Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 31 to 45 of 271

Thread: Кулинарна

  1. #31
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Mirela View Post
    Абе вие сладко не ядете ли?
    Рядко и умерено, почти няма какво да ме изкуши. Баварският крем горе и тоя карамелизиран ананас са ми единствените прояви в сладкарството - мръвка и "зилянчук" ми дай на мен

    btw баварският крем беше ибаси и пировата победа - що мляко и яйца съсипах посред нощите от инат и все се пресичаше, чак на четвъртата доза го излъгах . Тия работи в сладкарството не стават по интуиция като с мръвката и съм ги оставил на другарката.

    А ананасите явно сме ги яли с друга мързелива соц класика - кашкавал пане, хахаха
    Attached Images Attached Images

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  2. #32
    тъп и упорит koolio's Avatar
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Age
    40
    Posts
    3,433

    Default

    Quote Originally Posted by old alfist View Post
    Мазането със сланина предварително си е класика в жанра, макар, че и тя стана кът вече, но си има сухи риби и става малко мацаница.
    За риба най-добре да се маже с лук.

    ---------- Post added at 09:23 ---------- Previous post was at 09:19 ----------

    Quote Originally Posted by Mirela View Post
    Абе вие сладко не ядете ли?
    Не повече от един шоколад на ден!

    ---------- Post added at 09:24 ---------- Previous post was at 09:23 ----------

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Рядко и умерено, почти няма какво да ме изкуши. Баварският крем горе и тоя карамелизиран ананас са ми единствените прояви в сладкарството - мръвка и "зилянчук" ми дай на мен

    btw баварският крем беше ибаси и пировата победа - що мляко и яйца съсипах посред нощите от инат и все се пресичаше, чак на четвъртата доза го излъгах . Тия работи в сладкарството не стават по интуиция като с мръвката и съм ги оставил на другарката.

    А ананасите явно сме ги яли с друга мързелива соц класика - кашкавал пане, хахаха
    Еее, Ники, ето значи защо не се отзова на покйаната за кафе в събота!
    Ако ти е писано да се обесиш, няма да се удавиш
    AlfaRomeo 155 1.8 TS 129 к.с. 1995 г., AlfaRomeo 166 2.4 JTD 140 к.с. 2002 г. , Volvo S60 2.4D Sport 163 к.с. 2008 г. - EX;
    Opel Insignia ST 2.0 BiTurbo CDTI 194 к.с. 2014 г. (Алфа под прикритие)

  3. #33
    жена зад волана mim's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    София
    Posts
    1,142

    Default

    а малко мащерка в смрадливата риба й поубива смраднята и става ммм


    ето ви нещо сладко, което биде унищожено много бързо




    правила съм го и във вариант на мъфини с пълнеж от локум в алуминиеви чашки
    вариант на кифли, с домашен мармалад и орехи
    Last edited by mim; 02-08-2010 at 13:32.
    Ако парите ти стигат, значи нямаш въображение.
    AR 156, 1.6 TSpark 2000г на метан - R.I.P.

  4. #34
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    За риба най-добре да се маже с лук.

    Еее, Ники, ето значи защо не се отзова на покйаната за кафе в събота!
    Тва с лука е интересно - ще пробвам.
    А за кафето - отричам! Събота и неделя тичахме да набавяме бебешки хардуер и почти не съм пипнал манджа, ма да не излизам в офтопик.
    За сметка на тва вечерта произведох първото си мохито, което да се доближава до това в Ла Пергола (на покрива на ситицентъра) ...И заспах, преди да го снимам.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  5. #35

    Default

    Quote Originally Posted by koolio View Post
    За риба най-добре да се маже с лук.
    Дай малко да разграничим нещата, защото може да ни чете някой, който не знае - по принцип с лук се търка скарата за почистване, а с мазнина против залепване. Най-добре и с двете, ако има възможност.
    Alfa Romeo 146 1.6 TS '97
    Alfa Romeo 166 2.0 TS '02
    Alfa Romeo GT 1.9 JTD '05

  6. #36
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Quote Originally Posted by bass View Post
    Тва с лука е интересно - ще пробвам.
    А за кафето - отричам! Събота и неделя тичахме да набавяме бебешки хардуер и почти не съм пипнал манджа, ма да не излизам в офтопик.
    За сметка на тва вечерта произведох първото си мохито, което да се доближава до това в Ла Пергола (на покрива на ситицентъра) ...И заспах, преди да го снимам.
    Я, там да не са се научили как се прави? Много приятно заведенийце, но не съм останал с впечатление Мохито да им е най-силната страна. В ТобаКо, на гърба на галерията е класиката в жанра.

    Иначе вчера правих телешки пържоли. За съжаление, на ток. Пак стават добре де. Освен традиционните подправки, слагам босилек и малко табаско. Соев сос е забранен! Важното е да се нареже по дължината на влакната, да се понабие добре с чуко и да се пече по 2, максимум 3 минути от всяка страна.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  7. #37
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by Pinky View Post
    Я, там да не са се научили как се прави?
    А, не настоявам да е най-доброто, просто го взех за еталон, понеже ми е по вкуса и в София съм изпил най-големи количества именно там

    За телешкото - ядем доста, но предимно на винен кебап и гювеч (суровите вински мезета не ги броя). Още не съм се престрашавал със стек обаче, а и почти не съм попадал на добре приготвен в БГ. Наистина ли имаш предвид да се реже ПО, а не НАПРЕКО на влакната?

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  8. #38
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Да, по, за да остане сочно. Ако си по-зле със зъбите и нямаш подходящата протеза , може и напреки, става пък по-крехко. А, да, много важно пояснение е да се осолява съвсем минимално преди термична обработка. После се соли веднага след смъкването от скарата и се оставя поне десетина минути в затворена тенджУра да си поеме.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  9. #39
    благочестив мюхлюзин fiore's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    софия. лозенец сити
    Posts
    3,402

    Default

    Естественно че се реже по влакната, изчистват се всички жили и добре се начуква. Като се пече не се държи дълго да скара или в тиган ако е на шницел. На телешкото му се слагат и някой "наши си" подправки. Ако ще се пече цяло телешко е добре предварително леекинко да се подвари, но не прекалено защото придобива вкус на телешко варено.
    Гипотеза о боге дает ни с чем не сравнимую возможность абсолютно все понять, абсолютно ничего не узнавая
    sprint tropheo
    155/1.8
    156/2.0 Selespeed

  10. #40
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Quote Originally Posted by fiore View Post
    Естественно че се реже по влакната
    Хич не ми е естествено, предвид обичайния подход за обработката на подобни мръвки (а именно - транжиране перпендикулярно на влакната). Понеже, както казах, не съм вещ в телешкото барбекю, си направих бърза справка:

    Most steaks are cut perpendicular to the muscle fibres

    cut against the muscle fibers

    Което не изчерпва всички мурафети на телешкото (то си е цяла отделна наука), но все пак ми се стори странно да се реже по влакната. Не се ли получава малко "каубойска дъвка"? Заинтригувахте ме да пробвам на следващото палене де, толкоз време му се ослушвам.
    Last edited by bass; 02-08-2010 at 16:43.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  11. #41
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Ако го препечеш, става. Аз го предпочитам, както се казва, леко затоплено от свете страни и червено по средата, не розово.
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  12. #42
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Ще пробвам и ще снимам, аз съм чиляк-емпирик. Има едни претенциозни австрийски шницели в Пикадили за по сто пари от сукалчета (извергиии ), които ми изглеждат твърде лъскави, за да са рязани напреко. Ще я проуча тая работа.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  13. #43
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Междувременно, нещо за жегите като алтернатива на таратора - гаспачо, леко импровизирано (крутоните са всъщност натрошени сухари, изостанали от... и аз не знам кво).
    Още докато проучвах рецептата нещо ме човъркаше, но разбрах какво е чак като напълних пасатора - тъйзи традицонна испанска студена чУрбЪ се оказва на практика шопска салата, пасирана с кубчета лед и скилидка чесън
    Attached Images Attached Images
    Last edited by bass; 03-08-2010 at 14:19.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

  14. #44
    iron man Pinky's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    София
    Age
    74
    Posts
    2,648

    Default

    Не трябваше ли да има и патладжани? Или бъркам двата щата?
    I just have a hunch that Stalin is not that kind of a man. I think that if I give him everything I possibly can and ask for nothing from him in return, he won't try to annex anything and will work with me for a world of democracy and peace
    Roosevelt

  15. #45
    Татю алфист
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    София
    Posts
    1,502

    Default

    Не бъркаш, има сумати варианти, даже с тиквички (май андалуската версия беше тва). С патладжана и тиквите обаче трябва леко задушаване, пък аз исках всичко да е свежо.

    А тва е от подготовката на днешното меню, леко по тематиката на форума - лиготията край няма
    Attached Images Attached Images
    Last edited by bass; 04-08-2010 at 17:13.

    Alfa Romeo 159 SW 1.9 JTDm 16v Elegante+Sport MY.08
    Alfa Romeo 155 1.8TS Sport MY.95

Page 3 of 19 FirstFirst 1234513 ... LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •