6 KB 
ID:	53828
    Ако махнеш скудето, може да я объркаш с някоя японска или даже корейска машина. Всеки по-стар модел Алфа обаче не можеш да го сбъркаш с нищо друго, дори и да няма предница. Това се нарича идентичност. Има я в предходните Жулиети, в новата я няма. Това е жалката истина. Аз по-безлична Алфа в нейната история не знам да има.

    А агресивно, може и да не значи красиво, но значи Алфа Ромео.
    Last edited by Bobi_33; 02-08-2010 at 00:24.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  3. #78

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Кой чак пък толкова ще те бъзика лично...
    Ето ти темата която като прочетеш ще разбереш какво съм говорил...http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0+%E0%EB%F4%E0
    Та мисълта ми е че сега ще станат още повече подигравките...
    156 2.4JTD 136+ PS

  4. #79
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ако махнеш скудето, може да я объркаш с някоя японска или даже корейска машина. Всеки по-стар модел Алфа обаче не можеш да го сбъркаш с нищо друго, дори и да няма предница. Това се нарича идентичност. Има я в предходните Жулиети, в новата я няма. Това е жалката истина. Аз по-безлична Алфа в нейната история не знам да има.

    А агресивно, може и да не значи красиво, но значи Алфа Ромео.
    Koлега, понятията за дизайн, естетика и функционалност са ти малко сбъркани. Добре е че много хора не споделят твоето мнение и продължават да купуват Мито, както и Жулиета най-вероятно.

  5. #80
    Трийстройкаджия Bobi_33's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    45
    Posts
    3,015

    Default

    Quote Originally Posted by pavlin View Post
    Koлега, понятията за дизайн, естетика и функционалност са ти малко сбъркани. Добре е че много хора не споделят твоето мнение и продължават да купуват Мито.

    Ма аз, че съм тъп и сбъркан е ясно, ама ти като по-умен защо не поясниш все пак. Кое точно ми е сбъркано. А хората, коита не споделят моето мнение за мен нямат значение. Не е нужно всички да бъдат с общ мозък. Нека всеки мисли каквото си иска, но нека такива като теб да не обясняват на другите, че са сбъркани.
    Alfa 33 1.7 16V QV `85г. карбураторен бензинояд

  6. #81
    Запален алфист sa6o_roman's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Ghetto Lulin
    Posts
    240

    Default

    Quote Originally Posted by Jivko7777 View Post
    Ето ти темата която като прочетеш ще разбереш какво съм говорил...http://clubalfaromeo.com/forum/showt...0+%E0%EB%F4%E0
    Та мисълта ми е че сега ще станат още повече подигравките...
    Живко, още от началото подчертах, че говоря за подигравки извън световното форумно пространство, да речем на маса с приятели. По форумите вместо дискусии с доводи се провежда клавиатурен пишкомер, в който всеки хвали своето и плюе чуждото. Със сигурност АКО има подигравки, за т'ва че алфа ще е собственост на ваг, няма да са толкова колкото предишните срещани.
    Last edited by sa6o_roman; 02-08-2010 at 01:09.
    по колата те посрещат... по акъла изпращаха едно време...

  7. #82

    Default

    Quote Originally Posted by sa6o_roman View Post
    Живко, още от началото подчертах, че говоря за подигравки извън световното форумно пространство, да речем на маса с приятели. По форумите вместо дискусии с доводи се провежда клавиатурен пишкомер, в който всеки хвали своето и плюе чуждото. Със сигурност АКО има подигравки, за т'ва че алфа ще е собственост на ваг, няма да са толкова колкото предишните срещани.
    Точно на маса да! Всички срещу тебе просто ако се случи VW да купи Алфа вече хептен няма да мога да се защитя, но както и да е...
    Ще доживеем и ще видим, но лично аз не вярвам това да се случи...
    156 2.4JTD 136+ PS

  8. #83
    Болен алфист pavlin's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Florida , USA
    Posts
    2,778

    Default

    Quote Originally Posted by Bobi_33 View Post
    Ма аз, че съм тъп и сбъркан е ясно, ама ти като по-умен защо не поясниш все пак. Кое точно ми е сбъркано. А хората, коита не споделят моето мнение за мен нямат значение. Не е нужно всички да бъдат с общ мозък. Нека всеки мисли каквото си иска, но нека такива като теб да не обясняват на другите, че са сбъркани.
    Разбиранията ти за дизайн са малко объркани и проблемът, ти сам си го открил, че не зачиташ мнения различни от твоето.

  9. #84

    Default

    Боби според мен е прав, той не казва, че Мито и Джулиета са грозни, просто се ядосва на липсата на идентичност и агресия в колите. Алфа и тумбеста кола = самоубийство на всичко в марката, по-добре да я продават и да им дадат друга насока.
    Arena Coast Customs

  10. #85
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Все едно през 40-те не са били тумбести,айде стига глупости.Просто марката не се развива от много години,едно време са били мощни и екзотични абтомобили,а след 75,какво екзотично има в алфите.Вчера точно сравнявахме 75 и 155 на живо,какво интересно има в 155 като технически решения,75 просто е уникална кола за времето си,а и сега.След като ги купува Фиат,за какво иновативност говорим.Марката почва да се превръща в посредствена.Ако VW я купи,според мен ще стане само един бъркоч от двигатели,платформи,намаляване на разходи,и най-много да замени Сеат в гамата на ВАГ.
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  11. #86
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by Pastora View Post
    Боби според мен е прав, той не казва, че Мито и Джулиета са грозни, просто се ядосва на липсата на идентичност и агресия в колите. Алфа и тумбеста кола = самоубийство на всичко в марката, по-добре да я продават и да им дадат друга насока.
    И аз това имах предвид - че по-добре да изчезнат, отколкото да почнат да произвеждат геймобили, ама май никой не разбра ...
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  12. #87
    Болен алфист RPWWD's Avatar
    Join Date
    Apr 2008
    Location
    София
    Age
    47
    Posts
    1,602

    Default

    Quote Originally Posted by Flame View Post
    Все едно през 40-те не са били тумбести,айде стига глупости.Просто марката не се развива от много години,едно време са били мощни и екзотични абтомобили,а след 75,какво екзотично има в алфите.Вчера точно сравнявахме 75 и 155 на живо,какво интересно има в 155 като технически решения,75 просто е уникална кола за времето си,а и сега.След като ги купува Фиат,за какво иновативност говорим.Марката почва да се превръща в посредствена.Ако VW я купи,според мен ще стане само един бъркоч от двигатели,платформи,намаляване на разходи,и най-много да замени Сеат в гамата на ВАГ.
    След като ги купува Фиат излизат модели като 156,166,147, GT,159, Brera, които са много по-хубави от 75, много по-качествени, и най-важното много по-продавани
    Giulietta 1,4 Multiair 2014
    Giulietta 1,6 JTDm 2013 - EX
    156 SW 1,9 JTD 2003

  13. #88
    Болен алфист Flame's Avatar
    Join Date
    Dec 2008
    Location
    София
    Posts
    1,481

    Default

    Слушай ся,не ме разбирай погрешно,не че не ги наресвам тези модели,просто Cuore sportivo,не е като едно време.Алфа просто се развиват едвам едвам от 92-ра насам.Ако си фен на класическите алфи,нормално да си разочарован от новите модели,които нямат духа и излъчването на старите.Аз ако имах възможност бих карал и поддържал една Джулия 105-та серия,но се задоволям с това което имам на този етап.Кои коли тогава са вдигали скорости като нея,актуалните коли във форума едвам правят по 210-220 и на половината им гърмат двигателите,заради неправилна експлоатация,затова после ни се смеят собствениците на немски коли,а едно време е било точно обратното-Алфа са се славени като бързи,спортни и луксозни автомобили.Затова марката упада-не може да се мери с немците които в момента са толкова дръпнали напред.Така става като се наливат пари в нещо,но Фиат наливат само във Ферари,като някаква гордост и това е.А забравят за една страхотна марка с толкова фенове по цял свят.Няма кво повече да пиша-трябва да си запознат с миналото,за да говориш за сегашното на марката.Аз просто я харевам и съм доволен от това което ми дава моята кола,като усещане и емоции.Точно и затова мисля че ако Ваг придобият и тази марка тя ще се обезличи и всичко ще отиде подяволите,защото немците са си немци-еми не може в Суперб да метнеш същата отвратителна пластмаса като в Румстер,все едно ми се е паднала от Зайо Байо,примери мога да давам още много,но ме мързи
    Alfa 155 1.7,1.8 ex
    Alfa 166 2.4 3 ex
    155 1.8 MY 95 sport

  14. #89
    Старши алфист MainaCore's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Пловдив
    Posts
    816

    Default

    Quote Originally Posted by RPWWD View Post
    След като ги купува Фиат излизат модели като 156,166,147, GT,159, Brera, които са много по-хубави от 75, много по-качествени, и най-важното много по-продавани
    Хахаха, пич.... това е най-голямата глупост от много време насам, която е излизала в този форум....156 и 75 са в две различни измерения

    ПС: Посети http://www.alfabb.com/ и виж колко раздела са отделени на "хубавите" алфи и колко на другите. Хвани една 75-ца и виж колко алумин има в нея - колкото в 25 156-ци, да не говорим за динамика, пътно поведение и т.н
    1983 Alfa Romeo 6 2.5 VMTD 10V 105hp
    1984 Alfa Romeo Giulietta 2.0 8V 130 hp
    2001 Lancia Zeta 2.0 JTD 16V LX 110 hp

  15. #90
    Master of Puppets mochko1's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Разград, London
    Age
    38
    Posts
    983

    Default

    Хора вие се побъркахте хах ,и аз харесвам олдтаймерите ,ама вие кво взехте да сравнявате първата световна с втората
    Alfa Romeo GTV 2.0 16V Twin Spark 150hp
    Fiat Bravo II 1.4 90hp

    Poor is the man whose pleasures depend on the permission of another!

Page 6 of 29 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •